Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség a megtérésre?

Miért van szükség a megtérésre?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, nem elég megkeresztelkedni, meg is kell térni, de ez már nehezebb.

Mi a megtérés?

Egy tudatállapot, amivel kapcsolat születik közted és Jézus Krisztus között?

Mit ad a megtérés?

Az Istenhez való közelségből származó állandó nyugodtságot, biztonságérzést, mert Jézus a barátod és közel van hozzád?

Miből lehet felismerni, hogy valaki megtért?

Elhagyja múltját és az Isteni értékek szerint kezd élni? - bűnözőknél, függőknél ez talán jobban látszik, de egy normális embernél miben nyilvánul meg?

A megtérést akarni is kell? Rá kell feszülni, vagy csak úgy spontán megérkezik?

Muszáj vallásosnak lenni hozzá? Ateista is meg tud térni úgy, hogy semmi köze nincs a valláshoz, vagy az más, mikor egy nap felébred és úgy dönt visszatér a gyökereihez?


Hittan órán soha nem volt szó a megtérésről (vagy lehet csak nem figyeltem?).


Ha lehet, ne wikipediát és hasonlót linkeljetek, azt én is megtaláltam.


Köszönöm.



2023. ápr. 25. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Majd mindjárt jön az egypipás hitygülis, és elmondja, hogy az a megtérés, hogy Németh Sánor diktál a gyüliben egy imát, azt elsimétled, és utána felírják az adataidat. Tadám, meg is vagy térve!

Igazából egy felismerés, hogy szükséged van Istenre, megfogadod, hogy ezentúl az ő útjain fogsz járni stb. Szerintem a legtöbb esetben nem köthető egy pillanathoz, pláne nem egy rituáléhoz, hanem ez egy folyamat.

2023. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megtérni azt jelenti, hogy fel kell hagynod a helytelen szokásaiddal, melyek Istennek nem tetszenek, például erkölcstelenség, hazugság, rossz szokások, majd pedig azt kell tenned, ami helyes.
2023. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

8000 vallás létezik.

Először azt kellene eldöntened, hogy melyikbe akarsz megtérni?

Utána, ha netán véletlenül a kereszténységet választanád, akkor még azt is el kell dönteni, hogy a 6000 felekezetből melyikbe térsz be?

2023. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert ezáltal megújul az életed, más szemmel látod a világot, az embereket, magadat, a szokásaidat. Nem mellesleg ha baj van, mindig számíthatsz Istenre, sosem leszel már egyedül, legyen bármilyen nehéz is az életed. Dicsőség az Úrnak 🙏
2023. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A megtérés annyit jelent, miután megismerted Istent, Krisztust, a Biblia tanításait, ezután elhagyod azt az életutat, életformát (szokásokat, gyakorlatokat stb), amik rád eddig jellemzőek voltak és amikről felismerted, hogy Isten értékrendjének nem felelnek meg.

Mondjuk: káromkodtál, hazudtál, becsaptál másokat stb (ez persze csak a jéghegy csúcsa, mert ezeket nem hívő, jobbérzésű emberek sem teszik) .

Valóban nem elég csak nem csinálni többet ezeket, mert az még nem jelenti, hogy te egyet is értesz az isteni irányadó mértékekkel, csak mondjuk nem teszed, mert félsz a büntetéstől.

Őszintén megbánod, hogy az életed ezelőtti szakaszában sajnos nem éltél úgy, ahogy kellett volna és sajnálod, hogy ezzel megbántottad Istent. Elhatározod, hogy mostantól ezen változtatsz, majd VALÓBAN erőfeszítéseket is teszel, hogy elkerüld mindazokat a dolgokat, amik Isten szerint helytelenek.

Mivel nincs ember, aki ne vétkezne, hszen senki sem tökéletes, ennek ellenére nyilván fogsz hibázni még, de az már egészen más kategória, mint mikor a megtérésed előtt éltél bele a világba és nem érdekelt Isten mit gondol rólad. Az ilyen tökéletlenségből eredő vétkekre Isten Jézus váltságáldozata alapján megbocsátással tekint.

2023. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat!


"más szemmel látod a világot, az embereket, magadat, a szokásaidat."

- nos, én mindig is kicsit más szemmel tekintettem az emberekre és a világra, de nem vagyok megtérve. Ezt biztosan tudom. Ha sikerülne és megtérek, akkor még másképp fogom látni a környezetemet? Ez lehet jó, vagy rossz.


Honnan tudom, hogy valaki tényleg megtért, nem csak mondja?

Nem egyszer hallottam már, hogy el ment ilyen-olyan több napos vallási rendezvényen, ahol megtért, és hú de jó volt, de valahogy nem látszott rajtuk, hogy boldogabbak lennének, az életmódváltozás sem.


Honnan ismerem fel a megtért embereket?

A megtért emberek felismerik egymást?

Megtéréshez meg kell keresztelkedni? Ha az adott személy sok Bibliát olvas, de nincs megkeresztelkedve és nem is akar, azért megtérhet?


"majd pedig azt kell tenned, ami helyes."

- mi a helyes? Mindenkinek más és más.


"Őszintén megbánod, hogy az életed ezelőtti szakaszában sajnos nem éltél úgy, ahogy kellett volna és sajnálod, hogy ezzel megbántottad Istent."

- eznek mi a menete? Csak úgy magamban megbánom és teljes szívemből sajnálom, vagy el kell menni és meggyónni a vétkeimet egy arra méltó papnak, aki feloldoz és ezzel egy lépéssel közelebb kerülök a megtéréshez?

2023. ápr. 27. 00:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! 5-ös vagyok, írtam válaszokat a kérdéseidre privátban. Itt nem akartam, mert elég hosszú lenne, tekintve, hogy 9 kérdésed van :-))
2023. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én személyes tapasztalatom szerint a megtérés útirány változtatásra hasonló.

Lelkünk Istentől jön, de a célja nem Isten. Amikor Isten Szent Szelleme megérint és meggyőz Isten szeretetéről akkor tudsz úgymond megtérni és Istenhez fordulni.... Vele újra közösségben élni.


Jézus Krisztus személyes megtapasztalása, a Benne való gyönyörködés látható a Benne hivő szemeiben, ábrázatán : csak úgy ragyog.

Mint az ikonokon ábrázolt szentek feje körül lévő "glória".

Csak úgy sugárzik Belőlük az Isteni szeretet, öröm, boldogság és békesség.

Ha megnézed a kicsi gyerekeket Bennük még alapból megtalálhatóak ezek a tulajdonságok. Aztán, ahogy felnőnek a földi élet nehézségei, kudarcai ezt a mennyei szépségeket szép lassan "kiölik".


Jézus szeretete egy olyan mennyei tűz, ami újra mennyei emberré tesz. Tudjuk odatartozunk, ott az örökhazánk.


Amúgy Te most hol tartasz?

márc. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Azért van szükség a megtérésre, mert nagyon eltávolodtunk Istentől. Ő arra kér, térjünk meg hozzá. Mit jelent ez? A Bibliában elmondja, mennyire eltávolodtunk Tőle, és ez milyen következményekkel jár ránk nézve.

Mivel a Teremtőnk a maga képmására teremtett, ezért visszatükrözzük az Ő tulajdonságait, abban az esetben, ha megismerjük az Ő tulajdonságait. Ha ezeket nem ismerjük, akkor a tőle elidegenedett világ formálja a gondolkodásunkat. Pál apostol ezt írta erről: "És ne formáljon többé titeket ez a világrendszer, hanem változzatok meg azáltal, hogy megújítjátok a gondolkodásmódotokat. Így meg lesztek győződve arról,+ mi Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata." Róma 12:2

Aki ezt megteszi, az megtér, vagyis újra visszatükrözi Teremtője tulajdonságait, ahogyan Pál írta: "és vegyétek fel az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjáalakul, hogy olyan legyen, mint az, aki teremtette." Kolosszé 3:10

Akit az új egyéniség jellemez, az Jehovához hasonlóan gondolkodik és cselekszik. Úgy vehetjük fel az új egyéniséget, ha engedjük, hogy Isten szent szelleme hatással legyen a gondolatainkra, az érzéseinkre és a tetteinkre. Így képesek leszünk megteremni a szellem gyümölcsét, amelyről a Galácia 5:22, 23 ír.

márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!