Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan csoportok,...

Vannak olyan csoportok, gyülekezetek, amik a Biblia teljeskörű betartását hangsúlyozzák?

Figyelt kérdés

Ahol a teljes Bibliát, az Ó és Új szövetségi írásokkal együtt betartják. Nem feledkeznek meg az előírt ünnepekről, viselkedési normákról, s minden egyébről. Néhány hónapja járom ezt az utat, de még nem találtam senkit aki hasonlóan gondolkodik. A legtöbben úgy vélekednek hogy a Törvény nem érvényes, holott ilyen egy helyen sem szerepel.

Lehetőleg Miskolc vagy környékén élő emberekkel szeretnék kapcsolatot, de természetesen nem probléma a távolság sem.



aug. 2. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

A reformátusokhoz is jártam évekig és az adventistákhoz is, hülyeséget írsz #10- es.

Mindkét egyház Jézus kegyelmét tartja a legfontosabbnak, sőt a baptista is, és azt, hogy ne hagyományok (mint pl katolikusok esetében) és ne kiegészítő más könyvek (mint pl. mormon egyház esetében) határozzák meg a hitelveket.

aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Aki a felekezeteket úgy cserélgeti, mint sokan az alsógatyát, attól nem is várom, hogy megértse ezeket, innen is van kis felületes ismerete, onnan is van, végén már magas se tudja, hogy mit hisz.

Mellette pedig más felekezetekről is ostobaságokat szajkózol.


A kérdés eleve az ószövetségi előírásokra van kihegyezve, ebben márpedig hatalmas ellentét van a reformátusok és adventisták között, mint céloztam is rá. A reformátusok teljes mértékben elutasítják az ószövetségi szombatot, sőt fordításaikban évszázadokon át tudatosan szombat helyett nyugalomnapot írtak. Az adventisták szerint konkrétan a szombat megtartásán az üdvösség múlik.


Amúgy megsúgom, a katolikusok is Isten kegyelmét tartják legfontosabbnak. De ahogy a katolikusok nyúlnak a korai keresztény írásokhoz, úgy nyúlnak az adventisták a hamis prófétanőjük írásaihoz vagy ahogy Kálvin nyúlt Szent Ágoston írásaihoz.


Szerintem olvasgass a témában, aztán gyere vissza, mert te írsz nagy hülyeségeket, nem én.

aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11


Amerikában élek, itt nincsenek reformátusok, adventisták viszont vannak.

Ítélkezel, pedig a Biblia határozottan tiltja. Nem igazán keresztényi a magatartásod.

aug. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ószövetség nélkül nem lehet megérteni az Újszövetség. Az Ószövetség mutat rá, hogy el fog jönni a Messias. Kissé nehéz, azonban már mindennek utána lehet járni.
aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!