Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogsan aggódik az ateista...

Jogsan aggódik az ateista testvérem, hogy keresztényként ne térítsek senkit sem, hanem tartsam meg a hitet magamnak? (nem kitaláció! )

Figyelt kérdés

Nem rég újjászülettem, és először a családomat néztem ki, mert őket szeretem a legeslegjobban a Földön. De sajnos szavakkal nem ment :(

Tényleg magánügy a vallás? Te sem szeretnéd ha egy sátánista azt mondaná, hogy a Sátán a királyok királya.


júl. 14. 18:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Szeretetből el kell mondanod nekik a jóhírt, de ne várj semmit, és ne siettess semmit. A békességet kövesd. Inkább magadra figyelj oda nagyon, hogy ha már megtértél akkor mintakép legyél és ne egy olyan keresztény aki miatt mások azt momdják, hogy "ez a kereszténység, ebből inkább nem kérek".

A nem evangelizációs hanem személyes bizonyságtétel az, amikor az életmódodból veszik le azt, hogy te már Krisztushoz tartozol, és ha ezt jól fogod csinálni az életben akkor ez vonzó lesz az emberek számára szavak nélkül is.

júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Hogy jön ide az aggódás?


Neked valamiért bejön ez az életforma, miközben racionálisan semmi nem szól mellette. Ezért rohadtul idegesítő tud lenni az ilyen.


(ja, ne küldj privátot, már le vagy tiltva)

júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Attól hogy te még nem találtál racionális érveket mellette, még lehet racionális ;) És remélem te is megtalálod megint Krisztust! Aki meghalt érted!
júl. 14. 18:47
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem sorolod fel inkább a racionális érveket?
júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem tehetem, mert az ateizmus már megcáfolta :( annyira szomorú vagyok!
júl. 14. 18:58
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Jó, szóval megint csak trollkodtál. Ez már komolyan szánalmas.
júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát, pedig más érv nem nagyon van, csak racionális.

Ezen kívül csak annyi lehet, hogy "nekem ez tetszik".

júl. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A vallás lényegénél fogva irracionális, és ezzel nincs semmi baj. Az életben rengeteg értékes dolog nem valami egzakt egyszer egy, és mégis fontos. Szerelem, művészet stb.


Ezeket viszont nem kell erőltetni. Ha valaki nem keldveli a klasszikus zenét, akkor tök fölösleges az arcába gyúrni, csak ellenszenvet szül.

Nyilván elmondhatod a családodnak az élményeidet, ez telejsen belefér. De ne akard őket meggyőzni.

júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De mi fanatikusok hiszünk az örök kárhozatban, és féltjük a lelküket! Ezért kell mindenkinek elvinni az örömhírt.
júl. 14. 19:20
 10/18 anonim ***** válasza:

Az örömhírt nagyon köszönjük.

Csak tudod: nem mindenki fanatikus. Elmondod az örömhírt, és utána hagyd békén őket.

júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!