Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten velem van és állítóla...

Ha Isten velem van és állítólag szeret, akkor miért történik szinte csak rossz az életemben?

Figyelt kérdés
Kezdem már feladni és elveszíteni a hitemet. 10 éve követem Istent, abból volt 2 jó évem, aztán minden elvesztettem. És jön a szarság szarság hátán. Elegem van ebből az egészből.
aug. 9. 18:56
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
36%
Római katolikus vallásról beszélünk?
aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Semmilyen vallásról nem beszélek. Istenről beszélek, minden vallásokon kívül.
aug. 9. 19:20
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

De melyik isten?

Jahve/Jehova, Zeusz, Allah, Anubisz?


Nem gondolod hogy tenned is kellene ahelyett hogy emberek által kitalált fiktív alakoktól várnád a segítséget?

aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Szia


Nem vagy egyedül ezzel, sokan érzik ezt néha. Azonban ha pontos választ szeretnél kapni, akkor ahhoz alaposan ismerned kellene az írásokat.

Minden kérdésre, miértekre benne van a válasz.

aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4 szerinted 10 év alatt nem ismertem meg a Bibliát? Ismerem az összes igét, csak már ki vagyok ettől az egésztől, mert olyan terheket kapoky amiket már nem tudok elviselni
aug. 9. 20:11
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem mondasz konkrétumot, nagyon nehéz válaszolni. Írj privátban, ha gondolod.
aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

Rendszeresen tanítom közösségemnek:


"Senki se kövessen egyetlen felekezetet se,mert mindet gyarló emberek alapították! Kövessük Krisztust,mert egyedül Ő tökéletes és üdvösséggel is megajándékozhat!...De..."


Krisztus követőjének a lektora,a keresztény közösség.


Kedvenc professzorom állította:


Nincs olyan kiváló író,akinek az alkotását ne kellene lektorálni,mert a saját hibáinkat nem vesszük észre.


A keresztény közösség képes krisztusi szeretettel s így hatékonyan helyreigazítani hibáinkból.


Ez az egyik hiteles küldetése a keresztény közösségeknek.


Mivel mindannyian gyarlók vagyunk,a legjobb szándék mellett is tévedünk.

aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

5

Kedves Kérdező

(1Korintusz 10:13) . . .De Isten hűséges, és nem fogja engedni, hogy olyan kísértés érjen titeket, amit már nem tudtok elviselni, hanem amikor kísértés ér titeket, a kivezető utat is elkészíti, hogy ki tudjatok tartani.


Én 34 éve tanulmányozom a Bibliát, Isten szava, szelleme, és a testvéreim Támogatásával jutottam át a nehézségeken.

Isten pedig nem enged olyan terheket, amiket már nem tudnál elviselni.

Ha már nem tudnád elviselni akkor megszűntek volna, mert megígérte, ahogy a versben olvashatod.

Isten nem hazudik.

Sokan érzik úgy, hogy belefáradtak, vagy már nem bírják, és nem 10 éve, hanem 30-60 év is eltelt. De nem adják fel mert tudják, hogy Isten soha nem enged több terhet, mint amit eltudunk viselni.


Hidd el, nem azért írtam, mert nem hiszek neked, vagy nem tudom mit érzel.

Ha elmesélném, a saját életemet, amin az elmúlt 34 éve alatt keresztül mentem, elképednél.

Nekem is voltak olyan pontok ahol azt mondtam, hogy NEM BÍROM MÁR.

Sőt állítom, hogy az Én problémáimnál, vannak sokkal nehezebben élők.


Mindenkinek a sajátja tűnik nehéznek, de ha cserélni kellene más problémáival, hidd el, a sajátodat vennéd vissza.

aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igazatok van... Pál is azt írja, a 2 Korintus 4-ben, hogy "Mindenütt szorongatnak, de össze nem roppantanak, kétségeskedünk, de nem esünk kétségbe,

üldözöttek vagyunk, de nem elhagyottak, letiportak, de nem elveszettek.Mindenkor testünkben hordozzuk Jézus halálát, hogy Jézus élete is látható legyen testünkben."

Tudom, és azt is, hogy minden a javukra válik azoknak, akik Istent követik.


Ismerem, tudom, de egy kicsit haragszom az életre. Magamra, a hibáimra, a férjemre, Istenre. Ha nem lennének a gyerekeim, az életemnek konkrétan semmi értelme nem lenne, inkább már mennék a Mennybe, annyira unom már ezt a földi létet. És most a kisfiam bajban van, majdnem elvesztettem őt. Hogyan éljem túl ezt a helyzetet? Egyszerűen nem tudom, hogy mit tehetnék még, hogy jobb legyen? Vagy tényleg, az egész élet arról szól, hogy szenvedünk, hogy üdvösséget nyerjünk?! De közben meg, folyamatosan kapom Isten szeretetét. A Bibliámat olyan helyeken nyitom ki, ahol szól hozzám, a tiktokon olyan videók jönnek elő, amik nekem szólnak. Én csak elfáradtam és szeretnék egy nyugodt életet élni, ahol nem halok bele a stresszben lassan. :(

aug. 9. 23:04
 10/23 pelgrim ***** válasza:
29%

Attól tartok, egy nagyon kezdetleges ábrázolást kaptál istenről. Isten nem egy hatalmas jóságos, néha szeszélyes valaki, aki az egyik embert megjutalmazza, mert nagyon jól viselkedett, a másikat megbünteti, mert valami rosszat tett, még másokat próbára tesz. Nem, Isten nem ilyen.

Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy ihlet lenne, az Eredeti Ihlet, amiből minden létre jött, az ultim tudatosság, a feltétlen értelmesség – Isten minden, rajta kívül nem létezik semmi.

Szerintem te nem Istent követed, hanem valamilyen ember alkotta téves tanítást, ez ügyben nem ártana, ha a vallásos tanítások igazságtartalma iránt érdeklődnél.

A dolgokat amelyek veled történnek, nem Isten szabadította rád, azok a te gondolataid, érzelmeid és magatartásod következményei.

aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!