Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én értek egyet ebben a...

Csak én értek egyet ebben a Jehova tanúival? Ti miért nem? Mi értelme van karácsonykor ajándékot kapni ha előre tudod, hogy kapni fogsz ajándékot? Hol van ebben a meglepetés? A váratlan ajándék sokkal jobb!

Figyelt kérdés
aug. 21. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Mitől lenne jobb a váratlan ajándék? A világ legnagyobb ajándéka Krisztus volt, egyáltalán nem váratlan ajándékként érkezett az első karácsonykor, a zsidó nép már több ezer éve várta. Sőt a világ is szomjazta érkezését.
aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem szomjaztam rá.
aug. 21. 23:47
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

De hülyeség!

A férjem jehovás volt, ő is tolta ezt a baromságot. Mostanra megtanult örülni az ajándékoknak, jó dolog az!

aug. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert jobb kapni, kint adni?
aug. 22. 04:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás.

Én nem vagyok oda az ünnepekért, de még minden évben készítek valami kis apróságot a kollégáimnak, és elviselem, hogy a családi nagykamasz egy hónapig meg van zakkanva a dekorálás miatt. Tavaly majdnem két hónapig állt a fa. December-január.

Bár van kolléganőm, aki évek óta nem szedte szét.

aug. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as szegény férjed, belesétált a csapdádba! De te is csapdában vagy csak még nem tudod!
aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem azzal van a gond, hogy nem tartják értelmes dolognak. Te is nyugodan gondolhatod így. Pl. vannak olyan emberek, akiknek az ajándékok eleve semmit nem jelentenek. Máskor érzik igazán, hogy szeretve vannak.

Nincs ezzel semmi gond, nem vagyunk egyformák. Nem kötelező ajándékozni.

A gond az, hogy a jehovisták a saját véleményüket tennék kötelezővé mindenki számára, holott ennek semmi jézusi, keresztényi, bibliai alapja nincs.

aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Jehova Tanúi nem azért nem tartják meg a karácsonyt, és nem ajándékoznak akkor.

Hanem azért, mert Jézus nem December 25.-én született, egyébként sem egymást ajándékozták meg akkor, hanem Jézus szüleinek vittek ajándékokat, de nem a születésnapjára, hanem annak az eseménynek az örömére, hogy a megváltás feladatát elvégző személy feladatának az ideje elérkezett.


Az ajándékozás pedig nem tilos, bármikor megajándékozhatjuk egymást.

aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" de nem a születésnapjára, hanem annak az eseménynek az örömére, hogy a megváltás feladatát elvégző személy feladatának az ideje elérkezett"

Ez konkrétan a születése. Jézus a születése által érkezett meg, Jézust a születése napján köszöntötték a pásztorok, Jézust a születése miatt jöttek köszönteni a keleti bölcsek. S hoztak különféle ajándékokat.

aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!