Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért az Ábrahámi vallások...

Miért az Ábrahámi vallások lettek a legagresszívabbak?

Figyelt kérdés

jún. 29. 11:57
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Ti keresztények vagytok a világnak a kultúrális intellektuális rákja.

Jobb lenne ha végre elmennétek a mennyországba ,mert legalább nem a bolygonkat pusztítanátok le ,hanem a mennyeket.

jún. 30. 10:34
 12/35 Jégszív ***** válasza:
27%

#6.

"mert Krisztus sosem volt agresszív..."

- Az asszony pedig odaérve leborult előtte, és ezt mondta: „Uram, segíts rajtam!” Jézus erre így válaszolt: „Nem jó elvenni a gyermekek kenyerét, és odadobni a kutyáknak.”


- Ő pedig megfordult, és így szólt Péterhez: „Távozz tőlem, Sátán, botránkoztatsz engem, mert nem az Isten szerint gondolkozol, hanem az emberek szerint ...


- Kufárok...


"de bármilyen sátáni közösség állíthatja magáról,hogy keresztény"

Föl ne sorold! És szerinted melyik a valóban keresztény...?


A kérdésre koncentrálva:

„Én kaptam minden hatalmat égen és földön. Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére,"

/Mt.28. 18-19./

Ebbe aztán sok minden belefér!

jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
35%

Tisztázzunk pár dolgot:


János 8:

39.

Felelének és mondának néki: A mi atyánk Ábrahám. Monda nékik Jézus: Ha Ábrahám gyermekei volnátok, az Ábrahám dolgait cselekednétek.

40.

Ámde meg akartok engem ölni, olyan embert, a ki az igazságot beszéltem néktek, a melyet az Istentől hallottam. Ábrahám ezt nem cselekedte.

41.

Ti a ti atyátok dolgait cselekszitek. Mondának azért néki: Mi nem paráznaságból születtünk; egy atyánk van, az Isten.

42.

Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.

43.

Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.

44.

Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.



Szóval meg kellene válogatni mit nevezünk kereszténynek!

Mert az keresztény aki Jézus tanítása szerint él!

Nem az, aki útódjának mondja magát. Hogy követője-e az tetteiben mutatkozik meg.

A fentiekből látszik, hogy már 2000-éve is az istentelenség az istenesség álruháját vette magára.

A fentiekből látszik, hogy azok az egyházak, melyek az elmúlt kb 1700 év hagyonányát magukra vállaják mindenestől, azok nem Jézusi és nem Ábrahámi vallások.

jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

#8

Görög eredeti hitvilág sose létezett, mert a különböző görög népcsoportoknak és városállamoknak különbözött a hitviláguk, különböztek vallási szokásaik is. Csak pár összekötő elem volt, mint az istenek személye (ebben is akadtak különbségek) vagy az Olümpiai játékok.


Az többnyire északi népek maguk vették fel a kereszténységet. Ha te szeretnél magadon vérsast, akkor nyugodtan csináltass, de én örülök, hogy az ilyen barbár vallási szokások már nem élnek. S inkább csak olvasgatom a mitológiájukat.


A magyar hitvilág valóban megsemmisült, de már akkor se nagyon létezett, amikor betelepültek, mert a vándorlás közben is folyamatosan alakult. A hozzád hasonló butácska emberek nem tudják, de Koppány se pogány volt, hanem a keleti kereszténységet vette fel.


A 3. pontod értelmezhetetlen.


Az amerikai őslakosok hitvilága se semmisült meg, egy része felépült a keresztény vallásba, egy részét azon kívül gyakorolják, de annak azért hálád adhat minden normális ember, hogy a különböző emberáldozati szokásaik eltűntek. Még ha neked fáj is az, hogy nem áldoznak évente fel több száz, ezer gyermeket isteneiknek.

jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

14-es

,,Görög eredeti hitvilág sose létezett, mert a különböző görög népcsoportoknak és városállamoknak különbözött a hitviláguk, különböztek vallási szokásaik is. Csak pár összekötő elem volt, mint az istenek személye (ebben is akadtak különbségek) vagy az Olümpiai játékok."


Elég szomorú ,hogy te ezzel akarod elsimítani ill legalizálni a kereszténység pusztítását. Miért baj ,ha a vallások egy adott területen sem egyeznek ,mint görög vagy india.

Minél sok színűbb egy terület annál szebb,látványosabb,értékesebb.

Szóval a kereszténység pusztítása felbecsülhetettlen ezeken a területeken.


,,Koppány se pogány volt"

Akkor ő is ugyan olyan fajzat ,mint a többi volt.


,,Az amerikai őslakosok hitvilága se semmisült meg, egy része felépült a keresztény vallásba, egy részét azon kívül gyakorolják"

,,gy része felépült a keresztény vallásba"

Szerencsére annyi megmaradt belőle.De ezzel a keresztény befolyás írtad alá más vallások irányába.

,,egy részét azon kívül gyakorolják"

Igen egyrészét gyakorolják kívül is.De azt is tegyük hozzá ,hogy hol.

Nos a holra a válasz a rezervátum.

Kíváncsi lennék arra ,ha a te szereted keresztényeidet beolvasztanák valamibe ,a megmaradt túlélőket pedig elszigetelt területekre száműznék akkor mit szólnál hozzá.

jún. 30. 15:32
 16/35 anonim ***** válasza:

# 8.


Nem attól keresztény egy vallás,hogy annak vallja magát,hanem amennyiben követi Krisztust.


Az általad említett esetekben nem keresztények követték el az agressziót.

jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

3-as pont

Nem lenne számodra sem értelmezhetettlen ha elküldeném a dokumentumfilmeket neked ,de azok már nincsnnek fent az interneten így ez számodra értelmezhetettlen fog maradni.

jún. 30. 15:35
 18/35 anonim ***** válasza:

Jégszív 12.


Keresztény felekezet nincs,csak keresztény ember s a keresztény emberek láthatatlan közössége(Krisztus követésében).

jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Jégszív 12.


"Ebbe aztán sok minden belefér",amire Krisztus példát adott.

jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
72%

"Felsoroljam ,hogy a keresztények hány vallást ... befolyásoltak?!"

A befolyásolással mi a baj? Mindenki mindenkit befolyásol pusztán a létezésével is, akaratlanul is.

jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!