Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért az Ábrahámi vallások...

Miért az Ábrahámi vallások lettek a legagresszívabbak?

Figyelt kérdés

2024. jún. 29. 11:57
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

20-as

Azzal még akár nem is lenne nagy baj ,ha megmaradnának a vallások ,de itt arról van szó ,hogy a vallások eltünnek maximum írásos feljegyzések maradnak meg ,mint az Edda énekek.

Ill ez a befolyás ,mint ami Amerikában van egyesek szerint már túl erős.

Már annyira ,hogy kiszorították őket a saját területükről.Szóval hiába élnek ott indiánok ,ha a vallási értelemben vett területük áthelyeződött ill lecsökent egy rezervátumi szintre.

Nem ennek kellene lennie a módjának a befolyásnak ,mint ami most van.

Ha nem valami olyaminek ,hogy egymás területén létrejönnek csoportok ,amik keverten vallják a két vallást vagy eleve a két vallás összefonódik átvesznek dolgokat egymástól ,ami abba is torkolhatt ,hogy a kettő egyesül egymással nem egymás kárára.

Vagy a buddhizmus és a Sinto példája.

Amikor betört Japánba a Buddhizmus békés módon egyesült a két vallás ,de utána a Sintó úgy gondolta ,hogy inkább kiválik a Buddhizmusból és még is csak külön álló vallás lesz ezt meg csinálta.Azóta is létezik és senki nem akadályozta meg abban ,hogy független legyen.

2024. jún. 30. 16:01
 22/50 anonim ***** válasza:
56%
A kérdező csak trollodik. Legalábbis nem tudom elképzelni egy emberről se, hogy valaki ilyen hülye legyen.
2024. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

22-es

Miért?!

Azért mert nem egyezik az igazság a kialakított véleményeddel?!

2024. jún. 30. 18:24
 24/50 A kérdező kommentje:

Jól van értem én ,hogy a hit ill az Egyház nem ugyanaz.

Egyébként nekem mindegy is.

Csak az Egyháznak ne legyen beleszólása a világ dolgaiba.

Csinálgassák saját berkein belűl a dolgaikat és kész.

2024. jún. 30. 19:40
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

A hit nem magánügy.

[link]

2024. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 Jégszív ***** válasza:
43%

#19.

"amire Krisztus példát adott." No az, ami a legkevesebb! Inkább minden disznóság, amit a nevében elkövettek. Nem lehetsz ennyire ... naiv idealista!


#20.

Aztán mi lett volna, ha nem szó szerint értelmezed? Tudod, a NER is "befolyásolja" a médiát. Látszik is...

2024. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

"Aztán mi lett volna, ha nem szó szerint értelmezed?"

Hanem hogyan? Fejezd ki egyenesen, amit mondani akarsz, ne rébuszokban beszélj, másképp mindenki mindent máshogyan értelmezhet, mint ahogyan szeretnéd.

2024. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 Pupusz ***** válasza:
90%

Az ábrahámi vallások (judaizmus, kereszténység, iszlám) története során sokszor szerepeltek háborúk, hódítások és erőszakos térítések. Több tényező is hozzájárult ahhoz, hogy ezek a vallások időnként agresszívvá váltak:


Kinyilatkoztatott igazságok: Az ábrahámi vallások mindegyike rendelkezik egy szent könyvvel, amelyet isteni kinyilatkoztatásnak tekintenek. Ez az abszolút igazság igénye gyakran vezetett konfliktusokhoz más vallásokkal és kultúrákkal szemben, mivel a hívek úgy érezték, kötelességük terjeszteni hitüket és meggyőződésüket.


Politikai hatalom: A vallás és politika gyakran összefonódott ezekben a vallásokban. A középkorban például a kereszténység és az iszlám hatalmas birodalmakat uraltak, ahol a vallás fontos szerepet játszott a politikai hatalom legitimizálásában és fenntartásában. Ez a hatalmi dinamika sokszor agresszív terjeszkedéshez és háborúkhoz vezetett.


Kultúrális és identitásbeli különbségek: Az ábrahámi vallások gyakran találkoztak más kultúrákkal és vallásokkal, amelyek eltérő nézeteket vallottak. Ezek az összecsapások gyakran véres konfliktusokhoz vezettek, mivel mindkét fél saját hitét és kultúráját akarta megvédeni és terjeszteni.


Eszkatológiai motivációk: Mindhárom ábrahámi vallás rendelkezik bizonyos eszkatológiai (világvége) elképzelésekkel, amelyek motiválták híveiket, hogy aktívan cselekedjenek hitük érdekében. Ezek az elképzelések gyakran inspiráltak keresztes hadjáratokat, dzsihádokat és egyéb vallási indíttatású konfliktusokat.


Szociális és gazdasági tényezők: A vallási konfliktusok gyakran összefonódtak szociális és gazdasági érdekekkel. A vallási vezetők és a világi uralkodók sokszor használták a vallást a gazdasági haszonszerzésre, területi terjeszkedésre és hatalom megszilárdítására.


Fontos megjegyezni, hogy bár az ábrahámi vallások történelme tele van erőszakos konfliktusokkal, számos olyan időszak és régió is volt, ahol ezek a vallások békésen együtt éltek más hitrendszerekkel és kultúrákkal. Az agresszió nem inherent része ezeknek a vallásoknak, hanem sokszor a politikai, szociális és gazdasági körülmények következménye volt.

2024. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
0%

Részint a feltett kérdés miatt tanítom a közösségemnek:


Ne kövessetek egyetlen VALLÁST sem!

Krisztust kövessétek! Ő egyedül az út,az igazság és az örök élet!

2024. júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
Jó, de hogyan ismerhetik meg Krisztust, hogy tudják, miért kövessék és hogyan követhetik? Miért pont rajtad keresztül kéne? És akkor már miért nem inkább éppen a keresztény valláson keresztül?
2024. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!