Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják, hogy szinte...

Miért mondják, hogy szinte bizonyos, hogy Isten nincs? Miért nem lehet kimondani teljesen 100%-ban?

Figyelt kérdés
júl. 28. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Mert 0 bizonyíték van a létezésére. Egy könyv alapján állítják a hívők, hogy létezik. Könyvet bárki tud írni. A szcientológia ugyanígy egy könyvön alapul, amit az alapítója írt.
júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Pont azért amiért nem lehet 100% bizonyosan kimondani azt sem, hogy van. Mert egyik sincsen bizonyítva ezért nem 100% biztos, hogy nincs.

Ugyan ez igaz temérdek mindenre is amikkel nem foglalkozunk mert semmilyen bizonyíték nincsen a létezésükre de ki sem zárható a nem létezésük.

júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Aminek a tudomány nem bizonyította a létezését, arról nem lehet kimondani, hogy biztosan van és fordítva.


Amíg nincs megdönthetetlen bizonyíték arról, hogy NEM létezik egy felsőbb hatalom, addig ennek a kategorikus tagadása szintén tudománytalan.

júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
10%

Szia

Amiért azt is mondják, hogy bizonyoson van!

Érdekes, ha Isten lenéz a földre, a saját alkotásaira, mosolyoghat pl, az ilyen kérdéseken is. Sőt eléggé bőségesen elmondja a véleményét is: "Ezt mondja magában az ostoba: „Nincs Jehova.” Romlottak a cselekedeteik, és utálatosak a tetteik, nincs, aki jót tenne.

2 De Jehova letekint az égből az emberekre, hogy lássa, van-e valaki, aki értelmes, aki Jehovát keresi.

3 Mindnyájan elfordultak, mind ugyanúgy romlottak. Nincs, aki jót tenne, egyetlenegy sincs.

4 Hát egy értelmes sincs a gonosztevők között?" Zsoltárok 14:1-4

vagy:

Zsoltárok 10:4

A gonosz az ő fölényessége miatt nem keresi Istent; ez minden gondolata: „Nincs Isten.”

Ézsaiás 29:16

Mennyire kiforgattok mindent! Hát olyannak kell tekinteni a fazekast, mint az agyagot? Vajon mondja a készítmény a készítőjéről: „Nem készített engem.” És vajon mondja a megformált dolog a megformálójáról: „Nem értelmes.”

júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a Jehovát, sajnálom.
júl. 28. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan kimondják neked 100%-san, hogy nincs isten.
júl. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Zeusz, Mars tényleg nem létezik.
júl. 28. 23:41
 8/8 KZitus ***** válasza:

#5

Megértelek. Hasonlóan éreztem én is egykor

De mióta alaposan megismertem a Teremtőmet, aki maga mutatkozik be Jehova (Jahve) néven, azóta csodálatos áhítattal tekintek rá. Hiszen ismerem a szeretetét, törődését irántam, azt, mekkora áldozatot hozott értem, a boldogabb jövőmért, naponta támogat, segít hűségesnek maradnom, és mindet meg is ad ahhoz, hogy erős maradjon a jövőbe vetett hitem. Ezért minden napra megadja az ahhoz szükséges támogatást, hogy megélhessem keresztényi életemet. Sokkal többet ad, mint amit megérdemlek. Szóval ha te is személyesen megismernéd Jehovát, megváltozna a véleményed róla ebben teljesen bizonyos vagyok. A Jehovával ápolt szoros kapcsolat olyan belső boldogságot, örömet, békét ad, amelyet senki, és semmi sem vehet el egy embertől.

aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!