Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan nyerhetek megbocsátást...

Hogyan nyerhetek megbocsátást Istentől, ha úgy érzem, már annyira rossz döntéseket hoztam a múltban, hogy ezek helyrehozhatatlan helyzeteket szültek?

Figyelt kérdés
Megismertem Istent 2018-ban amikor megszabadított a drogfüggőségből. Utána azt hittem, hogy jó helyen vagyok. Isten akarata szerint akartam élni, így kizártam minden rosszat az életemből. Én viszont, embereket is kizártam, a családomat, a barátaimat, mert úgy gondoltam, hogy rossz hatással vannak rám. Büszke voltam és megrendíthetetlen. Az alázat egy kis formáját sem lehetett rajtam látni. Bűnös vagyok, most jöttem rá a napokban erre, hogy mennyi embernek ártottam ezzel a természetemmel, és tudom, hogy ők már sosem bocsájtanának meg nekem. Mit tegyek? Nem akarom elveszíteni Isten kegyelmét. Isten el hagy engem ez miatt?
tegnapelőtt 23:18
1 2
 11/12 Jégszív ***** válasza:

#7.

"A szív az indítékok, érzelmek tárháza."

Ezt nem tudom, hol tanultad, nekem más fogalmaim vannak róla. Nem bántalak, ebbe ne menjünk bele!


#8.

Nem állítanám, hogy ellenszenves. Sokkal inkább KRITIKUS. Minden iránt.

tegnap 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11

Kedves Jégszív.

Nem bántottál. Isten szava, nem a szószerinti fizikai szívről beszél.

Maguk az emebrek is szokták mondani, hogy "halgass a szívedre". Ezzel az érzelmeikre szoktak utalni vele.

(Jeremiás 17:9) 9 Csalárdabb a szív mindennél, és veszedelmes. Kicsoda ismerheti azt?

(Máté 12:34) . . .Mert a száj azt mondja, amivel csordultig van a szív.

/ami szíveden az a szádon/

Maga a Biblia, vagy is Isten íratta le ezeket utalva arra, hogy a szívből származnak az indulatok, érzések. Ezért mondjuk, hogy a jelképes szív, az indulatok, és érzelmek tárháza.

tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!