Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A menybe jutás mennyiben...

A menybe jutás mennyiben befolyásolja a mindennapjaidat?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi hogy mindig ott ven-e előtted, amikor cselekdsz vmit, hogy a menybe juss?
aug. 23. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
0%
aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Nincs. Az erre való törekvés, vágy, eleve egy negatív energia. Jó embernek szívből kell lenni, elvárás és cél nélkül.
aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem. Nem kell nekem azért tennem, hogy így legyen, azt csak Isten kegyelmének és Jézus Krisztus feltámadásának köszönhetem amit hittel elfogadok, cseppet sem teszek jót úgy, hogy közben a mennybekerülésért tenném, én csak egy bűnös ember vagyok, mint mindnyájunk, csak a Szentlélek által tudja egy hívő elfogadni a kegyelmet és a bűnbocsánatot, Isten által, hogy elvégeztetett a keresztfán. Eleve minden embernek őszintén, a szívéből kell, hogy jöjjön a jó cselekedet, az emberben nem is tudatosul, hogy "most éppen jót teszek" vagy "én most jót akarok cselekedni, valamiért", hanem az csak úgy jön magától, természetes dolog az, hogy egy megtért ember tesz jót Isten dicsőségére, és emberi mértékekben, földi viszonylatokban a nem keresztény emberek között is igen sokan vannak akik jót tesznek, sok jó cselekedetük van, de nekik nem hívőknek hiába vannak igazán jó cselekedeteik is, mert nincs hitük, ebből is következik, hogy az üdvösséghez csak hit kell, más nem, hogy elfogadjuk azt, hogy a Jézus által a mi bűneinkért elszenvedett halála a mi bűneinkért valóban kiengesztelődés Istennek és ennyi. És nem azért kell jót tenni, hogy azért támadjunk fel és üdvözöljünk, hanem azért, mert az igaz megtéréstől fogva egyértelműen meg kell látszódjon az ember életén, hogy alázatosan, őszintén, szeretetből teszi a jót egészen egyszerűen az ember, máskülönben nem ér semmit a jó tett, ha nem szívből van, hanem, mert közben valamiért, a mennybe kerülésért teszi azt az ember, mert ebben már benne van az, hogy valamit valamiért, de nem, szeretetből, elvárás és jutalom reménye nélkül őszinte, alázatos szívvel kell tenni a jót mindenkinek. (:
aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Semennyire!

Kétségbe vonom a létezését, de ha létezik, sem érdekel.

Itt, a Földön akarok jól élni.

aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4: prosztó vagy
aug. 23. 21:35
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

#5


Hogy micsoda? Az mit jelent?

aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Isten a Földre vonatkozóan is megfogja valósítani a szándékát.

Jézus nem választott ki, és nem kötött velem szövetséget a királyságára.

Ezért Én nem égi életben reménykedem, hanem abban amire Isten Ábrahámnak tett ígéretet.

aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6 Egyébként a prosztó faragatlant jelent.
aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem hiszek benne.

Ha pedig mégis létezik és valami piszlicsáré indokkal nem kerülnék oda akkor jobb is úgy. Gonoszokat nem akarok követni. Ha pedig az alap jóságom elég akkor pedig így sem lesz gond.


De nem csak a mennyországgal vagyok így. A Valhalla, Duat, stb. sem érdekel amikor cselekszek.

aug. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
37%
Hát ha ezalatt a vallásnak megfelelést érted, akkor természetesen nagyban befolyásolja, igyekszem a túlvilágot szem előtt tartva élni, de ez nyilván nem könnyű, az evilág könnyen elvonja a figyelmed. Azt mondanám, hogy a nem pihenésre szánt szabadidőm legalább felében nem a túlvilágra gondolva cselekszem :(
aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!