Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Ez nálatok így működik?

Ateisták! Ez nálatok így működik?

Figyelt kérdés

Egy ateista, aki elveszti szeretett kutyusát, macskáját, bármilyen állatát, azzal vigasztaljátok magatokat, hogy már az égi réteken szaladgál és játszik?

Csak mert van néhány ember, aki isten tagadó, meg hasonlók, de amikor a kutyáját veszti el, akkor már van túlvilág. Ez most akkor hogy van?



2021. nov. 16. 17:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem, aki ateista, az nem mond ilyen ostobaságokat!
2021. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Aki ateista, az istenekben nem hisz. Bármi másban ettől még hihet.
2021. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy valaki hisz valamilyen túlvilágban nem hozza magával azt is, hogy Istenben vagy istenekben is hisz.


A buddhista vallás pl. semleges az istenek kérdése felé, nem lényeges dolog benne, hogy léteznek-e vagy nem, viszont vannak benne különféle túlvilágok, reinkarnáció, és nirvána is.

2021. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
20%
Kedves kérdező, van amikor ateista is megtör mert hinni akar valamiben ami segít a fájdalma enyhitésében, de ez általában vissza szokott állni amikor feldolgozta magában.
2021. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Értem, akkor rosszul fogalmaztam mert én egy kalap alá vettem. De akikre gondolok, a túlvilágban sem hisznek.
2021. nov. 16. 18:00
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Ateistaként eszembe se jutna ilyen, legfeljebb egy gyereket nyugtatnék meg ezzel. Minden szerettem halála esetében azt mondtam magamnak, hogy ne gyászoljak, mert szép életük volt. Se emberek, se állatok esetében nem hiszek ilyen "égi rétekben".
2021. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Igen buddhizmus mondjunk nem is buddha vált eggyé Istenné… és nem is az a fő cél hogy ki kerüljünk a karmából és egyes üljünk istennel………
2021. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%
Nem hiszek semmiféle túlvilágban. A Szivárványhídról szóló történet meg tud ugyan ríkatni, de ettől még nem hiszem azt, hogy a kutyám lelke ott vár rám a mezőn.
2021. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
5%

Amugy az ateizmus lényege a spirituális világ tagadása!

Nincs isten nincs menny! Ja várj de van túlvilág hat buddhizmus! Hogyne lenne reinkarnacio! Nem az sincs csak is az anyagi világ!

Amugy az ateizmus sokkal vakabb mint egy vallás mert a tudományra hivatkoznak ami pedig kijelenti nincs isten… várj! Ilyent sosem mondott a tudomány

2021. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%
Ezek a kijelentések nem úgy hangzanak mint amit komolyan is gondol az aki mondja. Valószínűleg mert nem is mondták komolyan.
2021. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!