Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valakinek van valami tippje...

Valakinek van valami tippje utcai evangelizációhoz? Pl. hogy kéne kezdeni, milyen kérdésekre számíthatok. Köszi a tippeket!

Figyelt kérdés

jún. 17. 00:21
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
19%
A bosszú angyala itt van köztetek és csak az igazság menthet meg benneteket!!!
jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
66%
Tippem, hogy ne csináld.
jún. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
74%

Én olyan kérdésekre számítanék, hogy

- Miért zaklatja itt az embereket?


Egyetértek a 2. válaszolóval. Ne csináld. Ez a legjobb tipp. Ne zaklasd az embereket a saját bizonyítatlan nézeteiddel. Nem tudhatod, hogy nem pont azzal terelsz-e valakit rossz útra valamilyen hibás értelmezésed miatt. Arról nem is beszélve, hogy temérdek emberben csak növelni fogod ezzel az ellenszenvet a keresztény felekezetek ellen. Így is több a feszültség mint kéne nem kell, hogy még te is hozzá tegyél.

jún. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
De már jeleztem, hogy ott leszek...
jún. 17. 07:01
 5/50 Demion ***** válasza:
21%

Például:

Honnan tudod, hogy a Bibliát Isten ihlette? Ő mondta?

jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
34%

Demion


Kezdjük inkább ott, hogy bizonyítsa be Isten létezését. Isten nélkül csak mese az egész és akkor egy mese miatt zargatja az embereket.

jún. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
51%
Csak akkor utcai evangélizálj ha az Isten erre hív el, erre indíttat. Ha az ő indíttatásából csinalod, akkor a Szentlélek majd megmondja mit kell tenned, mondanod, bízd rá magad kérd a vezetését, erejét.
jún. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
#7 Utóbbi időben érzem, hogy Isten akarja.
jún. 17. 07:50
 9/50 anonim ***** válasza:
42%
#8: be tudod bizonyítani, hogy ő akarja ezt?
jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

#Hát úgy éreztem és imádkoztam érte, hogy ha akarja akkor adjon ilyen lehetőséget és aztán interneten láttam, hogy a felnézek fesztivál keretében lesz egész héten. Úgy voltam vele, hogy ha jön valami ismerősöm akkor én is. És 2-en is jönnek. Szóval én ezt úgy értelmezem, hogy mivel Isten válaszolt az imára biztos akarja.

De interneten mindenki le akar róla beszélni, de ez érthető, mivel a sátán nem szeretné hogy elmenjek.

jún. 17. 08:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!