Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallási pszichózisra hajlamo...

A vallási pszichózisra hajlamosak eleve nagyobb eséllyel vonzódnak a kisebb, szektajellegű közösségekhez, vagy a mentálisan törékenyebb emberek az ilyen közösségekben kerülnek igazán kritikus állapotba?

Figyelt kérdés
Egy karizmatikus gyülekezeteket látogató emberről van szó, aki szerintem pszichiátriai segítségre szorulna, persze betegségbelátása szikrányi sincs, így sajnos garantáltan "bedarálja" őt ez az állapot. Gyakorlatilag a saját világában él, szerinte Jézus akár hónapokon belül eljöhet megint, valószínűleg depressziós, tkp. halálvágya van (elragadtatásra vágyik), s mintha csupa gonoszságot, bűnt látna mindenhol (t.i. a gyülekezeten kívül). Egyszerű ismerősöm, nem rokon vagy közeli barát, de sajnálom szegényt, mert kedves, önzetlen ember lenne alapvetően. Vajon mennyire gyakori az ilyen?

máj. 29. 11:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
54%

20+ "és nyelveken szólnak - vagyis elég kevés lehet ott az épelméjű ember"

a nyelveken szolas nem elmebetegseg

máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
#20 Orvosi értelemben biztos nem. Amikor a prédikátor Monty Python-jelenetbe illő módon úgy tesz, mintha nyelveken szólna, miközben elereszt egy bazári halandzsát, az egyszerre röhejes és szomorú, tekintve, hogy a gyülekezet számos tagja gondolkodás nélkül beveszi, hogy az angyalok nyelvét hallotta.
máj. 30. 18:32
 23/26 anonim ***** válasza:
Én is egy kisebb vallási közösséghez tartozok, többen is megfordultam már, és vannak nagyon normális, egészséges, építő közegek is, ahol nyitott, értelmes emberek élik meg együtt a hitüket, élvezik egymás társaságát és próbálnak együtt növekedni, egymást inspirálni a hitben és más dolgokban is, szeretettel, elfogadással, anélkül, hogy bárkit próbálnának megváltoztatni, befolyásolni. De sajnos vannak elég fura közösségek is, ezeket én is elkerülöm. Közeledj hozzá szeretettel, elfogadással, empátiával, nem ítélkezve. Terelgesd abba az irányba, hogy Isten teremtette az orvosokat, pszichológusokat is, sőt vannak kifejezetten keresztény pszichológusok is. A Bibliában szerepel, hogy "a gyümölcseiről ismeritek meg", hogy jó, vagy rossz valami, vagyis az, amilyenek az érzelmeid, egészséged, megmutatja, hogy jó úton vagy-e, és ezzel is lehet, hogy rá tudod vezetni, hogy az amiben ő van, az nem túl konstruktív. Szerintem próbáld a hitet megközelíteni egy ilyen irányból, keress olyanokat, akik egy vonzó, egészséges módon vannak ebben, ne az egész vallást támadd, hanem próbálj mutatni neki jó alternatívákat azon belül. A legfontosabb, hogy mutass felé szeretetet, elfogadást, ne ítélkezz. De ha semmi nem segít, végső soron ez tényleg már nem a te felelősséged, egyszer talán észreveszi, hogy merre tart ez, és magától kijózanodik.
máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%

A kissebb újprotestáns közösségek inkább "közösségekként" funkcionálnak,mint a vallásra koncentráló "nagyegyházak" s a mentális zavarokkal küszködők közösségeket keresnek,amely biztonságot jelenthet nekik.


Jó esetben,a közösségek elvezetik őket a Megváltóhoz,aki út,igazság és élet, azonban sok esetben más vallások szokásokkal,általuk meghatározott követelményekkel találkoznak.("Nyelvekenszólás,földhözvágódás,extrém ruházkodás,viselet,stb.)

máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Most másfél hete próbálom hívni az illetőt, ki van kapcsolva a mobilja. Remélem, nincs baj.
jún. 12. 11:34
 26/26 anonim ***** válasza:
86%

Én nyílván a kisebb közösségeket szeretem, nem bírom a sok embert, mivel autista vagyok. Nekem a 30+ már gyakran soknak számít. Legalábbis annyi embernél már nem tudok beszélgetést kezdeményezni.

Mondjuk én nem vagyok semmilyen szektának se a tagja. Néha így elmegyünk a gyülibe így páran középsulisok(10-nél nem többen,amikor csak mi vagyunk ott) Az jó szokott lenni.

jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!