Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még manapság olyan fiatal...

Van még manapság olyan fiatal a mai világban, aki vallási okokból önmegtartóztató életet él? Életkort és nemet kérek szépen!

Figyelt kérdés

#paráznaság elkerülése
aug. 4. 07:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak ilyenek.
aug. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
28%
Miért mindig csak a szexen jár az eszetek, amikor önmegtartóztatásról van szó?
aug. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Eléggé meglepődtem, amikor két hölgy ismerősöm (már nem fiatalok, középkorúak, mint én,) kijelentették nekem, hogy igenis bűn a házasságon kívüli szex!


Az egyik 54 éves, és egyetlegyszer próbálta a nemi életet. Állítólagos szégyenérzet miatt leállt vele végleg. A másik ebben a hónapban tölti az 50-et és még sosem próbálta. Mindketten család nélkül maradtak.


Az 54 éves valamennyire hiányolja a párkapcsolatot, depressziós/borúlátó egy nagyon picit, de megvan egyedül is. Szexmentes házasságot elfogadna. Egyik ismerősömön sem látszik különösebb "megviseltség".


Valószínűleg igazuk van - de akkor nekem most nem lett volna segítségem, amikor itthon betegeskedtem egy háztartási baleset után.

aug. 4. 07:41
 4/13 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy az 50 évesen nem látszik semmilyen hiányérzet. Teljesen nyugodt, derűs. (Icipicit, alig észrevehetően zavarosan viselkedik, de más baja nincs.)


Nyilván mindketten hívők.

aug. 4. 07:43
 5/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 kiknek? Toroltek vagy kulcsszo?

elsosorban errol van szo

mivel emberek foleg fiatalak tobbsegenek ez jar a fejeben


szex, penz, hatalom (The Meg 2018 )

aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
48%

#3,4 hitetlen aszexualisak is vannak, vagy mert nincs nemi erzesuk, vagy agyukban ez nem kap visszacsatolast

ilyen szempontbol gyerekre utodra se igazan gondolnak legtobben

aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

Ami példákat írsz, abból nem az derül ki, hogy a példában szereplők vallási okból választották a szexmentes életet. Egyébként is a nőknek tanulni kell a szex "élvezetét", ahhoz pedig ajánlott valamilyen "tanítómester", sőt leginkább valamilyen szexuálisan vonzó partner. Lehet, hogy a szexmentes élet megvalósul, de az nem teljes élet, ráadásul a szexhez vezető és ahhoz társuló érzelmek is kimaradnak az érintett emberek életéből. Ennek megfelelően átérezni sem képesek más emberek olyan érzéseit, érzelmeit, amik a szexualitáshoz, a társhoz, a gyerekhez való ragaszkodással és kötődéssel kapcsolatosak. Túlságosan önközpontúvá válnak, sokszor túlértékelik önmaguk fontosságát és nem ritkán (paradox módon) mások iránti túlzott, esetenként ráerőltetett segítőkészségben nyilvánul meg az a gondozási ösztön, ami "normál" esetben a saját gyerek, hozzátartozók irányában mutatkozna.

Én csak egy olyan (mélyen vallásos) ismerősömről tudok, akiből jó anya és feleség lett volna, de túlzott érzékenysége miatt visszahúzódott egy párkapcsolati szakítás után és saját apját ápolta éveken át, míg ő maga is társtalanul beleöregedett az életbe.

aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

" a nőknek tanulni kell a szex "élvezetét""


Ekkora hülyeséget régen olvastam, pedig elég sok fordul elö ezen az oldalon (is)


A nöknél a szex élvezete ugyanúgy ösztön, mint a férfiaknál, nem kell semmit tanulniuk és föleg nem kell "tanítómester", ezt csak soviniszta férfiak találták ki!

aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten egy kicsit "tanulni" is kell. (Persze, magától is jön.)


Szóval mindkettő.


Az 50 éves hölgy ismerősöm tényleg nagyon jó anya lett volna, mert türelmes tud lenni nagyon. Állítólag gyerekekkel is foglalkozik, magát ápolónőnek mondja és tudomásom szerint alkalmi munkákból él, ahova hívják.

aug. 4. 08:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Van, nem is egy ilyen fiatal férfit és lányt ismerek a gyülekezetben.


Sőt, olyat is, aki semmilyen vallásos nevelést nem kapott, még is így él, és ha egyszer házasságra adná a fejét, szeretné ezzel is boldoggá tenni a választottját, hogy nem használták össze vissza. A szeretetét szeretné vele kifejezni.

aug. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!