Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen megoldás létezik...

Milyen megoldás létezik szoftver teljeskörű elkülönítésére?

Figyelt kérdés

Munkám miatt rengeteg szoftvert kell feltelepítenem, rövid ideig használom, majd letörölni a számítógépről és zavar, hogy ezek mind berágják magukat a registry-be és fájlokat hagynak maguk után a rendszerben.


Egy olyan megoldás érdekelne, ami egy virtuális helyre telepíti fel a programot és csak oda tud szemetelni utána a program, majd ha végeztem vele, akkor egyszerűen törlöm és nem marad utána semmi.


Virtuális gép nem jó, mindenképpen lightweight megoldás érdekel. A használt szoftverek Windows-ra készültek.



júl. 28. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Dockerrel megpróbálkozhatsz, de nem valami egyszerű.
júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1 +1


Docker-t mondom én is. Bár, a használatát érteni kell, onnantól válik faék egyszerűvé, ha általános dolgok kellenek.

júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan fejlesztőkörnyezet felállítására használnom. IDE, Git, szoftvercsomagok, gyártói szoftverek, stb. Fontos lenne, hogy fájlokat tudjam mozgatni a host és a virtualizált környezet között. Nézegettem a Docker-t, de nekem az is erősnek tűnik. Ha egyszerűbb megoldás nincs, akkor lehet, hogy megpróbálom.
júl. 28. 18:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan volt olyan, hogy Visual Studiohoz feltettünk egy csomó plugint, majd amikor újra elő kellett venni, akkor egy csomó idő ment rá arra, hogy eltakarítsuk ami nem kellett ahhoz a projekthez, mert az összes plugin, beállítás, mindent eltárolt valahol a rendszer mélyén...
júl. 28. 18:48
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Windowsban ott a sandbox, ha az elég. Amint bezárod, törlődik minden, és amikor újra elindítod, egy teljesen tiszta környezetet kapsz.
júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a VirtualBox-ot javasolnám. De ha az nem jó akkor telepítsd egy külön ssd-re telepített os-re és minden más lemezt húzzál le..
júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Docker esélytelen. Az linux subsystemet használ windowson, ami már simán megkajál 4 giga RAM-ot, és akkor még dockerben futtatni egy windowst?! Lehetséges, de teljesen hülyeség.

Virtuális gép célravezetőbb.

júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:

Csinálsz egy image mentést a működő "tiszta" rendszerről.

Aztán telepítgetsz kedved szerint.

Amikor teleszemeteli visszarakod az image mentést.

júl. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ilyesmire virtualizációt (Virtualbox) szoktam használni, de írtad, hogy ez nem jó, így én hasonló helyzetben azt tenném, hogy feltelepítenék dual bootban még egy rendszert, és a munkával kapcsolatos dolgokat arra telepítgetném. (És akár azt is megteheted, hogy telepítés után készítesz róla egy Clonezilla lemezképet, amivel simán visszaállíthatod az eredeti állapotra, ha gáz van.) Tudom, hogy ez nem teljesen olyan, amit szerettél volna, de olyan, ami tényleg azt teszi, amit írtál (és nem zabál egy halom erőforrást), olyan nincs.
júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!