Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy viszonyulsz vallásos...

Hogy viszonyulsz vallásos embertársaidhoz?:)

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 20:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Örülök az eddigi reakcióknak:)


Természetesen én sem várom el, hogy mindenki jöjjön el vasárnaponként az evangélikus templomba, cserébe nagyon örülök, ha valaki úgy dönt, hogy mégis megteszi:D

2022. okt. 29. 17:17
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

Megmondom őszintén, agyalágyult bolondoknak tartom őket, akiktől érdemes tartani, mert mindenre képesek, például a muszlimok, mert ha feluszítják őket, akkor még saját életüket sem kímélik, csak hogy árthassanak.

A keresztények sem sokkal különbek, erre jó példa a vallásháborúk kora, a párizsi szent Bertalan éjjen legyilkolták a protestánsokat, de azok meg visszavágtak szent Mihály napkor ahol ők voltak többségben és legyilkolták a katolikusokat és a vallásháború megtizedelte Európát, mert minden vallásost fel lehet uszítani, ha a papjaik akarják, mert nekik mindent elhisznek, azért hívők.

Mostanában a keresztények ugyan inkább békések, de ez korántsem volt így két évezreden keresztül, kezdték az ariánusok kiirtásával, aztán a rengeteg háború, öldöklés, a keresztes hadjáratok, a gyarmatosítás, amit szintén keresztények műveltek (bár ma tagadják) és kiirthatónak ítélték a pogányokat.

Elvakult, vallásos hit mindent megenged, amit a vallási vezetők hirdetnek azt kritika nélkül beveszik és 'Isten nevében' - aki a Biblia szerint szintén szörnyű vérengzéseket rendezett - mindenre képesek

A vallásosak veszedelmes őrültek (lehetnek).

2022. nov. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12. A vallásosak veszedelmes őrültek (lehetnek).


Ez bárkiről elmondható, A Columbine-i 2 mészárló gyerek, Putyin, Zelenszkij, a rendőr, aki rálépett az egyébként szintén bűnöző George Floyd nyakára, vagy a melegeket 0-24 szidó, illetve a másik oldal szélsőségei, akik mindent elfogadnak, kivéve a heterokat, azok sem vallásosak.


Jelen esetben nem mi vagyunk azok, akik gyűlöletet keltenek.

2022. nov. 18. 16:18
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

#13

Jelenleg valóban nem, ezt készséggel el is ismerem, de csak azért, mert a keresztény papság ebben az irányban hirdeti az igét, de ezt írtam is a 12. válaszomban, ami teljesen igaz, tanúsítja a történelem, attól függetlenül, hogy sokaknak nem tettszett.

A mohamedánok sem mind fanatikus őrült gyilkosok, csak azok, akiknek ebben az irányban hirdetik az igét, mert ahogy kérdezted is, általában írtam a vallásosakról, akik azért hívők, mert minden nekik hintett rizsát elhisznek, - sőt nem csak elhiszik, de a legkisebb kétely nélkül az szerint élnek és azt teszik, amit mondanak nekik, vagy ha nem, akkor már nem is hívők többé, mert a gondolkodás és a hit nem egyeztethető össze.

2022. nov. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 KZitus ***** válasza:
52%

Szia

Nem különböztetem meg az embereket vallásosságuk, vagy más meggyőződésük szerint. Krisztus tanitását próbálom a mindennapjaimban alkalmazni: »Szeresd embertársadat, mint önmagadat.« Máté 22:39

2022. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 qkker1 ***** válasza:
75%

"Nem különböztetem meg az embereket vallásosságuk, "


Ez egy JT szájából /klaviatúrájából/ erősen hihetetlenül hangzik!

2022. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 KZitus ***** válasza:
42%

#16

Ha lenne bennünk előitélet, nem tudnánk odamenni a zsidó, a muszlim, az arab, a roma.....emberekhez. Úgy tekintünk rájuk, mint Jehova: értük is adta drága Fiát, éppen úgy mint érted és értem.

2022. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 qkker1 ***** válasza:
100%
Értem biztos nem adta, és főleg nem Jehova, ami egy általatok kreált név!
2022. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
16%
Engem nem zavarnak, mivel én is az vagyok.
2022. dec. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%
Pont mint ők hozzám. Kicsit sajnáljuk egymást, de attól még tudunk beszélgetni.
2022. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!