Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten akarta nélkül nem...

Isten akarta nélkül nem lehetne kábítószer sem? Ha isten nem bólint rá akkor nem lennének bizonyos kábítószerek, jól gondolom? Isten a kábítószert azaz a rosszat is felhasználja hogy később valami jot csináljon belőle?

Figyelt kérdés
szept. 16. 10:13
 1/10 Potyondi Gergely ***** válasza:
37%

Vannak növények, amik nem azért léteznek, hogy az emberek fogyasszák.

A gyilkos galóca is ilyen.

szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Amikor az első emberek száműzve lettek, Isten mondta nekik, hogy nem lesz könnyű, és hogy a dolgokat maguknak kell majd megtermelniük, meg kell dolgozniuk ahhoz, hogy egyenek. Nem volt veszélytelen, és ez a számüzetéssel együtt jött. Nem ez a baj. Mert az ember akkor nagyon erős volt még. A számüzetéssel együtt jött a halál, ami sajnos egyre rosszabbá tette az emberiséget. Ahogy telt az idő, az emberek minél jobban eltávolodtak Istentől. Az első emberek hallották még Istent, beszéltek még velük, számüzetésük után is. Az embereknek meghagyta az állatokat, hogy uralkodjon a felettük, és hogy éljen belőlük. Isten nem adott rossz számüzetést, bár tényleg sokkal rosszabb volt, mint előtte. A gond, hogy a számüzetéssel együtt nem csak a nehézségek, hanem a betegségek, és a pusztulás is megjelent. Különböző démonok tudtak hatni az emberekre. Akkor még, Jézus Krisztus eljövetele, és a sátán földre való számüzetése elött olyan mértékben, hogy egészen borzalmas dolgokat műveltek. Istennek folyamatosan angyalokat kellett küldenie, hogy az emberiség ki ne pusztuljon.


Isten legyőzte a gonoszt, de a szabad akarattal együtt, a gonosz is hozzánk férhet, szabad választásunk van. Ezért a bűnt is meghagyta, mint a szabad akaratú emberek egyik választása. Nem Istentől van a bűn, vagy hogy drogozzanak. De szabad akaratot adott nekünk, ezért engedi, hogy szabadon döntsünk.


A bűn, a gonosztól van, aki csak pusztítani tud. Nincs tőle semmi jó. Ami van, és ami él, az Istentől van. De a gonosz nyoma meglátszik azokon, akik bűnt követnek el.

szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az emberi agy is termel (adott esetben) egy nagyon erős kábítószert. Ádám és Éva agya is termelte.

Innen kezdve...

szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha azt akarod, hogy valaki szokjon le a drogokról, akkor az nagyon nehéz.


Hinni kell Istenben, imádkozni Istenhez, és követni Jézus Krisztus szavait.


Aki nem drogozik, annak is ezt kell tennie, hogy ne hassanak rá a rossz dolgok.

szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia


Isten nem bólintott rá a kábítószerek használatára, mivel tiltja, a tudatmódósító szerek hazsnálatát. Aki ilyesmit használ, Isten elmarasztaló ítéletében fog részesülni. Hogyan bólinthatna rá?

Ezeket a drogokat Sátánt szolgáló emberek használták, akik varázslással, vagy mágiával foglalkoztak, vagy napjainkban is foglalkoznak.

Ezért sem engedélyezi az ilyesmit azoknak, akik Őt szeretik.


Sátán az aki rosszat akar az embereknek, és ebbe mindent belead.

szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én kábszeres voltam.

Nélküle meg sem ismerhettem volna Istent.

szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6


Sok ember ismerte meg Istent, kábítószer nélkül is.

Ahhoz nem kell a sárba belemászni, hogy megtapasztald a kedvességét, szeretetét.

Az ilyen esetek arról tanúskodnak, sokan a saját kárukon akarnak tanulni.

Pedig a közmondás azt tartja, hogy a bölcs ember mások hiábájából tanul, nem a sajátján.

szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 UlfOrmson ***** válasza:

#1: "Vannak növények, amik nem azért léteznek, hogy az emberek fogyasszák.

A gyilkos galóca is ilyen."


Nem csalódtam benned, megint megcsillogtattad ismereteid hiányát.

1 Mózes 1:29: "És monda Isten: Ímé néktek adok minden meghozó fűvet az egész föld felszínén, és minden fát a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledül." Tehát a Biblia szerint Isten minden növényt emberi fogyasztásra szánt. (Mivel az ókorban, mikor lejegyezték a Biblia vonatkozó részét még nem tudták, hogy a gomba nem növény, hanem az élőlények egy teljesen különálló csoportja/országa, így ez nem róható fel az egykori írnok hibájának.) Vagy a Teremtés leírásánál részletezi az egykori lejegyző, hogy Isten bármilyen növénytől eltiltotta volna Ádámot és Évát, leszámítva az Éden közepén álló fát?

tegnapelőtt 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

9-es:

A bűnbeesés előtt nem volt olyan növény amitől Ádám és Éva meghalt volna, kivéve a tiltott fa gyümölcsét.

Ha a bűnbeesés elött ettek volna gyilkos galócát, nem haltak volna meg tőle.

tegnapelőtt 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!


Nem vagyok bölcs ember így 36 évesen sem. 18 évesen meg aztán pláne nem voltam az.


Néha az emberek mindenféle figyelmeztetés ellenére hoznak egy rossz döntést. Én ezt tettem. Pedig nem egy drogprevención vettem részt diákként.


Alkohol, drog, betörések, lopások, csalások... stb. Jó ember sem vagyok. A mókuskerékből pedig elég nehéz kiszállni. Még amikor be is ismertem, hogy komoly drog problémám van sem tudtam kiszállni belőle.


Én nem a bölcs emberekről beszéltem, hanem magamról. Hallottam Istenről, de mesének tartottam. De amikor már mindent kipróbáltam, (pszichológus, pszichiáter, drogrehab, gyűlések) és még mindig vissza estem, akkor tudtam megismerni Istent. Kénytelen voltam letérdelni és elismerni, hogy én és a többi ember és minden emberi tudás elégtelen ahhoz, hogy megszabadítson a drogproblémámtól, ami minden gyötrelmem oka volt.


lexikális tudásom volt istenről. De meg nem ismerhettem addig, amíg tehetetlenségemben térdre nem rogytam Jézushoz, mint Istenhez fohászkodva segítségért. Na akkor éreztem a jelenlétét. Hogy ott van velem. Erőt ad és felsegít. Akkor találkoztam valóban Istennel és hittem el, hogy létezik. Így ismertem meg Istent.


Amire ember képtelen volt 15 évig, azt Isten megtette a kérésemre. Megszabadított.


Persze, vannak, akik máshogy ismerik meg az Istent. Én viszont így ismerhettem meg. Azelőtt ateista voltam. Azóta hiszek és tudom, hogy van Isten.


Hogy miért kellett egy másfél évtizedes drogfüggőséggel egy gödör aljára kerülnöm ahhoz, hogy megismerhessem Istent, azt nem tudom. Nyilván ez volt az én utam. Sokszor töprengtem rajta, ha nincs a kábítószer, akkor hogyan máshogy rogytam volna térdre Isten segítségét kérve? Arra jutottam, hogy csak egy traumatikus mélypont lett volna, melyben ilyet teszek és elfogadva Istent, mint egyetlen segítőt kérve a segítségét.


Így pedig a drog a legkisebb rossz, mely Istenhez elvezetett, igaz évek leépülésével. Azért óva intenék mindenkit, hogy csak azért droghasználatra adja a fejét, hogy Istennel találkozzon. Néhány ismerősöm nem volt ilyen szerencsés. A nagy találkozás előtt én is a sátáni kísértéssel találkoztam, hogy jobb lenne mindenkinek nélkülem, jobb lenne, ha megölném magam. Nem egy ismerősöm lett öngyilkos. Nem egy ismerősöm ért tragikus véget a drogok miatt.


A kérdés kapcsán eszembe jutott Jób könyve. Isten megengedte a sátánnak, hogy Jób életét tönkre tegye. De Jób hű maradt az Úrhoz és e kínok révén mélyebben megismerte Őt. A drog is valami hasonló. Eszköz a sátán kezében, melytől Isten képes megszabadítani. Persze mindenkinek más a személyes kínzóeszköze. Nekem ez volt. Úgy is éreztem magam, mint Jób. Tehetetlenül kérdezgettem, hogy miért pont velem történt ez?


Vannak esetek a történelemben, amikor a drog mentett életet. Isten egészen megengedő tud lenni sátánnal és türelmes az emberi hülyeséggel kapcsolatban. Nyilvánvaló, hogy tudomása van a kábítószerekről.

De a saját tapasztalatom azt mutatja, hogy tud jót is kihozni az emberből a kábítószerrel Isten.

tegnapelőtt 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!