Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vagyok aki vagyok, Én vagyok?

Vagyok aki vagyok, Én vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Bibliát olvasva az ószövetségben nagyon sokszor olvasom hogy Én vagyok, mózes könyvében "Vagyok, aki vagyok


És az Újszövetségben is:

„Én vagyok, ne féljetek!” (János 6,16–21)


Tehát amikor azt mondja "Én vagyok" akkor azt nem azért mondja mert "én most itt vagyok" hanem azért mert időn,téren,anyagon túl van?

Vagy csak azért mondja az Újszövetségben hogy felismerjék a hangjáról (mert ők tudják milyen a hangja).



2018. júl. 19. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Abban a részben lehetséges, hogy azt akarta mondani, "én vagyok az"


Istenségére vonatkozó "én vagyok" közül inkább ezeket emelném ki:

János

8,58 Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.


János

18,5 Felelének néki: A názáreti Jézust. Monda nékik Jézus: Én vagyok. Ott állt pedig ő velök Júdás is, a ki elárulta őt.


18,6 Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.

2018. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pelgrim ***** válasza:

A bibliai „Én Vagyok” szerintem a kinyilatkozó, a kifejezésre törekvő isteni alapelvre vonatkozik, az ember isteni kilétére, a Krisztusra minden emberben. Erre célzott Jézus, mikor olyan dolgokat mondott mint: „Én vagyok a jó pásztor”, vagy „Én vagyok az út, az igazság és az élet”, „Én vagyok a kapu”, stb., saját személyéről beszélve az „Ember fia” kifejezést használta.


Az első parancs a tízparancsolatból valójában így szól:


Én vagyok az én Uram Istenem, Uramat Istenemet imádom és csak neki szolgálok.

2018. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól mondtad. Sajnos, most nincs itt az ismerősöm, aki tud héberül, így tőle nem tudom megkérdezni, de egy lelkipásztorhoz nyugodtan fordulhatsz.


Az biztos, hogy azzal, hogy "Én vagyok" Arra utal, hogy ő a Mindenható, aki mindig is ott volt nekünk, és most is itt van és mindig velünk marad. Amikor Jézus azt mondja a tanítványoknak, hogy Én vagyok, akkor hirtelen nem az embert, hanem az Isten fiát látják benne és felismerik. Az Ő szavaiban erő van, így amikor kimondja, hatással van. Ez a tanítványoknak akkor így hangozhatott: dörög az ég, a tenger vadul hullámzik és meglátják Mesterük sétálni a vízen. Megijednek,de Ő meleg és határozott hangon azonnal megszólítja őket: "Én vagyok, a barátotok és testvéretek. Nem kell félnetek semmitől, mert én itt vagyok"


És persze a "Vagyok, aki vagyok" vagy "Én vagyok" az egyenlő azzal, hogy Ő a világ világossága, az ajtó, a jó pásztor, a szőlőtő... Mind egyben. Tehát időben, térben és anyagban, mindenhol megtalálható.

2018. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!