Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány hívő keresztényre van...

Hány hívő keresztényre van szükség, hogy megtérítsenek egy ateistát?

Figyelt kérdés
szept. 7. 18:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%
Csak te soha nem voltál tényleg ateista, hanem csak érzelmileg kritizáltál valamit, tényleges érvek nélkül.
szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

"Csak te soha nem voltál tényleg ateista, hanem csak érzelmileg kritizáltál valamit, tényleges érvek nélkül."



De igen az voltam. Nekem még voltak valódi érveim ellenben a mostani ateistákkal akik csak a rosszból vett ateista érvet tudják lovagolni.



Olyan érvekkel jöttem mint például az anyag legalább 99,99%-át a semmi teszi ki.


Mert hát az anyagok szerkezete szempontjából a megfigyelhető anyag (atomok, molekulák) javát tényleg üres tér alkotja. Az atomok középpontjában található atommag (protonok és neutronok) körül a elektronfelhő található, amelyben az elektronok mozognak. A tényleges anyagi részecskék aránya tehát nagyon kicsi a „térfogatát” tekintve, mivel az atomok nagyrészt üresek.


A maradék is mi? Megint 99,99% semmi.


Ha csak nem vesszük figyelembe azt a tényt, hogy ez a "semmi" nem teljesen üres, hiszen a kvantummechanika szempontjából a térben folyamatosan zajlanak kvantumfluktuációk, és részecskepárok keletkezhetnek és semmisülhetnek meg. De mindez nekünk most nem lényeges.


Tehát a nagy mű amit Isten alkotott szinte a nagy semmi.

Mintha egy festményt úgy adnának elő, hogy na most kapaszkodj meg mert ekkora műalkotást még nem láttál, aztán meg az egész kép annyiból áll, hogy a vászon közepére van egy pici pötty cseppentve.



És ez csak egy a sok ateista érvből amelyeket itt használtam a régi vitáim során. Én ízig vérig erős ateista voltam.

szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%

Egyetlen ember gondolkozásának gyökeres megváltoztatására sincs az embernek hatalma!...Azt,CSUPÁN Isten teheti-rendszerint-Szentlelke által.


Nincs az a bölcsesség,vagy szuggesztív erő, tudás,ami azt elérhetné!


Ha egy keresztény ember mások meggyőzősébe pocsékolja idejét,erejét, kudarcra van ítélve!


Minden keresztény embernek csatlakoznia kell Isten akaratához, hogy eljussanak a körülötte élő emberek az "igazság ismeretére", különösen az azt közvetítő egyszülött Fia ismeretére, Aki egyedüli út az örök élet fele,hisz ez Isten akarata.

szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

#12.


Nagy szolgálatot tennél Isten akarata teljesítése felé,ha leírnád nekünk azokat a lépéseket,melyeken keresztül eljutottál a Fiú megismeréséig!


Kérlek segíts!

szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 ...Laci ***** válasza:
35%
Érvekkel nem lehet, csak szeretettel, őszinte erőfeszítésekkel és kitartással.
szept. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

"Aki tényleg ateista, azt nem lehet megtéríteni!"

Vagyis mindenkiről csak utólag derül ki, hogy ateista vagy nem?

Nem.

Akit jelenleg nem lehet megtéríteni, az jelenleg ateista. De ez később változhat.

szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem, aki logikusan tud gondolkodni, és azért ateista, azt soha senki nem fogja meggyözni arról, hogy elhigyjen egy mesét.
szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

"aki logikusan tud gondolkodni, és azért ateista, azt soha senki nem fogja meggyözni arról, hogy elhigyjen egy mesét"

Ez a te jóslatod, ami vagy bejön, vagy nem.

Mindenesetre attól, hogy valaki logikusan tud gondolkodni, még egyáltalán nem biztos, hogy ateista - és attól, hogy valaki ateista, még egyáltalán nem biztos, hogy logikusan tud gondolkodni.

És még aki azt hiszi is magáról, hogy logikusan tud gondolkodni (függetlenül a hittől), az is előfordul, hogy - később ő maga is belátja, hogy - téved...

szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

"Nem, aki logikusan tud gondolkodni, és azért ateista, azt soha senki nem fogja meggyözni arról, hogy elhigyjen egy mesét."



A logikus gondolkodással az a baj, hogy mindenki azt hiszi, hogy az ő gondolkodása a logikus.

szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

17


No, ez a mese nekem valósággá vált. Ha tudtam volna, akkor dörömböltem volna, hogy engedjenek be. Imádok szeretni és gyűlölöm a hazugságot.

Szóval az Isten országát nekem "találták fel".

Azóta megismertem Jézust, a Mennyei Atyát és a Szent Szellemet. Imádom Őket !!!

Az embertársaimat tudom képmutatás nélkül szeretni.

Áldás.

szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!