Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók tényleg alakitittak...

A zsidók tényleg alakitittak a történelmen és kopizták a vallásukat?

Figyelt kérdés

Nem regiben lattam a fbn egy olyan posztot (ha jol emlekszem a reszletekre) hogy a zsido vallas az okori egyiptomibol kivallt vallasi forma csak a zsidok "valtoztattak" rajta es sajatjukkent adtak be.

Elviekben volt az Alexandriai konyvtarban errol rengeteg dokumentum de azt is probaltak eltunteni es tobbszor is felgyuntottak azt.


Kerestem a fb posztot mert a hozzaszolasok is erdekesek voltak, de alig par ora alatt toroltek es egy komment pont leirta ennek az elmeletnek a megnevezeset de nem emlekszem mar ra.


Elore is koszi



#zsido vallas
tegnap 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Szia.


Isten azért íratta le a Bibliát, mert az az igazság.

Jézus is határozottan kijelentette, ami azon kívül van az hazugság.

Eltereli a valóságról a figyelmet, ezért minden ilyesmit kerülni kell azoknak akik befolyásólhatóak.

De még azoknak is érdemes kerülni, akik kevésbé hiszékenyek.

tegnap 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De hat az a Biblia sem a teljes Biblia...es az sem hianytalan.


Egy biztos a zsidok altal kozolt vallasokban valami nem stimmel.

Aki elfogulatlanul tudja kezelni a dolgokat az lathatja.

tegnap 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:

"a zsido vallas az okori egyiptomibol kivallt vallasi forma csak a zsidok "valtoztattak" rajta"

. Mondj egyetlen vallást, filozófiát, politikai ideológiát stb., amelyet teljesen nulláról hoztak létre, egy valakinek a fejéből pattant ki.


Az egyik zsoltár egyértelmű hasonlóságot mutat a Atenhez írt himnuszhoz, amely valóban az egyiptomi mitológiából kivált vallást volt, talán a legelső monoteista vallás, de a hatás még nem jelent koppintást.


Ne Facebook-posztokból tájékozódj, ahová bárki bármit leírhat, amikor könyvtárnyi akdaémiai anyag áll rendelkezésre.

tegnap 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2

Kedves Kérdező.

Isten a hatalmánál fogva, megóvta a szavát, ezért a teljes Bibliát úgy olvassuk, ahogy Ő szánta az embereknek.

Nem vagyok Izraelita származású, de van némi ismeretem a judaizmusról, mivel az alapja, kezdete, Isten által elvárt, lefektetett igaz imádatának.

Ezért nem vagyok elfogult, kereszténynek vallom magam.

Ábrahámnak semmiköze nincs Egyiptomhoz, Isten pedig az ő leszármazási vonalán ígérte a messiást.

Ábrahám az egyedüli igaz Istent imádta, ahogy a leszármazottai is.

Az egyiptomból való kivonulás után pedig, maga Isten adott arra utasítást, hogy milyen imádatot kell gyakorolnia az embereknek.

Isten pedig semmilyen más népek vallását nem keverte ebbe bele.

tegnap 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Krampusz1 ***** válasza:

"Isten a hatalmánál fogva, megóvta a szavát, ezért a teljes Bibliát úgy olvassuk, ahogy Ő szánta az embereknek."

Ez az egyik legszörnyűbb állításotok, és ez az ami bilincsbe ver titeket, hogy valóban a jézusi úton haladhassatok.

A Teremtő nem diktálta, se nem írta, se nem ihlette (közvetlenül) azt a könyvet. Emberek írták, voltak akik jót akartak, voltak akik nem.

A Teremtő szabad akaratot adott! Ez a könyv tartalmára, megírására is vonatkozik!


Jézus nem mond olyat, hogy "nem jöhetsz hozzám, ha nem gyűlölöd meg apádat, anyádat, családodat, stb" ....az ellenkezőjét mondja!


A Teremtő nem mond olyat, "hogy öljétek meg a város lakóit, és még a csecsszopóknak se kegyelmezzetek"...stb.

tegnap 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Potyondi Gergely ***** válasza:

5-ös: Nem értek egyet.


Ha meg lenne hamisítva a Biblia, akkor nagyon valószínű, hogy kivették volna ezeket az Igéket.


Azok a népek, akik Isten parancsára lettek kiirtva, azok igazságosan lettek kiirtva.

tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krampusz1 ***** válasza:

"Azok a népek, akik Isten parancsára lettek kiirtva, azok igazságosan lettek kiirtva."

Ez szerintem a legszomorúbb mondat, amit valaha olvastam.

tegnap 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!