Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten velem van és állítóla...

Ha Isten velem van és állítólag szeret, akkor miért történik szinte csak rossz az életemben?

Figyelt kérdés
Kezdem már feladni és elveszíteni a hitemet. 10 éve követem Istent, abból volt 2 jó évem, aztán minden elvesztettem. És jön a szarság szarság hátán. Elegem van ebből az egészből.
aug. 9. 18:56
1 2 3
 11/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
33%
Ha valóban ismered a vallásod, akkor nem értem, minek ez a kérdés. Tisztában vagy vele, hogy a léted már önmagában a legjobb dolog, ami történhetett, illetve hogy nem szabad ekkora jelentőséget tulajdonítanod az evilágnak.
aug. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
5%

Lassan csak kigyógyulsz a vallásból akkor!


Én se tartanék most sehol ha küzdés helyett valami kitalált alakhoz imádkoztam volna ezért meg azért, utána meg duzzogtam volna hogy minden fos, miért nem segít.


Még a vallás is beismeri hogy ez így van, tartja is a mondás hogy "segíts magadon, az Isten is megsegít"


Most az a régi vicc jutott eszembe hogy mikor a gyerek azt mondja a terített asztalnál hogy "köszönöm uram ezt a bőséget amit adtál", a fáradt, munkából hazaesett apja csak annyit mond hogy "szívesen fiam"

aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A Hit gyülekezetében nőttem fel, nyilván onnan ragadtak rám ezek a dolgok, ha valamit nem jól csinálsz, akkor az életed sz@r lesz. De én, most már tényleg tudatosan odafigyeltem arra, hogy kerüljek minden bűnt és ahogy ezt elkezdtem, nem hogy jobbak lettek volna a dolgok, hanem csak rosszabbak. Ki érti ezt az egészet.
aug. 10. 08:14
 14/23 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos te ebbe lettél belenevelve. De sose késő észhez térni. Én apám alkesz volt és agresszív, én mégse lettem egyik se. Engem gyerekként úgy neveltek hogy van húsvéti nyuszi is, bizonyítékokat hamisítottak (tojások a kertben amit a nyuszi hagyott hogy szedjem össze) mégis átláttam a szitán. Valamennyire értelmi szint függő is. Azt lehet megvezetni aki megvezethető.


Ha változást akarsz akkor ne imádkozz hanem tegyél érte!

aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

Kezdetnek hagyjad ott a hit gyülekezetét. Az ilyen szektáktól nem leszel jobban.


Aztán pedig kezd el kritikusan vizsgálni azt amit eddig tanultál és amiket ezek után fogsz. Rengeteg a hazugság és ahogyan írod te még ráadásul egy hazugságban nőttél fel.


Egy egészséges kritikus gondolkodással könnyedén átláthatsz a hibákon és megtalálhatod a hazugságokat. Ha pedig már nem korlátoznak a hazugságok akkor könnyebben teheted már jobbá az életedet.

aug. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Már régen elhagytam a HGY-t, de ahogy a dombóvári pásztor is mondta, te kijohetsz a gyulekezetbol, de a gyülekezet nem jön ki belőled olyan könnyen. Sok mindent másképp gondolok, mint ők, de így is nehéz minden.
aug. 10. 09:26
 17/23 anonim ***** válasza:
8%
Ugyanmár, kinőni a mesékből egyik pillanatról a másikra is lehet, ahogy megvan a felismerés hogy nem valódi. Te szimplán egyszerűbbnek tartod hinni valami istenben mint szembenézni a valósággal. Így azt a hazugságot táplálod magadban hogy fentről vigyáz rád valaki.
aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Milyen rossz dolgok történtek veled?
aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
22%

Énekelj imádó dalokat Jézusnak.

Hívd be Jézust minden körülményedbe.

Jézus vérével védd be magadat.

János 6,25

Áldás

aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

rossz dolgok akkor tortennek ha keves a penzed, keves a hatalmad elsosorban


ahoz hogy tobb penzed hatalmad legyen tudod mit kell tenned


de ezek vilagi dolgok


ha teged valoban nem anyagilag es hierarchialig hatalmilag ernek a gondok az nehezebb dio, evilagon az ezoteria az ami segithet


azt irtad bar mar a Mennybe lennel, mas dolog az evilagi materialis ezoterikus dolgok

es az hogy orokeleted legyen

ha fontos neked ez, akkor tovabb kell haladnod az uton nem csak fejbol kell tudnod az iget hanem Elove kell tenned

aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!