Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tényleg létezik a túlvilág,...

Ha tényleg létezik a túlvilág, akkor az ateisták hová kerülnek haláluk után? Mennybe, vagy a pokolba?

Figyelt kérdés

jún. 19. 14:42
1 2 3
 11/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
24%

#10

Olvastál a jobb latorról? Az is gyilkos volt. Jézus mégis megkegyelmezett neki.

jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 tgt ***** válasza:
11-es: aha, és az ateista zsidó, akit a nácik kínoztak, éheztettek, majd gázkamrába zártak, ő megy a pokolba?
jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
57%

#12

Én nem ítélkezhetem, tehát nem tudom. Isten ítél, Ő látja a szívet, nem én.

jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 tgt ***** válasza:
13-as: akkor lehet, hogy egy ateista mégsem jut a pokolba?
jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#14

Olvasd el, kérlek, mégegyszer, amit leírtam. Rengetegszer kértelek már arra, hogy arra válaszolj, amit leírok, s nem arra, amit szeretnél, hogy leírjak.

Azt mondtam, hogy aki önhibáján kívül nem ismerhette meg Jézust vagy pedig a botrány bűne miatt fordul el az Egyháztól, ha valóban a lelkiismerete szerint él, akkor üdvözülhet.

Hoztál nekem egy példát. Bármennyire is szeretném, hogy máshogy legyen; én nem látom a lelket, nem vagy isten. És jogom sincsen ítélni. Ezért nem mondhatom biztosan egy emberről, hogy elkárhozott.

jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 tgt ***** válasza:
15-ös: Tehát nem tudhatjuk, hogy egy ateista elkárhozik-e, mert ebben a kérdésben csak Isten dönthet, aki a szíveket nézi. Ezzel egyetértesz?
jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#16

Azt mondom, hogy mi nem tudhatjuk, hogy a fentebb említett feltételek megvoltak-e. De a feltételeket ismerjük.

jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 tgt ***** válasza:

17-es: akkor játsszunk el a gondolattal. A haláltáborban lévő zsidó férfi tisztességes ember, és ateista. Hallott a kereszténységről, de nem fogadta el. Nem ártott senkinek. A nácik gázkamrában ölték meg, a testét krematóriumban elégették.

Ő elkárhozott?

jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#18

Mivel nem tudom mennyire a saját hibájából nem ismerte meg az evangéliumot, nem tudom 100% megmondani. Szerintem nem kárhozott el.

jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%

HA létezik túlvilág akkor az a túlvilág még nem lesz egyértelműen a keresztény vallásban leírt túlvilág.


Ezenfelül ha létezik túlvilág akkor attól függ, hogy milyen az isten.

Egy jóságos istenség nem küldene valakit pokolra azért mert nem hit benne vagy másik istenségben hit. De egy jóságos isten nem is küldene örök pokolba valakit egy itteni életben elkövetett hibáiért.


Egy gonosz isten pedig akár mindenkit is pokolba küldhetne. Különösen akik nem akarják azt a gonosz istent imádni, szolgálni.


Ha igazságos istenségről van szó akkor ő sem venné figyelembe azt, hogy ateista, muszlim, keresztény, vagy spagetti szörny hívő volt-e az adott illető csak azt, hogy mit tett életében. Ezek után pedig igazságos nem örökké tartó büntetést vagy jutalmat szabna ki az adott illetőre.

jún. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!