Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz a feltámadás után?...

Mi lesz a feltámadás után? Milyen a Menny? Mit ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés
Testben leszünk ott vagy lélekben? A családunk és barátaink is ott lesznek? Az idők végezetéig leszünk ebben az új világban? Mi van az ellenségeinkkel? Mi lesz azokkal az emberekkel, akik szeretnének látni minket, de mi őket nem - vagy fordítva? Abban a testben leszünk ott, amiben meghaltunk? Ha öregként - öregek leszünk örökre? Ha fiatalok, örökre fiatalok? Mi lesz, ha csúnyának véljük magunkat, akkor se kapunk új testet? A vakok, némák, süketek a feltámadás után is azok lesznek? Az új világ a Föld lesz, vagy egy teljesen más helyszín, amit nem tudunk elképzelni? Vagy ha el tudjuk képzelni, mi lesz ott? Mit fogunk csinálni a Mennyben, ha van Menny? Dolgozni fogunk, mint most, meg ilyenek? Mi van, ha nem szeretem a mostani munkámat, akkor is kényszerítve leszek, hogy azt csináljam a Mennyben? Vagy ha véletlenül a Pokolba jutok, akkor ott egy életen át tartó szenvedés vár? Sokszor gondolkoztam azon, hogy egy állat meggyilkolása miatt is Pokolba kerülhet az ember? Nagyszüleim megöltek egy macskát... ők vajon a Pokolba jutnak? Tényleg érdekelne, hogy milyen lesz a Menny, vagy az új világ. Mi lesz ott és milyen tevékenységek várnak ott ránk? Remélem nem lesz a mostani Földhöz lesz hasonló, mert én nem szeretnék itt élni örökké.

szept. 8. 22:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

Ó kedves Jégszív

Sokszor írtunk, idéztünk, még sem fogadtad el.

Ugyan mi változna, ha újra leírnánk?

szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező


Isten leíratta, hogy mil lesz.

(Zsoltárok 37:11) . . .a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Zsoltárok 37:10, 11) 10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

(Jelenések 21:3, 4) . . .„Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”


Viszont ahhoz, hogy részesei legyünk ennek, tennünk kell.

szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

#12

Idézd kérlek a Jézus által mondott többi boldogságot is :)

szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
9Így érvényes az Írás szava: Szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív föl nem fogta, amit Isten azoknak készített, akik őt szeretik.
szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%

#13: A nyolc boldogság:

1. "Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa.

2. Boldogok, akik szomorúak, mert majd megvigasztalják őket.

3. Boldogok a szelídek, mert övék lesz a föld.

4. Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert majd eltelnek vele.

5. Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak.

6. Boldogok a tisztaszívűek, mert meglátják az Istent.

7. Boldogok a békességben élők, mert Isten fiainak hívják majd őket.

8. Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa." (Mt 5,1-10).

szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
12%

A boldoság 9. nem nyolc.


(Máté 5:3–12) 3 „Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre, mivel övék az egek királysága.

4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fogják vigasztalni őket.

5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

6 Boldogok, akik éheznek és szomjaznak az igazságosságra, mivel Isten megadja ezt nekik, és elégedettek lesznek.

7 Boldogok az irgalmasok, mivel velük is irgalmasan fognak bánni. 8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent.

9 Boldogok, akik békére törekednek, mivel Isten fiainak fogják őket hívni. 10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága.

11 Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok.

szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
85%

#16

Úgy látszik, hogy az őrtorony szervezet vénei nem csak a történelmet hamisítják sokszor, hanem számolni se tudnak. Mert az továbbra is nyolc. Ha megfigyeled, az utolsó az már nem egy új boldogság, csak kifejti az előtte lévőt.


Ha jól tudom, az őrtorony vallás azt tanítja, hogy 144 ezren mennek a mennybe. Jézus szerint ebbe mindenképpen beletartoznak az üldözöttek. A 144 ezer üldözött már az I. századból valószínűleg össze is jött, de ha onnan nem, a II. század elejéről már biztos. Az őrtorony vallás tagjait hazájukban sose üldözték, ahogy azóta se üldözik őket, tehát az már biztos, hogy egyetlen őrtorony vallási vezető se jut a mennybe. Ahogy egyetlen tag se jut a mennybe Magyarországról, vagy úgy általában a nyugati világból. A keletebbre élők még reménykedhetnének, de mint írtam, a 144 ezer már biztos betelt legkésőbb a II. század elején.

szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
Ha Te így gondolod, a Te dolgod.
szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként pedig ha megfigyelted volna, a Bibliából idéztem és nem az őrtoronyból, nekem ez 9.

Ez már mániává vált nálad folyóiratokra utalni, pedig a Biblia tartalmazza.


Tévedsz, nem kifejti az előzőt, mert nem ugyan az a kettő.

Az igazságért üldöznek azt jelenti, hogy kitart a Biblia igazságai mellett, és nem keveredik hamis vallások tanításaival, szokásaival.

Ugyan is Isten szava az igazság.

A következő pedig teljesen másról szól.

Még pedig arról, hogy hazugságokat terjesztenek majd Isten népéről, és gyalázzák is majd ezek miatt őket, továbbá gonoszságokat fognak kitalálni ellenük és ezeket terjesztik.


Nem ugyan az a kettő.

szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
85%

#19

Krisztus az Igazság, Ő maga mondja ezt. Teljesen ugyanaz a kettő.

Egyébként azért kértem, hogy idézd, mert néhányat szisztematikusan elhallgattok, például az összeset, ami a mennyet ígéri jutalomként. Pedig ezt Jézus máshol is megerősíti.

Miért próbáljátok elhallgatni? Vagy azért nem szeretitek idézni, mert tudjátok, hogy vezetőitek nem juthatnak be oda?

szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!