Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a szentlélek-szelle...

Mit jelent a szentlélek-szellem káromlás gyalázás?

Figyelt kérdés

Máté 12:31

Ezért figyelmeztetlek benneteket: az emberek mindenféle bűnös tettükre és Istent gyalázó beszédükre kaphatnak bűnbocsánatot. De van egy kivétel: aki a Szent Szellemet gyalázza, az nem nyer bocsánatot soha.



Mire nincs bocsánat?


febr. 5. 20:43
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

János 10:14-15

Én vagyok a Jó Pásztor, és gondot viselek a juhaimra. Ismerem őket, ahogyan az Atya ismer engem. Juhaim is ismernek engem, ahogyan én ismerem az Atyát. Az életemet adom a juhokért.


János 10:27

Akik az én juhaim közül valók, azok hallgatnak rám, ismerem őket, és követnek engem.


[link]


Nyugodt lehetsz benne, akik Jézust követik, azok találkoztak is vele.


[link]

febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

31

"Akik az én juhaim közül valók, azok hallgatnak rám, ismerem őket, és követnek engem."

Hogyan hallgatsz Jézusra,hogyan követed?

Mert Jézus szavai alapján azt jelenti,hogy ugyanazokat kell tenni, úgyan úgy kell élni, ahogyan Ő.

Az első tanítványai, követői is ezt tették.


"akik Jézust követik, azok találkoztak is vele."

Valóban? A Biblia nem ír sehol arról, hogy az első keresztények mindegyike személyesen találkozott Jézussal, és erről tanúbizonyságot is tettek, mert ez fontos, és jellemzőnek kell lennie mindenkire.

Akiket felsoroltam, azok közül egyik sem találkozott Jézussal személyesen, mert az ellent mondana a Bibliában írottaknak.

Még is keresztények voltak, és úgy követték Jézust, hogy végezték azt a feladatot, amit Ő maga is tett. Illetve alkalmazták a Bibliában leírt tanácsokat, az élet minden területén.

A Jézussal való "találkozás" pedig már nem személyes, szemtől szembe történik.


Egyébként érdekelne, hogy hogyan nézett ki Jézus amikor találkoztál vele?

Már csak azért is, mert nem egy olyan személlyel beszélgettem, akik ezt vallották. Ezeket összehasonlítottam....

febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

32


Akkor nem hallgattad meg egyik YT megosztásomat sem...

febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!