Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Hogyan fogadtátok...

Ateisták! Hogyan fogadtátok el, hogy nincs feltámadás, se örök élet, se felsőbb hatalom, hanem csak ez az egy életünk van? Sajnos egy ismerősöm ez miatt stresszes.

Figyelt kérdés
szept. 6. 21:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

A lustaság is a gonosztól van. Legyetek szorgalmasak, ne kövessétek a rosszat.


Higyjetek Istenben, sokat imádkozzatok hozzá, és kérjetek tőle segítséget.


Cselekedjetek jól, Jézus Krisztus szavait követve.


Minden, ami életet ad, a világot, a természetet, az életet, azt Isten teremtette.

szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"Ti hívők hogy a retkes francba tudjátok elfogadni hogy a hitetek szerint az emberiség túlnyomó többsége haláluk után olyan helyre fog kerülni ahol teljesen leírhatatlan, emberi ésszel fel nem fogható kínokban lesz folyamatosan részük amelyek majd ÖRÖKKÉ TARTANAK?????????????"

Attól, hogy valaki hívő, még nem hisz ebben. A katolikusok pl. nem hogy az emberiség túlnyomó többségérol nem tanítanak ilyesmit, hanem senkiről! Igen, van karhozat, de nem abban hiszünk, hogy az emberiség túlnyomó többsége elkarhozik, hanem abban, hogy Isten végtelenül irgalmas - amiből viszont simán következik, hogy az emberiség túlnyomó többsége nem karhozik el. Egyébként meg a karhozat nem hely, hanem állapot. Abból, hogy azt írod, hely, nagyon jól látszik, hogy nagyon keveset tudsz arról, hogy valójában miben is hisznek a hívők.

szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
48%

22

Rohadt irgalmas lehet ha már eleve ilyen szenvedésekkel teli, értelmetlen szélmalomharc világot hozott létre mint az itenni és ez elvileg még csak egy kis ízelítő lesz. Tudom, tudom most jönne az hogy az emberek hibája minden blablabla. Hát először is mindent isten hozott létre és elvileg mindenható mindentudó ezért minden történt cseppnyi szenvedés az ő számlájára írható mivel nem állította meg azt vagy eleve ő teremtette azt. A másik meg az hogy a természetben tapasztalható szenvedést hogy akarod az emberekre kenni? Minden nap érző lények milliárdját tépik szét elevenen, vagy hal éhen vagy hal meg fájdalmas betegségekben, ők mit követtek el a te nagyon irgalmas istened ellen?

És akkor azon a "túlnyomó többségen" akkor csak lesz aki elkárhozik ugyebár. Mégis milyen bűnt követhetnek el ami annyira megbocsáthatatlan egy elvileg mindenható, mindentudó, VÉGTELENÜL IRGALMAS isten számára hogy őket mégiscsak örökké tartó, emberi ésszel teljesen felfoghatatlan kínokkal sújtja? Mert szerintem ilyen kínokat még Hitler sem érdemelne meg, nemhogy egy olyan ember akinek az a legnagyobb bűne hogy nem hitt egy olyan tündérmesének tűnő könyvben meg az abban leírt "teremtőben" amelyre amúgy semmilyen tényleges, tárgyilagos bizonyíték nincs. Ha ezzel valaki nem ért egyet az azért már elég brutál nagy pszichopata.

szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"szerintem ilyen kínokat még Hitler sem érdemelne meg"

Szerintem sem. Tehát még őt is vannak, akik szeretik, legalább annyira, hogy nem kívánnak neki örök szenvedést. Isten pedig még sokkal kevésbé akarja, hogy bárkinek szenvednie kelljen, ráadásul örökkön örökké, hiszen sokkal de sokkal jobban szeret minden embert, mint ahogy egyáltalán el tudjuk képzelni. Pont ezért nem kell senkinek sem elkárhoznia: Isten nem fog a kárhozatba taszítani senkit! Viszont pont azért, mert Isten szeret, nem fogja senkire sem rákényszeríteni saját magát. Vagyis mindenki üdvözülhet, aki Istent választja, nem pedig az Isten nélküli létet.

szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
48%

24

Csak tudod drága barátom az a rohadt nagy baj hogy az nem szabad választás ha azt mondom valakinek hogy válasz engem különben el vágom a torkod. Meg az sem az ha azt mondom hogy válasz engem különben az általam felbérelt személy (vagyis a sátán) el fogja vágni a torkod. Így a nemi erőszakolók szoktak viselkedni amikor szexet követelnek egy nőtől. Miért kell örökké szenvednie annak aki nem hajlandó behódolni a te drága irgalmas istened akaratának? Tényleg csak azért hozott létre, tényleg csak az a lényege a létezésnek hogy minden élvezetet, értelmet feladva csak kinyaljuk neki?

szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"az nem szabad választás ha azt mondom valakinek hogy válasz engem különben el vágom a torkod"

Az nem. De nem is így szól a kérdés. Hanem csak úgy, hogy Istennel vagy Isten nélkül akarsz-e élni.

szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Eltértünk a kérdésről...
szept. 7. 18:15
 28/33 anonim ***** válasza:
48%

26

Mert a beteg vallásod alapján lehet isten nélkül is élni anélkül hogy halálunk után pokolra kerüljünk vagy ahogy kijavítottad "elkárhozzunk"? Mit foglal magában az ha valaki elkárhozik? Mert ahogy azt olvastam tőletek nem sok jót. Érted mi a probléma? Mindenki csupán azért fogja "választani" a drága "irgalmas" istenedet mert retteg az alternatívától, semmi más miatt.

szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"lehet isten nélkül is élni anélkül hogy halálunk után pokolra kerüljünk"

Ahogy itt, a földi életben is két választási lehetőség van, úgy a halálunk után is: vagy Istennel, vagy Isten nélkül. Ha azt választjuk, hogy Istennel, az maga az üdvösség, ha pedig azt, hogy Isten nélkül, az a kárhozat, vagy pokol (csak azért javítottam ki, hogy ne tűnjön úgy, mintha valami helyről lenne szó).

szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

29

Ha halálunk után kell választani akkor miért szól bele hogyan éljük le ezt a 70-80 évünket, miért hoz mindenféle bugyuta törvényt? Khm ne maszturbálj, imádkozd le az életed felét, ne legyél homoszexuális? Arra meg még mindig nem válaszoltál hogy mit foglal magában a kárhozat illetve az az állítás még mindig áll hogy mindenki csak azért fogja istent választani mert ő hozta olyan helyzetbe őket hogy az alternatíva csak is elképzelhetetlen, örök szenvedés.

szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!