Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! A Biblia alapján...

Jehova tanúi! A Biblia alapján hogyan evangélizáljak az ismerőseim között?

Figyelt kérdés
szept. 1. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia.

Ez most komoly?😁


Úgy ahogy Jézus és az első tanítványok is tették. Ehhez viszont jól kell tudni érvelni, beszélni, ismerni az írásokat.

Rendszeres olvasás és tanulmányozás nélkül, nem igazán lehet.

Jézus is és a tanítványok is alaposan ismerték az írásokat, amire hivatkoztak. Nem véletlen volt követelmény egy Izraelitának, akár Férfi akár Nő vagy gyermeknek, hogy rendszeresen tanuljanak, olvassanak.

Jézus is rendszeresen részt vett a felolvasáskor, és később Ő maga is felolvasott, és magyarázatot fűzött azokhoz.

Jézus azt is megtanított, és az írások is arra buzdítanak, hogy tanuljunk meg jól beszélni.


A Tanúk ezért vesznek rész olyan iskolán, ahol a beszéd képesítéseket sajátítják el.

Nem könnyű, és nem mindenkinek egyformán sikerül, nem vagyunk egyyformák.

De a szándék az meg van.

szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez így nem jó? A vallást ne nyomjad le a másik torkán, hanem élj boldogan, és jól, ha kérdeznek, akkor tanúskodjál.
szept. 1. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

2


Kedves Kérdező.

Én nem nyomok le seninek a torkán semmit.

Akkor Jézus és az első tanítványok is "vallást" akartak torkokon lenyomni, erről pedig szó sincs.

Jézus arra tanított, hogy mi a helyes módja az Istennek végzett őszinte imádat. Hiszen a vallásvezetők eltértek ettől.

Vagy is a zsidók is eltértek, hitehagyottakká váltak, és egyini sajátos "vallást" gyakoroltak.

Nem pedig azt, és nem úgy, ahogy Isten meghagyta.


Jézus pedig azt mondta, hogy a követői menjenek, és keressék meg azokat akik méltóak a jó hírre. Nem pedig azt, hogy majd ha valakik oda mennek kérdezgetni, akkor mondják el.

Ellenben a világmérteű prédikáló és tanítványképző munkát nem végezné senki. Már pedig Jézus az utolsó napok egyik azonosító jeleként utalt rá.

az első tanítványok sem vártak másokra, hanem kezdeményezőek voltak, olyan helyekre mentek, ahol embereket találtak.

Piacterek, kikötők, Házról házra...Stb.

szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te hogyan reagálnál ha egy római katolikus próbálna téríteni téged?
szept. 1. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Volt rá példa, sőt Hit gyülekezeti tag, akit nagyon jól ismerek.


Meghallgattam, tettem fel néhány kérdést neki, és elmondtam, hogy miért nem tudom elfogadni a szavait.

Békével elváltunk

szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Volt olyan eset, amikor egy idősebb Bácsi próbált "jobb belátásra" téríteni.

Beszélgettünk sőt még a Bibliát is kinyitottuk, ő a sajátját, Én az enyémet.


Sajnos ez a beszélgetés nem békével végződött, mivel a Bácsi látta, hogy nem tud meggyőzni, elkezdett ordítani, és azt mondta, hogy a pokol tűzén fogunk elrohadni. Legszívesebben most kivégezne bennünket.

Én ettől függetlenül megköszöntem hogy beszéltünk, és távoztam.

De ő utánam kiabált, a fél város hallotta ezt figyelte.

Többen oda jöttek és mondták, hogy ne foglalkozzak vele.

szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hűha.


A Biblia tanítása alapján az ilyen helyzetben mutatott magatartásod megegyezik azzal, amit Jézus is javasolt. A Máté evangéliumában, 5:44-ben Jézus azt mondja: „Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket.” Az, hogy megköszönted a beszélgetést és békésen távoztál, anélkül hogy visszakiabáltál volna, egy olyan válasz, amely összhangban van ezzel a tanítással.


Az ordítás és fenyegetés, amit az idősebb férfi tanúsított, nem felel meg a szeretetteljes és türelmes viselkedésnek, amit a Biblia előír. Pál apostol a Rómaiakhoz írt levélben (12:18) arra buzdít: „Amennyiben lehetséges, amennyire tőletek függ, éljetek békességben minden emberrel.” Tehát a viselkedésed példaértékű volt, és a Biblia szerint helyesen cselekedtél.

szept. 1. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

7

Kedves Kérdező


Nem haragszom az ilyen személyekre, mert arra Tanít bennünket Jehova, hogy bocsássunk meg mindenkinek, aki vétkezik ellenünk.

A megbocsátás pedig nem azt jelenti, mint sokaknál, hogy megbocsát, de nem felejt.

Ha Isten egyszer megbocsát, akkor azt el is felejti, és nem hozza fel soha többé.

Nekünk is így kell tennünk, bár nem egyszerű, mert az ember tökéletlen.

De az egészségünk megörzése érdekében, jobb túl lépni a sérelmeken, mert az embert beteggé teheti a dűh, a harag, és a bosszú utáni hajsza.

Előbb kap infarktust.

Nem véletlen írja Isten, hogy a szív nyugalma jelent életet, a stressz pedig ártalmas.

szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!