Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki feltesz egy részben vallási témájú kérdést, a nem vallásos hozzászólók többsége képtelen normális hangnemben adni választ?

2010. nov. 4. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Nézd, egy ilyen kérdést nem lehet nem poénra venni. Felnőtt ember nem kérdez ilyet, egy ötévest meg max. kiröhögni lehet, ha ilyennel jön elő.
2010. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Valószínűleg azért, mert a vallásos hozzászólók az első "nem vallásos" válasz után rögtön nekiállnak istenelni, jézusozni, mocskosbűnösözni, - és igazából nem lehet csodálkozni azon, hogy egyes egyszerűbb emberekből ez kihozza, amit kihoz.

Ugyanis a vallásos hozzászólók - tisztelet az igen kevés kivételnek! - nem képesek elfogadni, hogy van, aki nem követi az ő hitüket, sőt, semmilyen hitet sem követ.

2010. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Aki ezen az oldalon feltesz egy ilyen kérdést, az rettentően naiv (mondhatnám, ostoba). Tudja jól, hogy tele vagyunk itt olyan emberekkel, akiknek lövésük sincs a vallásról, csak beleokoskodnak mindenbe, és amúgy is rettentően zavarja őket, hogy egy számukra vadidegen nem él nemi életet a házassága előtt.

Azt javaslom, hogy ilyen kérdéseket ne tegyen ki senki erre az oldalra. Erre vannak a vallási fórumok. A "kedves" 68%-os válaszolót pedig többen jelentettük, remélem, hamarosan kimoderálják.

Csak egy megjegyzés: nemrég a Politika rovatban feltettem egy kérdést. Direkt kértem, hogy csak egy bizonyos párt szimpatizánsai válaszoljanak, mert őszintén kíváncsi voltam a véleményükre. Jött kb. 20 válasz, abból 2(!) db volt értékelhető, a többi az adott pártot fikázta. Úgy tűnik, sokaknak bajuk van a szövegértelmezéssel.

2010. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

"Ugyanis a vallásos hozzászólók - tisztelet az igen kevés kivételnek! - nem képesek elfogadni, hogy van, aki nem követi az ő hitüket, sőt, semmilyen hitet sem követ."


Idézhetek onnan pár választ?

"Ez egy olyan dolog amivel csak megnehezítik az életüket ezek az álszent, buta, az életről mit sem tudó barmok!"

"ÁÁÁÁÁÁ, kikészít ez a sok f*szfej!!!!!!"

"Ezt tök bírom, ilyenkor jönnek ám a lepontozással... hát akkor én is pontozgatok. Jönnek a piros kezek istenhívő f*szok!"


Most akkor ki nem fogadja el a másik véleményét?????

2010. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Idézz, kérlek, a vallásos hozzászólók egész oldalas "majd az én istenem jól megbüntet titeket" jellegű válaszaiból is... úgy lenne teljes a kép...
2010. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Idézz Te, ha annyi olyan van itt.

Attól egyébként én is rosszul vagyok, aki folyamatosan bemásolja a Katolikus Lexikon vonatkozó fejezeteit. De még ő sem f.szozza le azt, aki nem ért vele egyet.

2010. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer, kb. másfél éve, amikor naiv kis újonc voltam ezen az oldalon, feltettem egy kérdést olyan embereknek, akik a házasságuk előtt nem éltek nemi életet. Odaírtam normális hangnemben, "légy szíves"-sel, hogy csak a kérdésre válaszoljanak, nem kérek olyan választ, hogy milyen hülye, aki nem szexel házasság előtt. Talán mondanom se kell, alig kaptam normális választ, viszont el lettem mondva begyepesedett szentfazéktól kezdve mindennek, holott nem is szerepelt a kérdésemben, hogy én se szexeltem az esküvőm előtt. Úgy látszik, a gondok általános iskolában kezdődnek, amikor a szövegértést kellene megtanulniuk a gyerekeknek...

De az is lehet, hogy az emberek annyira okosnak hiszik magukat és annyira meg vannak róla győződve, hogy amit ők gondolnak, szent és sérthetetlen, hogy nem bírják megállni, hogy beszólogassanak a "hülyéknek", akik másképp gondolkodnak.

2010. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy ilyen helyen nem lehet ilyesmit megkérdezni, vannak dolgok, amikhez külön a témával foglalkozó fórumok,emberek kellenek.Én is lettem már jópárszor lehülyézve, pedig teológiából júniusban volt meg a védésem.
2010. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű kérdéseket feltevő bigott vallásosok valóban nevetségesek,ezt alá kell írnom.

a legtöbbjük valóban intoleráns más ellenvéleményekkel kapcsolatban,akkor is ha a válaszadó normális hangnemben leírja a véleményét,anyázás nélkül.szóval nem mondom azt,hogy hűde kéne őket sajnálnom.kérdező,ezt a kérdést fordítva is fel lehetne tenni....

de hozzá kell tennem,van,hogy a hívők provokálják ki a nem normális hangnemet másokból,van,hogy a nem vallásosok,szóval mindkét oldal lehetne toleránsabb a másik felé,és a szimpla véleménnyilvánítást pedig nem kéne rögtön megtorolandó negatívumként felfogni.

2010. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem vallásos kontra "nemvallásos" kérdés.

Ha ateista tesz fel kérdést, akkor egy külső szemlélő ugyanúgy azt látja, hogy a vallásosak lehurrogják.


Csakhogy egy vallási témájú kérdéshez nem fog olyan írni, aki nem vallásos és nem akar kötekedni; egy ateista témájúhoz szintén nem fog olyan írni, aki vallásos és nem akar kötekedni.


Ez nem az adott csoport bunkóságát mutatja, hanem az egyes válaszadókét.


Másrészt aki régóta van ezen az oldalon, és egyértelműen egyik oldalon áll, annak rááll a szeme, és a "másik oldal" bunkó hozzászólásait sokkal jobban észre veszi, mint a normálisakat.


Utóbbi nyílván nem mindenkire igaz, de azért egy elég alapvető és létező pszichológiai jelenség.

2010. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!