Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kitaláltam az eleve elrendelés...

Kitaláltam az eleve elrendelést hogy kell értelmezni? Van ennek valami értelme?

Figyelt kérdés
Isten előre látja a jövőt ezt a bibliából tudjuk Isten nem fog azon izgulni, hogy akik őt már egyszer megtalálták szívből és hisznek benne, hogy aztán valami oknál fogva mégis a rossz mellett döntsenek ezek az un. kiválasztottak akiket Isten eleve elrendelt az üdvösségre és ezek egyfajta robotok mert korlátozva van a szabad akaratuk, hogy ők már a rossz mellett ne tudjanak dönteni véglegesen, mert Istennek tejhatalma van és akit egyszer már kiválaszt azt meg is őrzi akár ugy is hogy a szabad akaratába úgy korlátozza hogy észre se vegye akik pedig a rossz mellett döntenek életükben azoknak meghagyja a teljesen szabad akaratot, hogy mindig vissza találjanak hozzá ha egyszer úgy döntenek, Magyarul a kiválasztottaknak korlátozva van a szabad akaratuk a rossz embereknek meg nem. Mondja valaki hogy van benne valaki. Katolikusok és tanuk kíméljék a kérdésem

tegnap 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Református vagyok, és kérem szépen ez itt egy tévedés. Esetleg olvass utána, ha érdekel, és úgy látom érdekel :D Egyébként pont ma olvastam egy cikket [link] - itt az elsőt. De a többi is érdekesnek tűnik :)

Üdv!

tegnap 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Hülyeségeket írsz, nem ez az eleve elrendezés, és nem is a kálvini kettős eleve elrendelés, vagy más néven a kettős predesztináció. Miért nem olvasol utána Kálvin írásaiban, hogy ha tudni akarod mit értett alatta. Hülyék kíméljenek, szóval ne válaszolj rá, köszi.
tegnap 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Szia, nincs eleve elrendelés, Isten pedig nem látja előre, milyen egyéni döntést hozol a vele való kapcsolatban.

Isten szabad akaratot adott, és nem korlátoz senkit semmiben.

Mindenki azt a következményt aratja le, amilyen döntést hozott.

Isten azt szeretné ha önként szeretnénk, és nem beprogramozásra.


Milyen gondolkodás az, hogy akiről tudja, hogy nem fog "jó" lenni, azokat azért hagyja megszületni, hogy utána megbüntesse.

Szörnyű.

tegnap 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Isten pedig nem látja előre"

Innen kezdve te nem vagy keresztény.


"Isten azt szeretné ha"

Amit ő szeretne, az van! Mivel ő végtelen.

tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnállak, szép estét neked is.
tegnap 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!