Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a saját képmásár a...

Isten a saját képmásár a teremtett minket, és ki fog derülni hogyan néz ki ha meghalunk, szerintetek is egyértelműen férfi kinézete van? Nem nézhet úgy ki mint egy férfi is meg egy nő is. Vagy igen?

Figyelt kérdés

ma 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mi van,akkor ha nincs konkrét alakja?Így nem az emberi testet teremtette saját képére és hasonlatosságára;hanem a lelket.
ma 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja igazad van egyes a lelkünket teremtette Isten a saját képmására, utána néztem, innentől kezdve értelmetlen a kérdésem
ma 07:43
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem, ha létezik Isten, úgy néz ki, mint Maria Geronazzo.
ma 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Olyan mint minden más fiktív könyvbéli figura. Amilyennek elképzeled. Mindenkinek más.
ma 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Istennek hasonlítania kell ránk, férfira is, nőre is, vagyis úgy nézhet ki, mint egy jól sikerült nőimitátor.

Selymes haj, bársonyos tekintet, de markáns orrok, széles váll, stb.

Egyszer találkoztam egy kisiskolás osztálytársammal aki felnőtt fejjel pont ilyen figura lett és kérdeztem is tőle:

- hogy az istenbe nézel ki? -

ma 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jézus az Isten.


Kereszthalálka után a semmibe került vissza. Ekkor döbbent rá, hogy Ő Isten és hogy ott van a "Kezdetben". Mert a kezdet ott van, ahol a vég és a vég ott van, ahol a kezdet. Jézus tehát kereszthalála után rádöbbent arra, hogy ő maga az Isten és ott lebegett a semmiben, ahol minden elkezdődött:

"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet. A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölöt" (Így kezdődik a Biblia)


Feltámadott Jézusként pedig már a mindenható Istent láthatjuk.

ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!