Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha most vasárna...

Bűnnek számít, ha most vasárnap nem megyek misére, de jövő héten szerdán és vasárnap is megyek, meg nézem ma is a TV-ben?

Figyelt kérdés

Elutaztam otthonról, a faluban ahol vagyok viszont nincs mise vasárnap, csak szerdán. Jövő héten ha elmegyek misére szerdán az itteni templomba, meg majd utána otthon elmegyek vasárnap is, plusz ma nézem a misét a TV-ben, akkor az bűnnek számít?


A legközelebbi templom, ahol mise van ma, az több mint 20 km-re van tőlem.


Vagy elég az is, ha nézem a TV-ben?



aug. 18. 16:43
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

#20.

Meg vagyok keresztelve, első áldoztam és bérmálkoztam. Erre gondolsz?


Amúgy a hit attól függ, hogy hiszek-e benne. A vallás az, hogy járok-e misére, megülöm-e az ünnepeket stb.

aug. 18. 18:27
 22/31 anonim ***** válasza:

"Amúgy a hit attól függ, hogy hiszek-e benne. "


A hit cselekedetek nélkül halott hit. Mik a cselekedetek: Vízkeresztség (nem lehintve, hanem teljes testtel alámerítve, és Szent Lélek keresztség).


Ha Jézusnak be kellett töltenie ezeket a feltételeket, akkor neked halandó embernek nem kell?


Szent Lélek keresztséget csak olyan helyen tudsz venni, ahol már a megkeresztelésedet is olyan pásztor végzi, aki rendelkezik vele. Nem meghintés, hanem teljes Igei keresztelés, ami a Bibliában meg van írva.


Máté 3-

11.

Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

12.

A kinek szóró lapát van az ő kezében, és megtisztítja az ő szérűjét; és az ő gabonáját csűrbe takarítja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel.

13.

Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa.

14.

János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?

15.

Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

16.

És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.

17.

És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.

aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?


15.


Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki."


Ha Jézusnak be kellett töltenie, neked halandó ember nem kell?

aug. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
A reformátusok, evangélikusok, katolikusok szerint elég, ha folyó vízzel keresztelnek, mint a Jordán vize is folyt. Az ortodoxok alámerítkeznek, de ez náluk hagyományőrzés. A lényeg náluk is az, hogy a medence vize folyik, nem egy állóvíz. Ez szimbolikus, hisz lemossa a korábbi bűnöket, valamint az ember korábbi életét.
aug. 18. 18:57
 25/31 Prókátor ***** válasza:

Sajnos visszafelé láttam a kérdéseidet, pedig elég lett volna erre válaszolnom.

A vasárnapi szentmisét nem válthatja ki semilyen köznapi mise, és a kihagyása az egyházon keresztüli bűn Isten ellen. Viszont! Ha ma TV közvetítésben néztél misét, és elmész szerdán, akkor az több, mint jele a helyes szándékodnak! Így is bűn lesz, hogy kihagytad ma, de bocsánatos bűnnek számít, amire elvileg elegendő a mise elején tartott bűnvalláskor (Gyónom a mindenható Istennek, és nektek testvéreim...) megbánnod magadban. De! Mivel valóban rendesen komolynak számító bűnről van szó, így azt javaslom, ne járulj szentáldozáshoz, amíg meg nem gyontad. Viszont a gyónásnál azt se felejtsed el hozzá tenni, hogy akadályozva voltál, és a szándék, hogy részt vegyél a misén megvolt benned, valamint azt is, hogy bár nem helyettesíti, de köznapi misén is részt vettél. Ami azt illeti, ez utóbbi gyónás sokkal inkább arról szól majd, hogy megnyugodhasson teljesen a lelkiismereted. De addig is, éld úgy a napjaid, mintha ott tudtál volna lenni a misén. Ne emészd magadat emiatt.

aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ámen!
aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ha nézed a tvben
aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

#25.

Akkor miért bűn, ha akadályoztatva voltam?


[link]


"A szentmisén való részvétel kötelezettségének eleget tesz, aki bárhol, kat. rítus szerint végzett misén jelen van, akár magán az ünnep napján, akár az előző nap estéjén. Ha szt szolgálatot teljesítő személy hiányában v. más súlyos okból lehetetlenné válik az euch. ünneplésben való részvétel, igen ajánlatos, hogy a hívők részt vegyenek a plébtp-ban v. más szt helyen a mpp. előírásai szerint tartott igeliturgián, ha van ilyen, v. töltsenek kellő időt imádsággal egyénileg, a családban, v. alkalmasint több családból álló csoportban (1248.k.)."

aug. 18. 21:06
 29/31 szp72 ***** válasza:
Természetesen nem bűn, ha kellően súlyos az ok. Azt a lelkiismereted dönti el, hogy a tied elég súlyos volt-e. Ha én lettem volna a te helyzetedben én teljesen nyugodt lennék.
aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nem bűn.
aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!