Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény közösség...

Van olyan keresztény közösség Bp. -en, ahol van olyan rendszeresen megtartott bibliaóra, bibliaiskola, ahol a modern, kritikus módszerekkel világítják meg a Bibliát?

Figyelt kérdés

Szeretném bővíteni a bibliaismeretemet, olyan közösséget keresek, ahol magas képzettséggel, mélyrehatóan, ugyanakkor a mai kor tudományos eredményeinek figyelembevételével tanítják a Szentírást. (esetleg valamelyik teológiai egyetem laikusok számára tartott nyílt előadásai is érdekelnénk, ha valaki tud ilyenről.)


Elsősorban evangélikus (lutheránus) vagy katolikus, esetleg református közösségek magyarázatai érdekelnének.


Tudom, hogy a kisegyházak (Jehova Tanúi, Adventisták, Hit Gyülekezete, stb.) rendszeresen tartanak ilyen alkalmakat, az ő fundamentalista magyarázataik viszont nem érdekelnek, köszönöm szépen.


Nyilvánvalóan olyan válaszokat várok, hogy a járvány előtt hol tartottak ilyeneket, tehát a járvány után hol fognak valószínűsíthetően ilyeneket tartani.


2020. ápr. 10. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

"Sajnos több marhaság is elhangzott a videóban, amire most nem akarok reagálni."

A cáfolt evolúcióra, vagy az igazolt fiatal Földre és a hatnapos teremtésre gondolsz?

Ha az evolúciót fogadod el, akkor jobb, ha magad jársz utána a dolgoknak, mert még jobban félrevezetnek


teremtestudomany.hu/

teremtesvagyevolucio.hu

answersingenesis.com

visszaavalosaghoz.hu/

2020. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Elsősorban evangélikus (lutheránus) vagy katolikus, esetleg református közösségek magyarázatai érdekelnének.



''Tudom, hogy a kisegyházak (Jehova Tanúi, Adventisták, Hit Gyülekezete, stb.) rendszeresen tartanak ilyen alkalmakat, az ő fundamentalista magyarázataik viszont nem érdekelnek, köszönöm szépen.''



Csak halkan megsugom neked, hogy a legtöbb protestáns így az evangélikusok is tagadják az evoluciót, és helyesen teszik, aki nem ért egyet írjon pmbe és tisztázhatjuk.


#1-nek zöld pacsi jár, pár oldalt ismerek amit írtál.

2020. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2+ és igen, ők is tartanak.
2020. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Direkt kértem hogy ne írjanak fundamentalisták, erre mégis itt van 3 válasz, amiknek ráadásul köze nincs ahhoz amit kérdeztem. (ez nem egy evolúció - teremtéstudomány pro és kontra kérdés)
2020. ápr. 10. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Binszki József atya annak idején tartott két előadássorozazot a Bibliáról, ahol a szentírástudomány alapján magyarázza a Bibliát, eltérően a kisegyházak alkalmaitól, akik szó szerint értik (fundamentalista módon) mindenhol. Az előadásokban részletesen magyarázza a bibliai könyvek keletkezési hátterét, megismerkedhetsz a műfaji elemzéssel is.


1. évad:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLdaO-yZEyvsFeMgT-2vxb..


2. évad:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLdaO-yZEyvsGyzcm3gLVn..


Ezek azonban (szerintem) ritka alkalmak - tegyük hozzá: én nem vagyok budapesti. Az átlag hívő ugyanis nem foglalkozik a Biblia történelmi hátterével. Ha elmélyült tudományos ismereteket akarsz szerezni a Bibliáról, akkor vagy neked kell autodidakta módon tanulni úgy, hogy beszerzel olyan kommentárokat, amelyek a modern bibliakutatás jegyében íródtak. Vagy a másik lépés, hogy jelentkezel olyan felsőoktatási képzésre, ahol szentírástudományt tanítanak.


Persze lehet, hogy tévedek, mert vannak többször is olyan összejövetelek az országban, ahol a likusok számára is elmagyarázzák a modern bibliakutatás eredményeit, de nem tartom valószínűnek. Pedig szükség lenne rá.

2020. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt az előadássorozatot ismerem. :) :)


Egyébként egyetértek veled, sajnos ezek az eredmények pont azokhoz a kisegyházi hívőkhöz nem jutnak el, ahol a leginkább szükség lenne ezekre az ismeretekre.

2020. ápr. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!