Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem írtak cáfolatot,...

Miért nem írtak cáfolatot, kritikát a keresztények, az ateisták kedvenc könyvéről az " isteni téveszméről " ? Vagy ha igen, akkor kicsodák írtak? Azért kedvenc, mert nekem is ajánlotta már egy tudomány párti ateista.

Figyelt kérdés
júl. 16. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Rengetegen es rengeteget irtak, ha tudsz angolul, ra tudsz keresni. Hosszu cikkeket es "valasz" konyveket is.

Kettot erdemes roviden megemliteni: a konyv cimet, tehat hogy az istenhit teveszme lenne, cafoltak a pszichiaterek, mivel a teveszme (delusio), az egy betegsg, es az istenhit nem az. Ez egy popular tudomanyos cim (es konyv).

Masik, hogy a termeszettudomany nem foglalkozik azzal, hogy van-e isten vagy nincs. Az ateista termeszettudosok is, amerikai es brit kutatasokban inkabb azt mondtak, hogy Dawkins nem tett jot a termeszettudomanynak ezzel a konyvvel.

Mostanaban olyan konyv is megjelent Angliaban, amit olyanok irtak, akik anno a konyv hatasara lettek ateistak (vagy erositette meg az ateizmusukat), de aztan allitasuk szerint pont Dawkins modszertanat kovetve lettek istenhivok.

Valaszkonyv azt hiszem magyarul talan John Lennox-tol van, de a gyakori nem engedi kiirni a cimet. Szerintem igy megtalalod.

Nekem az a velemenyem, hogy fontos adat, hogy a konyvet Dawkins elsosorban az amerikai piacra irta, es ott jellemzoek azok a fundamentalista neoprotestansok, akik az evoluciot elutasitjak. Iskolaik, egyetemeik vannak, ahol nem tanitjak az evoluciot. Igy tehat jogos a kritikaja, hogy termeszettudomanyos evidenciat elutasitanak, csak aztan altalanosit. Europaban a tortenelmi egyhazak altalaban elfogadjak az evoluciot. Az meg, hogy van-e isten, nem termeszettudomanyos kerdes.

júl. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Írtak, olyat, amilyet.


Ha érdekel a vallásfilozófia, akkor van igényesebb mű is.

júl. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miért nem engedné a gyík?

Én már írtam címeket, és nem kaptam semmit.

júl. 17. 06:32
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Recenziónak hívják tudományos körökben az egyes könyvekről szóló bírálatot, kritikát.

Review angolul.

Több ilyen született már, keress rá.

júl. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

3. egyszer beleirtam egy gyk valaszba, es kiemelte ezt a szerzot-cimet, hogy nem kuldhetem el

angolul pl. "God's Undertaker: Has Science Buried God?", nem tudom, magyarra milyen cimmel forditottak es most nem talalom, lehet, hogy mar nem lehet kapni (?)


ha meg tudod nezni felirattal John Lennox-nak ket hiresebb vitaja volt Dawkins-szal, az elsoben tert ki tobbszor a konyvre

Lennox oxfordi matematika professzor, de van doktorija termeszettudomany filozofiabol es mesterdiplomaja bioetikabol, tehat ez a masodik vegzettsege esik ebbe sztem

en amugy egyikkel sem ertek egyet, legalabbis biztos nem mindenben

Dawkins felett kicsit eljart az ido Angliaban, es egyeb tarsadalompolitikai konfliktusai miatt a brit ateistak elfordultak tole, elvettek tole valami dijat. De amugy is, az a konyv egy olyan idoszakban szuletett, amikor a vallast altalaban veszelyesnek tartotta a kozvelemeny a szept. 11-i terrortamadasok miatt. Olyasmiket mondott Dawkins, hogy egy falusi angol anglikan neni is veszelyes, most ezeket visszavonta es azt mondja, a muszlimok is a szelsoseges muszlimok aldozatai ebben a boszorkanyuldozesben. Ezt csak arra mondom, hogy van, amiben meggondolta azota magat, persze, ateistanak ateista maradt.


vita 1, Alabama USA https://www.youtube.com/watch?v=zF5bPI92-5o&ab_channel=JPEdu..


vita 2, Oxford https://www.youtube.com/watch?v=OVEuQg_Mglw&t=2869s&ab_chann..

júl. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Azért kedvenc, mert nekem is ajánlotta már egy tudomány párti ateista"


Tegyük fel ha egy scientistának van egy Fordja, olyankor azt csak a belső égés fizikai törvényeinek köszöni? Vagy azért figyelembe veszi, hogy van egy ügynök is a dologban: Hanry Ford a tervező. xd

júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nezd csak, Kerdezo megtalaltam:

[link]

itt balrol a 4. konyv "A tudomany valoban eltemette Istent?"

ez az egyik konyve

júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!