Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érzed nyűgnek a karácsonyi...

Nem érzed nyűgnek a karácsonyi ajándékozást?

Figyelt kérdés

Én ebben az évben jutottam oda, hogy már semmi ötletem kinek mit vegyek. Évközben szülinapra, névnapra is mindig adunk egymásnak ajándékot a szűk családban. Már mindenkinek megvan mindene. Ami meg szükséges, úgyis megvesszük magunknak évközben.


Már bánom, hogy nem mondtam, nekem se vegyen senki semmit.


Ti hogy vagytok ezzel?



2023. dec. 11. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem. Egyedül a páromnak adok ajándékot, de még neki is nehezen választok. Sokszor, ezelőtt minden évben elmondtam mindenkinek a tágabb családi és baráti körben, hogy ne adjanak nekem ajándékot és én sem adok senkinek, de mindig van legalább egy ember, aki nem érti vagy nem tartja tiszteletben.


26 éves vagyok, a barátaim is mind húsz felettiek, a családom pedig jóval idősebb ennél, gyerekeket leszámítva - mindenkinek megvan mindene vagy megveszi magának.

2023. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
De, elég nagy nyűg. Én mindenkit megkértem, hogy írjon listát, mit szeretne kapni, hogy ne vmi felesleg hülyeség legyen. Így egyszerűbb volt, csak választottam vmit a listáról. Mostantól ez lesz minden évben. Szívesen leszoknék, de tudom, hogy én úgyis kapnék, ha nem adok, az meg számomra kellemetlen, úgyhogy maradok ennél a megoldásnál.
2023. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem kapnak meg tőlem mindent évközben és karácsonykor se, de akkor nagyobb ajándékokat adok és azt is jó kitalálni ki minek örülne, esetleg diy ajándékokat csinálni, aztán meg az a legjobb, amikor tényleg örülnek nekik.
2023. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Évekkel ezelőtt megszüntettem mindenféle karácsonyi ajándékozást, mert csak a probléma volt belőle. Közeli családtagokkal és rokonsággal beszéltünk erről, a legtöbben egyet értettek, és voltak akik nem. A családban és rokonságban van 3 kisgyerek, ők kapnak ajándékot, a felnőttek már nem.

Ha minden névnapot, születésnapot, karácsonyt és más hülyeségre költenék, akkor évente a legalsóbb hangon is minimum, 200 ezer menne a semmibe. Nem jó a méret kikell cserélni, valakinek nem ízlik az adott pezsgő, és többi marhaság. Elég volt belőle!

Az a legnagyobb probléma, hogy karácsony már régen nem a szertett ünnepéről szól, csak a minél nagyobb és drágább ajándékokról!

2023. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek ajándékozni, kifejezetten eniatt szeretem a karácsonyi idõszakot.


Álatlàban már csak a párommal tartok ajándékozást, a szüleim, tesók, meg a nagyobb család képeslapot kap, mert messze laknak meg sokan is vannak. De ezt is megválasztom, hogy kihez mi illik.


A páromtól meg már õsszel elkezdek figyelni az olyan félmondatokra, hogy de jó lenne ez meg az, ezek mennek a listámra.



A felesleges ajándékok elkerüléséért meg azt a Want Need Wear Read aranyszabályt használom.


Azaz legyen valami amit tényleg szívbõl szeretne, ez idén egy új piercing ékszerhez egy utalvány, valami, amit hordhat (idén sálat kötök, pontos leírás szerint), valami amit olvashat, de ez nálunk inkább szórakoztat (ha lehet közösen, szóval film, kártyajáték, valami program), és valami amire szüksége van, idén ez egy új bakancs lesz, mert nincs téli cipõje.



Mi mindketten az a típus vagyunk, hogy nehezen költünk magunkra, különösen ha nagyobb tételrõl van szó, vagy ha "luxus" dolgokról van szó.

2023. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekeknek szívesen veszek, a felnőttekkel megszüntettem a karácsonyi ajándékozást.
2023. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Dehogynem, gyűlölöm. Anyámék ragaszkodnak hozzá, csak nem tudom, minek, mert úgysem tudunk soha olyasmit kitalálni, aminek a másik örülne. Amire tényleg szükségünk van, azt úgyis megvesszük magunknak, a százezredik használhatatlan kacatot pedig a hátam közepére sem kívánom.
2023. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj dehogynem. Még senkinek semmit se vettem és semmi ötletem, kiborit a gondolat, hogy menni kellene vásárolgatni.
2023. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 éve nem foglalkozom ilyesmivel komolyan. Az unokáim igényei is felmérhetetlen, megfejthetetlen, - pedig rendszeresen beszélgetek velük, - ezért inkább egy összeget adunk nekik a nagyanyóval és szülői felügyelet mellett elkölthetik arra, amire úgy vélik, szükségük van. A felügyelet lényege mindösszesen csak annyi, hogy társadalmilag ne egy káros valami finanszírozására menjen el a pénz, - élen a tudatmódosító szerekkel.
2023. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Az egész karácsony egy üzleti érdekeltségű nagyüzemi hazugság. Nem érdekel.
2023. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!