Milyen tudományos eredmény alapján mondjátok azt, hogy a Biblia egy mesekönyv?
Majd minden válaszcsoportban vannak néhányan, vagy egy hozzászóló, aki fenebb hirdeti, hogy a Biblia mesekönyv. Őket, titeket szólitalak meg a kérdésemmel.
Én azon vagyok hogy igaz dolgok vannak leírva.
Vita előtt szeretném leszögezni, hogy a Biblia földrajzi és egyéb hasonló Tárgyias kijelentéseket tesz, illetve, a vallási kijelentések a dolgok másik része.
Úgy gondolom éppen ti vagytok azok akik bizonyitásokat követeltek. Akkor kérek bizonyitékot a mesekönyv hîvőktől.
A mese egy irodalmi műfaj.
A Bibliában meg olyan abszurd állítások vannak, amelyeket bizonyítani kell, nem pedig a nem megtörténtüket kell bizonyítani (ami a logikus álláspont lenne).
Ha nem így van, akkor írhatok én is egy könyvet arról, hogy én teremtettem a világot, és a Te dolgod bizonyítani, hogy hazugság?
Kommunizmusból a magyar társadalomban ragadt demagóg beszólásról van szó. Több ilyen beidegződés is ránk ragadt, még az olyan fiataloknál is, akik bőven a rendszerváltás után született (én is ilyen vagyok)
Ilyen például a II. Világháborúban keleti fronton meghalt katonák nem hősök, hanem áldozatok, vagy a rendőröktől, katonáktól vagy határon való irreális tartás, szorongás. Csengőfrász fogalma a rákosi rendszerből, aikor az AVO vitte az embereket gulágra, málenkíj robotra is ilyen. Sokan ezért nem mernek ajtót nyitni, ha nem várnak senkit, vagy a csörgő telefont nem mérik felvenni. Na most a mesekönyvezés és a vallásosokkal való folyamatos felesleges harc is ilyen beidegződés ha valaki ateista.
A Bibliát nem helytálló dolog mesekönyvnek hívni, szóval ennek nincsen tudományos alapja.
A Biblia egy olyan legendagyűjtemény, amiről a hívei azt hiszik, hogy nagyrészt igaz. Ebben is különbözik a meséktől, amiről ugye senki (felnőtt) se hiszi azt, hogy igaz.
A Bibliában vannak valódi elemek is, kb. 5%
Városok, történelmi személyek, ilyesmi.
De ezek közül egyik se természetfeletti.
Na várjunk egy percet!
Ehhez nem kell tudományos eredmény, sőt a Bibliának semmi köze a tudományokhoz.
Illetve annyi, hogy pont a tudományos módszer követeli meg az elfogadáshoz az empirikus bizonyítást és ez az, amit a Biblia sehol sem prezentál, nem bizonyítja egyetlen állítását sem, nem validálja a kijelentéseit, illetve meg sem próbálja igazolni, így ennek hiányában a tartalma meseszerű.
Földrajzi megnevezések a mesékben is vannak, pl.: Üveghegy, Óperenciás tenget, vannak bennük kitalált népek, mint a burkusok és a Biblia ugyanolyan önkényesen mesél mindenről, olyan eseményekről, amelyek nem csak valószínűtlenek, de sehol sincsenek megtámogatva, például a régészet által, amely a legtöbbször cáfolja a Biblia állításait, ha egyáltalán van valami vonatkozás a történelmi eseményekkel..
Maga a stílus sem különbözik, mert a mesék pont ugyanazokat az elemeket, módszereket használják, a mesék is bátran elrugaszkodnak a valóságtól és bármit felhozhatnak kedvük szerint, például parazsat evő táltos csikót, amelynek sebesség fokozatai hogy úgy megy, mint a villám, vagy mint a szélvész, vagy mint a gondolat.
Nagy duma ez és szórakoztató, pont mint a Biblia, amely igazi mesekönyv, semmi az égvilágon nem valóságos benne, én egyébként szeretem, mert gyönyörű mesék vannak benne, a sok ezer évvel ezelőtt emberek fantáziája szinte kimeríthetetlen..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!