Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnt követtem el, ha kifejtett...

Bűnt követtem el, ha kifejtettem Isten legszentebb nevét?

Figyelt kérdés

Nagyon megbántam... Szükséges volt, mert egy bibliai szöveget olvastam úgy, hogy benne az istennevek eredetiben voltak.


Tudom, hogy a babiloni fogság előtt kimondták simán, de nekem mégis bűntudatom van. Mit tehetek? Nemrég gyóntam...



tegnap 22:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Egyes rabbiktól azt hallottam, hogy ez csak sejtés, nem tudjuk biztosan, hogy hogy hangzott, így nem bűn. Keresztény filozófusok és pap szerint nem bűn, mert Isten közelebb kerül, hozzánk, ha kimondjuk a nevét.


De mégis bűntudatom és lelkiismeret-furdalásom van... Nagyon erősen... Elsírnám magam...

tegnap 23:02
 2/6 anonim ***** válasza:

"Keresztény filozófusok és pap szerint nem bűn"

Akkor miért gondolod, hogy bűn, ha a papok és keresztény teológusok szerint se az?

Bár kicsit kamu szagú a kérdés. (Nem kicsit.)

tegnap 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az.
tegnap 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
🤡🤡🤡
tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem
ma 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És a káromkodás tilalma?
ma 00:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!