Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy viszonyulsz vallásos...

Hogy viszonyulsz vallásos embertársaidhoz?:)

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 20:29
A kérdező szavazást indított:
Magam is az vagyok
Elfogadom, és tiszteletben tartom vallásos társaim gondolkodását, és szokásait
Nem tartom jónak, hogy embertársam vallást követ
Elítélem a vallásos embert
33 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Amíg nem akarnak megtéríteni a saját agyukhoz addig felőlem .
2022. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 qkker1 ***** válasza:
98%
Amíg tiszteletben tartják, hogy nem vagyok vallásos, és nem akarnak téríteni, illetve nem akarnak népirtást tartani a vallásuk nevében, addig én is elfogadom/tiszteletben tartom őket.
2022. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Magamhoz elég jól. Én csak az értelmes, jó lelkű embereket kedvelem, ami nem xyz vallás függvénye.
2022. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 UlfOrmson ***** válasza:
100%

Én ugyan ateista vagyok, de nagyon sok ismerősöm gyakorló keresztény. Kifejezetten szeretek velük beszélgetni, mert gyakran egy-egy kérdésre olyan szemszögből is rá tudnak mutatni, amire én nem gondolnék/nem jutna eszembe.

Tiszteletben tartom a hitüket (tisztelem bennük, hogy ebben a rohanó világban is meg tudták őrizni a hitüket)

2022. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Metionin ***** válasza:
100%
Amíg nem térít, nem problémázok ilyesmiken, tiszteletben tartom a hitüket. Több vallásos ismerősöm van, akik különböző vallásokat gyakorolnak. Van, akivel szeretek ilyesmiről beszélni az eltérő nézőpont miatt és van, akiről tudom, hogy csak értelmetlen vitát szülne és vele kerülöm ezt a témát.
2022. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A szabadságot szerető és tisztelő emberként elfogadom, hogy ő abban hisz, amiben. Egészen addig nincs vele gondom, amíg ezt nem erőszakolja rá másokra, és nem szűkíti be más emberek mozgásterét. Ebből a szempontból kritikus az állam (világi törvényhozás) és az egyház szétválasztása, valamint a gyerekek védelme a fanatikus vallásosságtól (gondolok itt pl. szektákban felnőtt gyerekekre).
2022. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%
Hogy viszonyulsz a gyermeked ovistársaihoz?
2022. okt. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, sokféle vallás van a világon. Egy wicca követő emberrel például tényleg semmi bajom nincs.


Én legutóbb egy neoprotestáns felekezetben voltam, és ezzel a vallással kapcsolatban igen kritikus vagyok. Sajnálom, de nem tudom, és nem is akarom elfogadni már ezt a vallást. Nem tartom tisztelete méltó dolognak azt, hogy gyerekeket visznek az ilyen felekezetekbe, ahol kezdettől fogva áltudományos dolgokat hallanak a 6000 éves életről.

Ettől függetlenül elfogadom a döntésüket, hogy ők ezt a vallást akarják követni, de egyáltalán nincs jó véleményem róluk.

2022. okt. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Második és harmadik válasz nem zárja ki egymást.


Tisztelem őket, de a vallásoknak számos negatív hatása van.

2022. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

#9-es vagyok


Annyit hozzátennék, hogy az ismerősöm megtisztelem, viszont nem fogom letámadni őt a vallása miatt.

A gond ott kezdődik, hogy miben hisz és mennyire szélsőséges.

2022. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!