Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Péternek valóban volt...

Szent Péternek valóban volt menyasszonya, akit a rómaiak megöltek?

Figyelt kérdés
A The Chosen c. sorozatban van ilyen, de én még sose hallottam róla.

júl. 24. 03:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Nős volt, vagy már özvegy, mert csak az anyósáról hallunk.


(29) És azonnal, amint kijöttek a zsinagógából, elmentek Jakabbal és Jánossal együtt Simon és András házába.


(30) Simon anyósa lázasan feküdt, és azonnal szóltak felőle Jézusnak.


(31) Ő pedig odalépve megfogta a kezét, és talpra állította, úgyhogy az asszonyt elhagyta a láz, és szolgált nekik.

júl. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

A Chosen egy jó sorozat, de már az elején kiírják, hogy az eredeti evangéliumokon ALAPSZIK, s sokat hozzátettek. Ez önmagában nem rossz.

Pl.: a teljes első részből is annyi van benn a Szentírásban, hogy Mária Magdolnából hét ördögöt űzött ki az Úr.

júl. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
A Biblia írja, hogy a püspök, felvigyázó jó, ha egy feleségű férfi, aki jól igazgatja háznépét, jól igazgatja Isten gyülekezetét. Sajnos, a katolikus egyháznál nem így van! Ez írás ellenes és homoszexualitáshoz, pedofíliához, paráznasághoz vezetett.
júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

#3

Pál apostol akkor alkalmatlan volt erre a feladatra sajnos, mert nőtlen volt, ahogy Jézus is.

júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

#4.


Nem!


Pál apostol aszexuális volt.Már Saulusként sem érdeklődött a szexualitás iránt.(Van ilyen.)


Jézus tudatosan tartotta távol magát a szexualitástól,hiszen tudta,hogy fiatalon lehetetlenné fog válni gyermeke(i) felnevelése. Másrészt óvni akarta a "krisztusi dinasztria" veszélyétől követőit.

júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A kérdésre:


A feltételezés, egy hollwoodi drogos vízió.

júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

#5

Tudom, hogy van ilyen, de ez nem válasz 3-as hozzászóló felvetésére, aki szerint Jézus és Pál apostol is alkalmatlanok voltak.

júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

#7.


Hol írtam olyat,hogy Jézus alkalmatlan volt a házasságra???


Ne rágalmazz!

júl. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8

Azt írtad, hogy egyházi tisztségre volt alkalmatlan, mivel nem volt felesége, csakúgy, mint Pál apostolnak sem, aki szintén ezért szerinted alkalmatlan volt.

Amúgy a 3-as hozzászólónak írtam, ha annak érzed magad, vedd magadra.

júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#9.


Olyat sem írtam!

Látom,a rágalmazás nagymestere vagy!


(A #3-as sem írt olyat.)

júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!