Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tüntek el Jehova tanúi...

Miért tüntek el Jehova tanúi pavilonok az utcáról? Esetleg köze van a választásokhoz ?

Figyelt kérdés
jún. 2. 22:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Szia, én Debrecenben is megyek majdnem minden nap. Nem szűntek meg.
jún. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10

Érdekes! Egyeseknek nem tetszik és "zaklatásnak" veszik, ha a házaknál felkeresik az embereket. Most meg azért kritizálják őket, mert amíg az érdeklődő nem kérdez, csendben vannak. 🥴

jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez két külön dolog! Az valóban zaklatás, ha kéretlenül becsengetnek privát lakásokba. De az utcán álldogálva, ha valaki megáll mellettük, igenis hagyják abba a csevegést és forduljanak az illető felé. Senki nem fog kérdezni, ha látja, hogy zavar! Villamosmegállókban szoktam figyelni őket, ha hosszabban várnom kell, ahhoz képest, hogy mekkora mellénnyel vannak, hogy hirdetik a "jó hírt", nemigen állnak szóba azokkal sem, akiknél lenne sanszuk.
jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tényleg "zaklatás" és tényleg két külön dolog?

Elhiszed, hogy sokan azt is "zaklatásnak" vennék, ha az utcán egy ilyen stand mellett állva megállítanák az embereket? Egészen biztos.


A másik pedig az, hogy ez a "zaklatás" fogalom értelmezése teljesen szubjektív! Jézus módszere volt, vagyis ezek szerint Isten Fia rossz, "zaklató" módszert mutatott?


Nagyon sokan szívesen veszik azt is, tehát nem lehet általános minősítő véleményt mondani.

jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Jézus nem kopogott be mineldnekihez válogatás nélkül.

Tanulj meg olvasni! Nem azt mondom, hogy mindenkit szólíts meg, aki elsétál melletted, hanem legalább azokat, akik megállnak elolvasni a folyóirat címét.

Egyébként nekem teljesen mindegy, hogy mit csináltok, nekem nem kell bizonygatnod semmit. Szerintem hagyjuk is itt a vitát, láthatóan nem fogjuk egymást meggyőzni úgysem.

jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért? Jézus és a kiküldött tanítványai mi alapján válogattak? "Házról-házra" mentek, ahol csak lehetett!
jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!