Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten egoja én vagyok?

Isten egoja én vagyok?

Figyelt kérdés

okt. 9. 11:38
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
11 szavazat
1 2
 1/12 Krampusz1 ***** válasza:
100%
Nem....egy parányi, öntudatra ébredt része vagy, egy csepp az óceánból, aki azt hiszi hogy ő elkülönülten létezik, és nem része minden pillanatban a nagy egésznek.
okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De az Úr mégis azt mondja: "én vagyok"
okt. 9. 12:26
 3/12 Krampusz1 ***** válasza:
49%

Ha tényleg a végtelen transzcendens intelligenciát akarod pszichoanalizálni, akkor az nagy menet lesz :)


Amennyire feltételezhető, a Teremtő előtt nem létezett semmi, de még a "semmi" sem létezett. Aztán valami változott, és az üresség öntudatra ébredt, és a Teremtő, a végtelen örökkévaló intelligencia öntudatra ébredt.

Ekkor még nem létezett sem a tér, sem az idő, sem a fény, sem a forma....a Teremtő önmagán kívül semmit nem talált, minden Ő maga volt, és teremtésekbe kezdett.

Kezdetben a formák, a geometriák, a tér, majd a kiáramló fény, és maga a kvantált fény vált anyaggá a számára létrehozott tér-dimenzióban.

Aztán a Teremtő létrehozott önmagán belül -saját részeként - további al-teremtőket, és ők alkották meg a galaxisokat, akik további al-al teremetőket hoztak létre, -és ilyen al-al-al-teremtő az ember is.

Részei vagyunk a Teremtőnek, de a tudatosságunk csak mikroszkopikus része.


Ő is van, Te is vagy, a fiú és az Atya egyek, "ha engem látsz, az Atyát látod"

okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert ki vagy te?
okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Istennek nincs egoja, mellesleg már több ezer éve meghaltak az emberek akik kitalálták. Ez is egy nagy tévhit hogy 2,4 milliárd ember azt hiszi hogy Isten teremtette az embert, miközben az ember teremtette Istent (és a többi 5000 istent)
okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ez is egy nagy tévhit hogy 2,4 milliárd ember azt hiszi hogy Isten teremtette az embert"

Mert nem hiszik azt? Vagy nem értelek!

okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Félreérthetően fogalmaztam, bocsi. De azt hiszik, csak tévesen.
okt. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jégszív ***** válasza:
42%

#2.

Orbán Viktorhoz van szerencsénk?

okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
30%

Szerintem ez most megnyerte a hónap legnagyobb hülyesége címet.

Alapvető intelligencia: ha én azt mondom, hogy “én,” az rád vonatkozik vagy rám? Ezt egy hároméves gyermek is meg tudja válaszolni helyesen; de látom, te — a kérdés alapján — nem vagy képes felfogni az E/1 fogalmát.

Isten egója (ugye az ego E/1, nominativus latin személyes névmás) Ő maga.

okt. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd amikor Isten is viccet csinál belőled akkor meg te leszel megsértőve.
okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!