Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és a biblia sehol nem...

Jézus és a biblia sehol nem említi a purgatóriumot akkor miből gondoljátok, hogy létezik?

Figyelt kérdés

ma 11:57
 1/5 A kérdező kommentje:
A purgatorium, vagyis a tisztulás helye, a katolikus teológia része, és nem található meg kifejezetten a Bibliában. A purgatoriumba vonatkozó tanítások a katolikus hagyományban és egyházi tanulmányokban gyökereznek, és a célja, hogy a halál után a tisztátalan lelkek tisztuljanak meg, mielőtt a mennybe jutnának. Forrás: Chatgpt
ma 11:57
 2/5 IstenGyermeke1 ***** válasza:
72%

Primo, az, hogy “Purgatórium” tényleg nincs benne; hiszen ékes latin szó, az Újszövetség meg görög kojné nyelven írattatott.

Secundo, értem én, hogy szeretjük a mesterséges intelligenciát, de mit látsz a lap alján? “A ChatGPT tévedhet.” Ezt rengeteget tapasztaltam, olyan latin nyelvtani hibákat vét, hogy az sokszor az egyes kategória. A személyes kedvencem, hogy egyszer, amikor a pyglet nevű pythonos csomaggal próbáltam valamilyen alakzatot rajzolni, de nem sikerült; mert magának feküdt keresztbe. Megnéztem, mit csinálna a ChatGPT. Néztem nagyokat, olyan kódot írt; s a poén az egészben, hogy a fordítóprogram sem ismerte azokat az utasításokat, amit használt. C#-ban is volt hasonló eset.

Tertio, a Szentírásban, bizony, vannak utalások egy helyre, ahol a lélek megtisztul a bűntől:

“Mondom neked, nem szabadulsz ki, míg az utolsó fillért is meg nem fizeted." (Lk 12, 59)

“Bizony mondom neked, nem szabadulsz ki, amíg az utolsó fillért is meg nem fizeted.” (Mt 5, 26)

“De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által.” (1Kor 3, 15)

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Egyezz meg ellenfeleddel gyorsan, amíg vele vagy az úton; nehogy ellenfeled átadjon téged a bírónak, a bíró pedig a törvényszolgának, és börtönbe vessenek. (Mt 5,22-48)
ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy Isten egyébként egészen megbocsátó. Az emberek nem.


Emberi kishitűséggel nehéz megérteni Isten megbocsátásának mértékét. Pedig Jézus a kereszten elég világosan bemutatta, hogy Isten megbocsátása milyen mértékeket képes ölteni.


Jézus maga is érdekesen fogalmazott. Én azt olvasom ki szavaiból, tetteiből hogy olyan, mint purgatórium nem létezhet. Elkárhozás van. Elkárhozásról pedig nem úgy beszélnek, mintha a halál után történne. Elkárhozásról inkább úgy beszél, mint ami itt a földön is megtörténhet.


Ha létezik is a purgatórium, akkor azt inkább amolyan reinkarnálódásként tudom értelmezni. Próbáljuk újra! ha kell újra, újra és újra!

ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nincs purgatórium, mert Jézus halála olyan értékes, hogy vagy megérdemli valaki a feltámadást, vagy abszolút méltatlan az életre.


A "tisztulási" folyamatot a Biblia a földi életre vonatkozóan határozza meg. Hiszen emberként tökéletlen, és örökölte a bűnre való hajlamot, nem más életformában. Tehát itt kell levetnie az olyan tulajdonságokat, ami a test cselekedetéhez tartozik, az ember egyéniségéhez.

Majd meg kell újulnia a gondolkodása által, és felvenni az új egyéniséget, nem az égben, hanem itt a földön.

(Efézus 4:21–24) . . .. 22 Arra tanítottak titeket, hogy vegyétek le a régi egyéniséget, amely a korábbi viselkedésetekkel van összhangban, és amely romlott a megtévesztő kívánságai miatt. 23 Továbbra is újítsátok meg a rátok jellemző gondolkodást, 24 és vegyétek fel az új egyéniséget, amelyet Isten formált az akaratával összhangban, és amely igazi igazságosságon és hűségen alapul.

Isten igazságán, vagy is szava alapján kell összhangban lennie az egyéniségének.


Akik az égi életre támadnak fel, ott nincsenek "test cselekedetei", tehát ezektől nem lenne miért megtisztulnia.

Jézus pedig egyszer váltott meg mindenkit, nem többször.

ma 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!