Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valóban maga volt az...

Jézus valóban maga volt az Isten? Jézus azért jött e világra, hogy legyőzze a halált az ember legnagyobb ellenfelét és örök életet biztosítson?

Figyelt kérdés

júl. 11. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Jézus az Isten fia!

Olvasd a Bibliát, ha kérdésed van.


[link]

júl. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Atya fiu és szentlélek, tudtommal a fiu az jézus és a hármasság alkotja az Istent
júl. 11. 14:56
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Igen, mind a három személy Isten.
júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Jézus egy távol-keleti guru volt, ősi szkíta gyökerekkel. Nimród király vérvonala, táltosként kapcsolatot tartott fenn a szellemvilággal.

Korán sem volt az a személy, amit a kereszténység kreált belőle.

júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Jézus azért jött, hogy kereszthalálával a megváltást meghozza az ember számára és tanításával megmutassa, hogy juthat az ember üdvösségre.
júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
80%
Azért jött, hogy megmutassa az Isten végtelen szeretetét és irgalmasságát, hogy Általa eljuthassunk a mennybe
júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:
55%

Szia

Jézus saját szerepét így magyarázza: „Én vagyok az ajtó; aki rajtam keresztül lép be, megmenekül, és ki-bejár, és legelőt talál. . . Én azért jöttem, hogy életük legyen és az teljes legyen. . . Én vagyok a jó pásztor, és én ismerem a juhaimat, és a juhaim ismernek engem, épp úgy, ahogy az Atya ismer engem, és én ismerem az Atyát; és én a lelkemet adom a juhokért.”

Ki Jézus? Ezt írja róla a Biblia:

„Íme, hang is hallatszott a mennyből, amely ezt mondta: ʼEz az én szeretett Fiam, akit helyeselek’” Máté 3:17.

"Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Ezt követően hang hallatszott az égből: „Megdicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.” János 12:28

"Ezt a kinyilatkoztatást Isten adta Jézus Krisztusnak, hogy feltárja a rabszolgáinak azokat, amiknek rövidesen meg kell történniük." jelenések 1:1

Ezekből a beszámolókból még egy gyermek is megértheti, hogy a mindenható Isten és Jézus Krisztus közt levő viszony az apa és a szeretett fia közötti, tehát két különálló egyén közötti kapcsolat.

Jézus sohasem állította, hogy ő maga a mindenható Isten. A Biblia elfogulatlan, a háromsággal kapcsolatos minden előítélet nélküli olvasása is igazolja ezt. A János 3:16-ban például, Jézus ezt mondja: „Mert Isten oly nagyon szerette a világot, hogy az ő egyetlen-nemzett Fiát adta.” Pontosan két verssel ezután Jézus újra azt mondja, hogy ő „Isten egyetlen-nemzett Fia” János 3:18. Amikor a zsidók istenkáromlással vádolták Jézust, ő így válaszolt: „Azt mondjátok nekem, akit az Atya elküldött a világba: ʼKáromlást szólszʼ, mivel azt mondtam, az Isten Fia vagyok” János 10:36. Jézus nem azt mondta, hogy ő a ʼFiúistenʼ, hanem azt, hogy ő az „Isten Fia”.

júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

7#

Ha hallod a jó Pásztor hangját, kérdezd már meg Tőle, hogy Isten-e !


Mert akik Jézust Istenítik (dícsőítik), követik a jó Pásztort, hallják az Ő szelíd hangját.. : azoknak nem kell magyarázni, hogy Jézus Krisztus Isteni mivoltát. Ő a feltámadás, az Élet : Királyok királya, Uraknak Ura, a Szabadító : Ahol az Úrnak lelke ott a szabadság!


Pl. Saulnak Ki jelent meg a damaszkuszi úton?


Apcsel 9.


Tamásnak ?


Ján.ev 20,


26 Nyolc nappal később a tanítványok újra összegyűltek, és akkor már Tamás is velük volt. Ekkor Jézus ismét megjelent közöttük, pedig az ajtók zárva voltak. „Békesség!” — köszönt nekik. 27 Azután Tamáshoz fordult: „Tedd ide az ujjadat, és nézd meg a kezemet! Nyújtsd ki a kezedet, és tedd az oldalamra! Ne kételkedj többé, hanem higgy!”


28 Tamás ezt mondta: „Uram, Istenem!”


29 Jézus ezt kérdezte tőle: „Azért hiszel, mert látsz engem? Boldogok és áldottak, akik bár nem látnak engem, mégis hisznek bennem!”


Örök élet a Fiúban van

1János 5,6

júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Jézus Isten


[link]

júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Isten Jézusról


[link]

júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!