Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tenne Jézus, feljelentsem...

Mit tenne Jézus, feljelentsem a munkahelyemet?

Figyelt kérdés

A munkahelyem rendszeresen visszaél a hatalmával, notóriusan nem tartják be a munka törvénykönyvét. Tudom, hogy ez nem egyedi eset, de már nagyon zavar ez a sok disznóság. Szabálytalanul rendelnek el túlórákat hétvégére, visszamenőleg módosítják a bérszámfejtést, pszichikai rá hatást gyakoronak arra, aki nem akar megint túlórázni, van aki már öt éve nem kapott bérpapirt sem elektronikus, se fizikai formában.


Például az előző hónapban a munkáltató által kiírt szabadsagokat, amiket már számfejtettek és kifizették a munkabérrel együtt, visszamenőleg átírják pihenő napra munkanap áthelyezés címén. A kifizetett szabadságot levonják a következő havi fizetésből és hétvégén behívnak ledolgozni a pihenő napot.


Nagyon zavar ez az arrogáns és gonosz magatartás. Egyébként egy jól menő autóipari multimilliardos világ cégről van szó. Lenne pénzük törvényesen működni. A legszívesebben feljelenteném őket a megyei munkaügyi felügyeletnél. Sajnos a környéken nincs sok munkahely és éppen leépítések vannak mindenhol.


Mit csináljak, mit tenne Jézus a helyemben? Legyek csöndben, tűrjek és halgassak, "tartsam oda a másik arcomat is"? Adjam meg a császárnak ami a császáré?

Vagy jelentsem fel a céget, hivjam be az ellenőröket a következő szabálytalan szombati túlórára?


Már fizikailag rosszul érzem magam, ahogy látom mennyire kihasználják az embereket.



tegnap 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez csak a véleményem:

Szerintem ne lőj figyelmeztetés nélkül, és ne lőj mások miatt, csak magad miatt. Azaz, ha ellened elkövetnek szabálytalanságot vagy törvénytelenséget, akkor mondd meg nekik, hogy ez törvénytelen magatartás, és hagyják abba, különben ezt és ezt teszed. Ha abbahagyják, meg van oldva a dolog, ha nem akkor meg járj el az ígéreted szerint. Valószínűleg kirúgnak, ha feljelented őket, és akkor próbálhatsz pereskedni, hogy bosszúból történt a kirúgásod, de ezt elég nehéz bizonyítani. Szóval lehet, hogy jobban jársz, ha azt teszed, hogy megmondod nekik, hogy ez törvénytelen magatartás, és hagyják abba, különben felmondasz. (Tehát nem a feljelentést helyezed kilátásba, hanem a felmondásodat.) Így szerintem kisebb bajba kerülsz. Jézus azt mondta, hogy "Óvakodjatok az emberektől...". Ezek a pénzéhes cégek, mert a gazdag vezetőik elég sok kárt tudnak okozni neked, ha megfenyegeted őket valamivel. Viszont titokban, figyelmeztetés nélkül feljelenteni őket, azt szerintem Jézus nem tenné. Tehát a figyelmeztetés mindenképpen meglépendő.

Ami meg a többi munkatársad elleni törvénytelenségeket illeti, az az ő dolguk, hogy ők is jelezzék a problémájukat, azzal neked semmi dolgod. Nem kényszeríti senki őket arra, hogy ott dolgozzanak. Valószínűleg úgy ítélik, hogy a jó pénzért elviselik a jogaik ilyen mértékű megnyirbálását. Ha nekik így jó, akkor te ne szólj bele az ő dolgukba. Bármikor felmondhatnának, vagy rosszul tudom?

üdv, a javuló Stefán

tegnap 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antigonio de la mancha ***** válasza:
Biztos vannak normális munkaadók, de nyugodj meg az átlag szint kb ilyen. Amúgy meg ez a bosszú kicsinyes lenne és valószinű semmi eredménye nem lenne. Hagyd inkább Istent munkálkodni az életed felett ahelyett, hogy te akarnád átvenni az irányitást. Inkább ide illő idézet az, hogy engedelmeskedjenek a cselédek az uraknak, jóknak és szivteleneknek egyaránt. Nem fogcsikorgatva hanem Istenről való megggyőződésből. Mert ha Istenben van a reményünk aki a fejünk hajszálait is figyelteti, akkor gondolod nem tud ezekről? Vedd ezt egy kis gimnasztikának, hogy a hosszútűrésért Isten dicsősége lesz a jutalom egyszer. Valahogy úgy irta Salamon, hogy az ember dicsősége ha elnézi a vétket. Isten nem akkor tud aranyat olvasztani a tégelyben belőlünk amikor minden rendben van hanem amikor a nehéz helyzetekben jól vizsgázunk. De ehhez először a gondolkodásunkat kell megújjitani.
tegnap 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy keresztény életet élő megfontolja a következményeit annak amit tenni készül. Kérdezd meg magadtól, mi az amivel nem kerülsz nagyobb bajba.

Az is lehet, hogy jobb lenne munkahelyet változtatnod, jól lehet napjainkban ez igen csak nehéz. Azt is megteheted, hogy elmondod a munkáltatódnak, hogy te becsületesen szeretnél élni, mert Isten szava alapján ezt várja el tőled a teremtőd.

Élj az ima lehetőségével, mond el Istennek a gondolataidat, és kérd a segítségét. Valamint kutass Bibliai alapelvek után.

tegnap 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, megfontolandó az is, amit #2 válaszoló (Antigonio) írt, bár ahhoz hozzátartozik, hogy az a rész a Bibliában, amire Antigonio hivatkozik, a rabszolgákhoz szól, akiknek abszolút nem voltak jogaik és persze lehetőségük sem felmondásra, sem az uraik feljelentésére az 1. században. Ma már nem ilyen világban élünk. Szerintem ha ez ennyire zavar, akkor tenned kellene valamit, és nem tűrni egy számodra tarthatatlan helyzetet, mert te nem vagy rabszolga. De óvatosan, mert az "urak" manapság is tudnak neked igen kellemetlen károkat okozni.

üdv, a javuló Stefán

tegnap 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Például ne olyankor menj be a főnöködhöz figyelmeztetni, amikor már annyira fortyog benned a düh és elégedetlenség, hogy nem tudod kontrollálni a szavaidat, és tiszteletlennek vagy fenyegetőzőnek tűnsz. Aztán például a cég olyan bűnös dolgaiba, amibe téged nem vonnak be, szerintem ne avatkozz bele. Például ha hamisítanak valami dokumentumot, de neked nem kell semmit aláírnod a hamisított papírokkal kapcsolatban, az szerintem az ő dolguk. Majd ők számot adnak Isten előtt a csalásaikról.

Az egy nehezebb kérdés, hogy ha valaki nem vesz részt benne, de tudomása van egy bűncselekményről, akkor mikortól mondható, hogy bűnrészessé válik. Ezt jobb lenne egy jogásztól megkérdezni, hogy mit írnak erről a magyar törvények. Természetesen, ha valami igen súlyos bűncslekményről van szó, azt mindenképpen be kell jelenteni a rendőrségen. De az, amiről írtál, szerintem nem olyan horderejű ügy, hogy feltétlenül fel kell jelentened, mert bűnrészességgel vádolnának. Kivéve persze, ha neked is alá kell írnod valami hamis dokumentumot.

üdv, a javuló Stefán

tegnap 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szúrj ki velük, és menj máshova dolgozni.
tegnap 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól ki van ez találva.


ha nincs más munkalehetőséged, nem biztos, hogy érdemes beleállni a munkáltatóba, mert jönnek a tipikus "lesz a helyedre 100 jelentkező" dumával. Minél nagyobb egy cég, annál jelentéktelenebb 1 ember.


De érdemes végiggondolni higgadtan is, hogy vajon illegális-e, amit művelnek, vagy a magyar munkatörvények megengedik-e ezt?

lenne-e más munkalehetőség? Lenne miből megélni? Érdemes esetleg tartaléktervvel előállni, még mielőtt belelendülnél egy ilyesmi manőverbe.


Az én munkáltatóm például fél éves időkerettel dolgoztat november-decemberben nem is nagyon engednek szilveszterig szabira senkit és 6 napot dolgoztat heti egy pihenővel. De időkerettel megteheti. Abból a szempontból pedig humánus, hogy ha valakinek jó kifogása van, akkor a helyi legnagyobb főnivel egyeztetve tehetnek kivételt.

Én pedig nem panaszkodom, mert élvezem a munkámat és gyakorlatilag helyben van.


Érdemes számot vetni a lehetőségeidről, ha nincsenek, akkor sajnos add meg a császárnak, ami a császáré. Vagy fordítsd oda a másik orcádat, vagyis, ha ők így ügyeskednek a dolgokkal, akkor te is ügyeskedsz majd valahogy a te dolgodban.

A lényeg az, hogy nyugodtan tudjál aludni és ne gyomorideggel járj be a munkahelyedre.

tegnap 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!