Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet valaki hithű keresztény,...

Lehet valaki hithű keresztény, miközben Plejádi Fényküldött is?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban keresztényi katolikus neveltetésben részesültem.

A nagyszüleim, számos módszert alkalmaztak, hogy megtanítsanak engem a vallásos életre. Mindig is úgy éreztem, kegyetlenek velem, a szabadságom korlátozása és a bűntudat állandó vendég volt ifjúságom alatt.

Az állami középiskolában töltött éveim alatt ezek a neveltetési módszerek különösen élesen ütköztek az ottani szekuláris nézetekkel.

A fiatal felnőttkoromra érve rádöbbentem, hogy a nagyszüleim szigorúsága és rosszindulata mögött mélyebb okok húzódtak meg. Egy barátnőmhöz akartam költözni az egyetem ideje alatt, amit nagyszüleim hevesen elleneztek, szerintük az erkölcsileg romlott barátnőm engem is bele akart vonni valami sátáni szeánszba.

A kezdeti jóindulatúnak nevezhető vitából hamar dühödt üvöltözés lett, majd kibukott belőlük: bűnben fogant "zabigyerek" vagyok, és a nagyszüleim szégyene. Kitagadtak, én meg lelkileg összetörve költöztem el.

Barátnőm karjaiban találtam meg a vigaszt azon a hétvégén. Valahogy igazuk volt a nagyszüleimnek, mégis "bűnbe" vitt.

De én nem így fogtam fel.

Az egyetemen új lehetőségek nyíltak meg előttem, amit maradéktalanul kihasználtam, közben barátnőm bevezetett az eddig ismeretlen világba - az ezotériába. Barátnőm régóta foglalkozik ezzel, tőle tudtam meg azt is, hogy valójában Plejádi Fényküldött vagyok. (valószínűleg a nagyszüleim is tudtak róla, ezért igyekeztek eltitkolni a származásomat, soha nem meséltek apámról és ezért részesítettek ennyire bigott katolikus nevelésben, hogy soha ne ismerhessem meg a valódi célomat a Földön)

Ez a felfedezés alapjaiban ingatta meg a hitemet, és arra késztetett, hogy újraértékeljem a világról és önmagamról alkotott képemet.

Ez vezetett ide.

Más is van így? Milyen megoldást találhatnék?



júl. 18. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Mint a "plejadiak", mint a 21. szazadi katolicizmus zsakutca, azaz megtevesztes igazsagmagvakkal.

A "pleajadiak" azonban meg a katolicizmusnal is sokkal rosszabb.

Ha van igenyed ra, keresd az Igazsagot! Nehez Út lesz.

Kulonben belesullyedsz ebbe a szellemi mocsarba...

júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 IstenGyermeke1 ***** válasza:
45%
Ezt a sok ezós maszlagot. Természetesen nem. A sok ezoterikus meg okkult dolog mind összeegyeztethetetlen a kereszténységgel.
júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
A fiktív kollégámat rohammentő vitte el, mikor hosszú évek után elmondta, hogy ő a Leviatán.
júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

"keresztényi katolikus"


A fenti kétjelző kizárja egymást. Nem lehet keresztény az, aki katolikus.


Keresztény = Krisztus követője.


A katolikusok, bár azt állítják magukról, hogy igen, a tények azt mutatják, hogy nem követik Krisztust.

júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

#4

A katoliku egyetemest jelent.

Te nyilván a Római Katolikus Egyházra gondoltál

júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Persze!.... ha a Plejádiak küldtek volna olyanokat.
júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

#4.


Nem lehet 2 úrnak szolgálni!


Ha egy ember,egy vallásfelekezetet követ,nem követheti ugyanakkor Krisztust,hisz minden felekezet a krisztusitól eltérő úton jár.


Lehetne sorolni egyenként a különböző felekezetek útja eltéréseit a krisztusitól,de felesleges.


Az hasznos lehet,ha egy Krisztust kereső ember használja a felekezetek segítségét Krisztus megtalálásában,de senki se gondolja,hogy Krisztus azonos egy felekezettel!

júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 IstenGyermeke1 ***** válasza:
21%

#7

A bökkenő a logikádban, hogy az Egyház Feje Krisztus. Tehát Ő az egyetlen Úr, akit szolgálunk.

Elég csak ránézni a protestantizmusra és a neoprotestantizmusra, s látjuk, hogy ebből a logikából mi lesz. Káosz. Mindenki mindent a "Biblia alapján" vall (ami nem meglepő, hiszen bármit ki lehet forgatni), s lehet, hogy teljesen mást, mint a szomszédja. És csak egy igazság van. Ez a logika káoszt teremt, ami arra buzdít, hogy magadat nevezd ki a saját "pápáddá," "Tanítóhivataloddá," "Szenthagyományoddá," te légy az abszolút tekintély, a tévedhetetlen; sokkal jobban is, mint ahogy nekünk az infallibilitas dogmája kimondja

júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Kamu kérdés, látszik, hogy nagyon unatkozol kérdező. De azért 1-2 itt hozzászóló is napszúrást kaphatott vagy ebben a dög melegben ivott sok töményet.
júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

IstenGyermeke1!


Ha az általad egyháznak(eklézsiának) gondolt felekezetnek valóban Krisztus lenne a feje,akkor az követné Őt....Sajnos tény az,hogy más urat követ,aki keresztes háborúkat,inkvizíciót,véres vallásháborúkat,pogromokat szervezett,a papjai vagyonokat harácsolnak,fegyvergyárakban gyarapítják vagyonukat,fényes ruhákban,csillogó villogó templomokban mutogatják magukat....Még csak nem is hasonlítnak az "ács fiára",vagy tanítása szerinti normákra.

júl. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!