Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi azt mindenki,...

Miért hiszi azt mindenki, hogy egy lány automatikusan örül a csokinak/édességeknek?

Figyelt kérdés

Jön a karácsony, húztunk a suliban is, és olvasgattam itt a régebbi kérdéseket, hogy mit vegyenek egy lánynak, meg ilyenek. És mindenhol azt írják, hogy csoki tuti jó, azt MINDEN lány IMÁDJA, még aki fogyózik, az is csalhat egy kicsit. De az egyáltalán nem opció, hogy valaki egyszerűen utálja ezeket a dolgokat? Nem mondom, hogy hűde egészségesen eszek, például a chipsekért megőrülök, imádom mindet, viszont az édességek...brr...

(Ettől függetlenül jó alakom van, mielőtt bárki belémkötne.) Szóval ugye most jön majd az ajándékozás, és én minden évben olyat kapok, hogy a csomag 80%-a édesség, ami ugye automatikusan megy a rokonoknak. Persze, lehet mondani, hogy örülnék hogy kapok valamit, alapvetően örülök, és nem is azzal van a bajom, hogy olyan emberektől csokit kapok, akik nem is ismernek. Ennek örülök, mert gondolt rám. Viszont maga az elv érthetetlen számomra, hogy miért alap, hogy egy lánynál 100%-osan betalál az édesség.


Remélem értitek a kérdésemet, ezzel nem bántani szeretnék senkit, meg nem is vagyok hálátlan, a leírtak miatt.



2022. dec. 9. 16:24
1 2
 1/13 Noren1989 ***** válasza:
94%

Szerintem egyszerű stat.


Ha meg ismernek nagyobb mélységekben,

akkor lehetséges a személyre szabott ajándékozás.

2022. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Én pl. egyáltalán nem szeretem a csokit (pedig vannak édességek, amiket igen), úgyhogy osztom a véleményed.
2022. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván a csoki és az alkohol, meg effélék azok az ajándékok, amiket annak tudsz adni, akiről lényegében semmit nem tudsz. Ez tehát lehet ennek a jele, hogy lényegében nincs semmi kötődés.
2022. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az általános néphidelem az, hogy mindenki szereti az édességet. És ez igaz is. Nagyon kevés ember van, aki a háta közepére se kíván egy tábla csokit pl. De ugyanez az alkohol. Az is néphiedelem, hogy mindenki iszik, csak van aki ritkábban, és van aki gyakrabban. Ezért kiskorúaknak a csoki a sablon ajándék, felnőtteknek a bor. Sajnos vagy nem sajnos, ez van.
2022. dec. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az mondjuk tény, hogy általában olyanok húznak, akikkel nincs meg a kötődés. Amikor a barátnőm húzott, egy szem édességet sem kaptam. 😅
2022. dec. 9. 16:47
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

#4:

Hja, ahogy az is igaz, hogy a supermarketek pont ezért mindig dugig vannak az édesipari termékekkel, amik amúgy borzalmasan drágák, és gyakrabban jársz tőlük a fogorvoshoz is.

2022. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem 100%-os, ebben igazad van, de azért a döntő többség szereti a csokit, ha meg ő pont mégsem, könnyű továbbajándékozni. Szóval ha valami nagyon sablonos ajándék kell, mert valaki abszolút nem ismeri a másikat, akkor azért ajánlják ezt, mert talán még mindig ezzel lehet legkevésbé mellé lőni és nem is olyan drága. Ugye szokott lenni egy nem túl magas keretösszeg ezeknél az ajándékozásoknál és abból amúgy is elég limitált, hogy mit lehet kihozni.
2022. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, ez teljesen érthető, hogy akik nem ismernek, azok olyat adnak, aminek a többség örülne. Csak maga a feltételezés volt nekem fura, mert több barátnőm van, aki nem eszik semmilyen édességet ilyen-olyan okokból (egészséges életmód csalások nélkül, nem szereti, vagy akár fogyás miatt).
2022. dec. 9. 16:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy egy csokit meg lehet oldani tábla esetén egy ezresből (Lindt) vagy bonbon esetén 2000-ből (Merci)

Azaz nem kell nagy költségbe verni magukat


Nézzük a többi sablont: bor 2-3 ezer is lehet, Aszú akár 6-8-10e. Mindenféle tusfürdő, sampon szett szerint lehet vagy 4ezer is, kis mütyür szobor vagy csebe-becse is többezer.


Ezek mellett csoki minden "sarki bódéban" van, míg a többi...?

2022. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na jó, mondjuk 16 évesen nem is számítok borra, főleg nem 10 ezresre. :D

De végülis érthető, bár azért bízok benne, hogy idén olyan húzott, aki ismer. :D

2022. dec. 9. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!