Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Embertársaim! Mit gondoltok...

Embertársaim! Mit gondoltok erről a videóról?

Figyelt kérdés

[link]


(A vallás egy drog, miért a tiéd lenne igaz, hol van Isten? )


aug. 23. 21:06
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Tényleg? Az istenedet ki teremtette? És azt?
aug. 24. 11:41
 12/28 anonim ***** válasza:
18%

11


Nem rég láttam egy videót, ahol egy érdekes magyarázatot mondott egy fiatal ember, és azzal egyetértek, pedig nem egy hiten vagyunk.

Te is úgy gondolkodol, hogy ha minket létrehoztak, akkor Istent is létre kellett, hogy hozzák.

Viszont ez anyagi, fizikai gondolkodás, Isten a szellem világban él, és tartózkodik, Őt nem kellett létrehozni, mindig is létezett.

Isten nem hozzánk hasonló fizikai testtel élő.


Úgy vélekedsz, hogy ha valamit törvényszerűen létrehoznak, akkor az Istent is létrekellett hozni.

Ő végtelen hatalommal, kifogyhatatlan energiával rendelkező Intelligencia.

Neki nem volt kezdete, és nem lesz vége sem.

Ha pedig ezt nem tudod elfogadni, mert magadból indulsz ki, akkor másként soha nem fogod ezt megérteni.

A végtelen fogalmát sem lehet pedig létezik.

aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom,hogy egy istentelen,tudatlan ember vergődése.


Röghözkötött gondolkozásunk képtelen felfogni az örökké létezőt s helyette elhisz egy maximálisan képtelen elképzelést:A világegyetem,a semmiből magától létrejövő "őslevesből" jött létre, pedig egy óvodás is tudja,hogy a semmiből,csak a semmi jöhet létre.Amikorra már felnőttünk,azt is tudjuk,hogy a fejlett,csak fejletlenebbet képes alkotni. Így a halandó embert,egy nála sokkal fejlettebbnek kellett létrehoznia.(Őt,mi Istennek nevezzük.)


A mai fejlett tudomány értetlenül áll az élet keletkezésével szemben,pedig nyilvánvaló,hogy egy szuper intelligencia (Isten) alkotta.

aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
A tudomány nem azt állítja, hogy a semmiből jött létre. Nem tudjuk, hogy mi volt előtte.
aug. 24. 20:23
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Mi hívő emberek tudjuk: Isten.


A tudomány-az igazi-nem tud mást állítani,csak elsőként egy maximális intelligenciát. Az a tudomány,amelyik egy örökké létező "őslevest" képzel el nem tudomány,hanem hipotézisek megválaszolhatatlan sorozara.

aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Ellentmondásos vagy. A hívő nem tudja, hanem hiszi.
aug. 24. 21:49
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem!#16!


Én nem hiszem,hogy van Isten! Én tudom!


Ha egy nyári reggel,amikor felébredsz csorog az eresz és kint nagy tócsákban áll a víz,minden vizes,tudod,hogy az éjjel amikor te aludtál esett az eső,ha nem láttad,vagy hallottad is. Nem gondolod,hanem tudod,mert megfigyelted a jelenséget.


Az én életemben temérdek jelét adta Isten tevékeny létezésének. Én többé nem hiszek benne,mert tudok létezéséről,

aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Akkor az az isten eléggé béna, hogy a nyelőcsővet, és a légcsővet egy helyre rakta 😡😡

Vajon Ádám és Éva nem nyelt félre? :D

aug. 24. 22:06
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nincs olyan nagy arcom,hogy merném kritizálni Isten remekművét!


Ha te ezt teszed,lelked rajta!


Annyi bizonyos,hogy Ádámmal és Évával nem történt olyan baleset,amire utaltál. Ebből az következik,hogy a bűn által megromlott test harmónikus működésének lehet az a következménye.

aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
A teremtésben nagyon sok hiba van. A teremtésben vannak hibák ahhoz képest, amit az emberek nagyrésze "finomhangolt teremtésnek" nevez. Egyáltalán nem finomhangolt, és tele van olyan hibával, amit egy intelligens tervező (aki előre tudja, hogy mit akar megtervezni) soha de soha nem követett volna el. a delfinek és a bálnák képesek vízbefúlni, ha nem jönnek fel a felszínre, hogy a tüdejükkel levegőt vegyenek. Vagy az, hogy a bálnáknak miért van lábszárcsontjuk, holott lábuk (de azon a területen még uszonyuk) sincs. Vagy arról a másik százmillió hasonló tényről, amik mind az evolúció vak munkáját támasztják alá!
aug. 24. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!