Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj, hogy megvagyok kereszt...

Az baj, hogy megvagyok keresztelve, de inkább szívesebben imádkozom görög-római istenekhez?

Figyelt kérdés

jún. 18. 15:04
1 2 3 4
 21/34 szp72 ***** válasza:
58%

Ahogy az órából következtethetünk az órásra, a festményből a festőre, éppúgy a teremtett világból a teremtőre. Természetesen azok számára, akik úgy gondolják, hogy létezhetnek órák órás nélkül is, azoknak óra nem döntő bizonyíték.


Akik szerint az anyag pusztán a vak véletlen útján is fejlődhet emberré, s nem kell ehhez semmi anyagnál magasabb rendű létező, azoknak persze semmi sem bizonyíték, az viszont megint más kérdés, hogy mennyire tekinthetők az ilyenek okosnak.

jún. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 tgt ***** válasza:
14%
20-as: akkor tehát szerinted sincs semmilyen bizonyíték egyik isten létezésére sem.
jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, ahhoz az istenhez/istenekhez imádkozz, akik közel állnak hozzád, akikben hiszel. Ha te a görög vagy római istenek körében találod meg a számításodat, imádd őket. Hekaté kultusza szerintem különösen sok erénnyel bír a mai világban (is).

Lényegtelen, hogy melyik istenségről van szó, hiszen ugyanannyi bizonyíték van mindegyikre, ugyanannyi létjogosultsággal bírnak. Tisztelettudó és értelmes ember nem fog elítélni emiatt, aki pedig mégis, annak a véleménye semmit sem ér.

jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
63%

21-esen hangosan felnevettem.


Ugye tudod hogy mi az a sejtbiológia? A szemünk előtt válik az élettelen szervetlen anyagból szerves, majd kezdetleges sejt, csak azzal hogy bizonyos őskori körülményeket szimulálunk.


Mintha azt mondanád hogy a bort is a borász csinálja a mustból, mert nem létezik hogy teljesen magától megerjedjen emberi beavatkozás nélkül. Közben rég megfigyelhető a biokémiai reakció ami okozza.

jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
9%

Hadd védjem meg szp72- avval, hogy a legelsö anyag letrejottét semmilyen tudományos elmélet nem tudja és nem is fogja tudni bizonyítani.


Ott van a nagy semmi, abból hogyan lesz ősrobbanás, mi robban fel ? Nevetséges elmélet.


A mi vallásunkban viszont van dogmatikai válasz. A szeplőtelen fogantatás nem csak Szűz Máriára és Krisztusta vonatkozik, de úgy tudom a biologiaban is igazolta a tudomány halak esetében. Azaz hím hozzájarulása nélkul indul be az élet.


A semmiből valami.

jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
63%

"Ott van a nagy semmi, abból hogyan lesz ősrobbanás"

Te vagy itt nagyjából a 70. ember, aki azt hiszi, hogy az ősrobbanás a semmiből lesz.

Miből feltételezed ezt? Nem mondta senki (értelmes ember).

jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Fhú, sokan visszamehetnétek általános iskolába.


1. Az ősrobbanás nem értelmezhető úgy hogy mikor, hol és miből keletkezett, hiszen akkor jött létre a tér, idő és anyag. Képzeld, valójában az idő se mérhető. Az óra valójában csak egy másik órát mér. Egy űrbe kiküldött óra pár ezredmásodpercet "tévedni" fog ha visszatér, egy itt maradt órához képest. Mivel az idő relatív, ha gyors valami akkor a környezete lelassul.


2. Igaz hogy nem bizonyítható hogy így jöttek létre az első sejtek. A kamrámban is van egy üveg bor ami nem tudom hogy hogyan lett bor a mustból, nem láttam hogy megerjedt, csak következtetni tudok hogy ha kirakok mustot és megerjed, azzal is az történhetett.

Ellenben az ilyen olyan istenkék már cáfolva lettek azzal hogy mára tudjuk hogy kiknek a fejéből pattant ki. Pl Noé bárkáját is tudjuk hogy kamu, mert már kicsit máshogy sok ezer évvel korábban felbukkant a Gilgames eposzban ugyanaz a sztori. A teljes Biblia több tucat ősi vallás perverz mixelése, innen egy kis plágium, onnan egy kis inspiráció aztán elterjedt mert akkoriban nem volt olyan információáramlás mint most hogy lebukik azonnal aki egy régi viccet úgy mesél mintha a saját sztorija lenne.

jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
62%

De ja, jót röhögök ezeken a kommenteken. A tudomány azt mondja hogy ha van egy üveg borom, valszeg megerjedt a must, hiszen nem láttam hogy úgy készült, de reprodukálni sikerül.


A vallás meg mit mond? Hmm, egy üveg bor. Hogy keletkezhetett? Hát biztos valami istenség varázsolta át a vizet borrá, hát tök logikus, nem?

jún. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 szp72 ***** válasza:
52%

@ "21-esen hangosan felnevettem."


Örülök, hogy jól szórakozol.


@ "A szemünk előtt válik az élettelen szervetlen anyagból szerves, majd kezdetleges sejt, csak azzal hogy bizonyos őskori körülményeket szimulálunk."


Nem egészen értem, hogy mit magyarázol. Ha szervetlenből bizonyos körülmények között szerves lesz, az élettelenből élő, az értelemmel nem bíróból pedig értelmes az azt bizonyítja, hogy nincs szükség teremtőre?


Nos, szerény véleményem szerint ha az anyag tényleg ilyen, akkor nem lehet véletlenül ilyen, valaki úgy hozta létre az anyagot, hogy ez lehetséges legyen.


Dobókockával lehet véletlenül 6-ost dobni, de az nem véletlen, hogy ez lehetséges. 7-est például véletlenül sem lehet, mert eleve nincs benne ez a lehetőség.

jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
35%

szp72: az rendben van, hogy te ezeket hiszed.

De azt nem kéne mondanod, hogy MINDENKÉPPEN kell teremtő. Ez csak a te hited.

jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!