Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jóga és légzőgyakorlatok...

A jóga és légzőgyakorlatok okkult tudománynak számít a keresztények szerint?

Figyelt kérdés
[link]

jún. 1. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Ugyan miért számítanának?
jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
61%

"JÓGA ÉS AZ OKKULTUZMUS"


mar a link is kulonvalasztotta


joga rengetegfele van nem lehet egykalap alatt okkult bunnek elkonyvelni persze valakik megteszik, de ennyi erovel ok nelkul is joganak bunnek tarhatnanak barmit(!) amit tesznek (mivel ennyire tag fogalom a joga)


legzogyakorlat meg sokfele van nem csak hindu/india es nem csak keleti, teljesen nyugati eredetuek is vannak (amik keleten is persze jelen voltak)

"bun lelegezni" valoban...


"Az okkultizmusban elmélyülve az ember olyan titkok, erő és hatalom birtokába jut, amelyektől felsőbbrendűnek véli magát a hétköznapi társainál, akik számára ezek nem érhetők el"


a cikkbol


hinduizmusban is helytelen felsobrendunek erezni magat egy hivonek

de rengeteg felekezet ott is van es felfogas

anyagi, hatalmi, termeszetfeletti dolgok utani kuzdelem

es valakik ezekbe ragadnak meg

de egyaltalan nem ez a cel hanem a teljes felszabadulas ezektol is


aki meditaciohoz ragaszkodik ennyire mint cikkbol tunik, minden mast felredobva

buddhizmus szerint is helytelen ut

ha kozben az ellentet ugyanugy megmarad es nem jott el a megvilagosodas es haladas sem tortenik

"tonkre tette eletem" hogy tehette? Ugy hogy nagyon rossz uton jart

igy miert erte meg hogy csaladjat eltaszitsa?

semmiert

jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%

[link]


keresztenysegben is jelenlevo dolgok amik keleten


persze sokmindent ralehet huzni mindenre hogy honnan eredt hogy vegsosoron tehat Satantol


hiszen Satanhoz is lehet imadkozni


vagyis ha imadkozol akkor minde keppen csakis a Satanhoz hiaba nevezed Atyanak, Istennek, Urnak

...

ertheto... termeszetesen mindent ki lehet forgatni

egyutal tehat azt is tartani hogy minden keleti ember elkarhozik mert masban hisz ugyanolyan meggyozodeses hittel mint egy nyugati kereszteny, katolikus


nem a hit, vallas, tesz jo emberre es udovzulesre "erdemesse" hanem cselekedeteid, belsok is, hogy valoban igaz e hited es nem csak kepmutatod

jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3-4 mi lett volna, ha értelmes kijelentő mondatokban írtad volna le mondenivalódat? a sorvég billentyű idegrángásszerű nyomkodása helyett?
jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Egyes keresztények szerint biztosan.

Amúgy csak annyira okkultizmus, amennyire maga a kereszténység okkultizmusnak számít.

Ugyanis az okkult (latinul occultus: titkos, rejtett) szó tartalma: a világ és az emberi lét titkos és a tudomány által megközelíthetetlen oldalához tartozó jelenségek, gyakorlatok és ideológiák.

jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
31%

Előre szólok, nem teljeskörű az ismeretem egyik keleti vallásban sem; továbbá egyszerűsítek. És nem kötelező egyetérteni velem.

A jóga keletről származik, ősi dolog, volt rengeteg ideje egyesülni a hinduizmussal és a buddhizmussal. A jógagyakorlatok összeforrtak a keleti gondolkodásmóddal, jelképekkel, spiritualitással.

S avval, hogy én azt mondom, hogy nem hiszem el ezeket; különválik a kettő? Elszakíthatom-e pusztán egy gondolattal, mi évezredek óta eggyé lett. Nem.

De nézzük meg a keleti gondolkodás összefér-e a kereszténységgel. Mi keresztényként azt valljuk, hogy minden jónak teremtetett, a vágyaink, a világ alapvetően nem rosszak. A buddhizmus a vágyaktól való szabadulást hirdeti. A kereszténység a szeretetet helyezi a fókuszba, a teljes ráhagyatkozást az Istenre, hiszen vágyunk Reá, a Vele való személyes kapcsolatot, míg Ázsiában a teremtő egy személytelen dolog, ami egy a teremtéssel. És itt van az, ami kiveri a biztosítékot: a teremtést NEM IMÁDHATJUK. Továbbá a lélekvándorlás is megjelenik a jóga spiritualitásában, ami szintén szembe megy a krisztusi tanokkal, hiszen mi az életet tiszteljük, a reinkarnáció az életet értéktelenné teszi.

A jóga és a meditáció egy bizonyos fokú egyesülés a teremtőjükkel, egyfajta imaszerűség. De ha a teremtés egyenlő az “istennel,” akkor az Örökkévalót biztos kizárjuk az egészből. S a numinózumban ha a menny kapui bezárultak, csak a gonosz marad.

Azt mondom, rituálé. Mert a jóga ez. S ha én szándékosan becsukom szemem, fülem; akkor is végzem a rituálét. És annak hatása nem marad el. Hiába próbálom leválasztani a spiritualitást a gyakorlatokról, csak homokba dugom a fejem, mert a kettő egy. És ez mágia. Okkultizmus.

A tapasztalatok ezt mutatják. Persze nem minden jóga egyformán káros. A tantra színtiszta mágia, de vannak kevésbé erősek is. De a lassan ölő méreg is megöl, sőt sokszor rosszabb is. A jóga helyett javaslom a pilatest.

“Senki sem szolgálhat két úrnak.” (Mt 6,24)

“Ti nem ihatjátok az Úr kelyhét is, meg a sátán kelyhét is. Nem részesedhettek az Úr asztaláról, meg a gonosz lélek asztaláról.” (1Kor 10, 21)

Vagy az okkultizmus, vagy a kereszténység; de előbb utóbb eltűnik az egyik.

Fontos! Senki se értsen félre, nem azt mondom, hogy aki jógázik az direktben a sátánt imádja. Az okkultban nem feltétlenül kell a sátánt közvetlenül imádni. Csak a démonokkal kapcsolatba lépni.

Személy szerint úgy szeretem azokat a szövegeket, amelyek szerint a kereszténységben megvan pontosan ugyanaz, ami a keleti vallásokban. Az ilyen nem is tudja, mit beszél.

Vegyük például a meditációt. Sokszor szoktam hallani, hogy a meditáció és a szemlélődő ima egy és ugyanaz. Van egy fontos különbség. A meditáció autohipnózis (de szeretik azt a démonok!), míg a szemlélődő imának KÖZE NINCS A MÁS TUDATÁLLAPOTBA való átlépéshez. Igaz, manapság gyakoriak az olyan “imamódszerek,” amelyek szintén autohipnózist eredményeznek. Ezek helytelenek és sokszor károsak. A rózsafüzér NEM TARTOZIK IDE.

jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én nem tudom, hol az igazság, de ma mindenki jógához értőként akarja eladni magát, miközben vagy három magyar értett hozzá, Baktay, Vigh, Weninger, meg a tiszteletbeli magyar, Yesudian. A maradék tömeg, a "reszli" az pont olyan nevetséges, mint az asztrológiában az évezredes megfigyelésekre hivatkozni, miközben a Plutot 96 éve fedezték fel. Szóval kérdés, érdemes-e ezzel foglalkozni.

Másfelől, először meglepődtem, de aztán elfogadtam, hogy a keresztény hívők egy része a jógát, Ferencsik gyógyteáit, stb. a sátánhoz kapcsolja. Ebben én nem veszek részt, de az ellenkezőjében se. :D

jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tgt ***** válasza:
33%

Nagy ostobaság a hindu vallást és szertartasokat okkultnak vagy sátáninak nevezni. Ez valami szektas gondolkodás lehet, a katolikus egyhaz nem nevezi annak.


„A hinduizmusban az emberek az isteni misztériumot kutatják, s kimeríthetetlen gazdagságú mítoszokkal és a bölcselet mélyreható törekvéseivel fejezik azt ki, szabadulást keresnek létünk nyomorúságaiból aszketikus gyakorlatokkal, elmélyült meditációval, vagy szerető bizalommal Istenhez menekülve”

jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
26%

#9

Szektás... Jelzem, hogy katolikus vagyok. Leírtam a levezetést, hogy miért; elfogadom az Nostra Ætate általad idézett részét. Nem mondtam, hogy nincs meg a hinduizmusban az isteni igazság szikrája (ld.: NA 2 5.§). De nem köti ki, hogy a jóga szent lenne, ezt magad is láthatod. A vallást alapesetben nem neveztem okkultnak, csak a jógát.

Ennyit arról, hogy eretneknek lennék, mert ellentmondok a Nostra Ætatenek.

jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!