Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Péternek valóban volt...

Szent Péternek valóban volt menyasszonya, akit a rómaiak megöltek?

Figyelt kérdés
A The Chosen c. sorozatban van ilyen, de én még sose hallottam róla.

júl. 24. 03:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10

Miért szórakozol és írsz 2 accountról?

Mert ha nem írsz 2 accountról, akkor nagyon nem neked szólt eredeti kommentem és nem tudom mit beszélsz bele.

júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19%

#11.


Én csak az 5,6,8 és 10 választ írtam.

júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg értelmezni, hogy kinek írtam, szólj ha sikerült.
júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

Péter apostolnak volt menyasszonya,akit feleségül is vett.


Sajnos nem tudhatjuk,hogy miként és mikor halt meg! Aki mást állít,az a gazdag fantáziája szerint van.

júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, Simonnak volt menyasszonya, akit feleségül is vett, a Biblia alapján csak később lett Péter belőle és apostol. Rómában halt meg, keresztre feszítve, mint Jézus, csak fejjel lefelé.
júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 KZitus ***** válasza:

Szia

Pétert nős emberként mutatják be a Biblia, és a felesége – legalábbis a későbbi években – nyilvánvalóan elkísérte őt a megbízatási helyeire (vagy azok némelyikére), más apostolok feleségeihez hasonlóan, ahogyan erről Pál apostol ír az 1Korintusz 9:5-ben. Anyósa nála lakott, abban a házban, mely az övé és a testvéréé, Andrásé volt:

Márk 1:29–31

"Ezután elhagyták a zsinagógát, s Jakabbal és Jánossal együtt Simon(Péter) és András otthonába mentek. Simon anyósa pedig lázas betegen feküdt, és rögtön szóltak Jézusnak felőle. Ő odament hozzá, megfogta a kezét, és felsegítette őt. Az asszonynak elmúlt a láza, és kiszolgálta őket."

júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!