Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a szentlélek-szelle...

Mit jelent a szentlélek-szellem káromlás gyalázás?

Figyelt kérdés

Máté 12:31

Ezért figyelmeztetlek benneteket: az emberek mindenféle bűnös tettükre és Istent gyalázó beszédükre kaphatnak bűnbocsánatot. De van egy kivétel: aki a Szent Szellemet gyalázza, az nem nyer bocsánatot soha.



Mire nincs bocsánat?


febr. 5. 20:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

19

'Aki azonban nem vállal engem az emberek előtt, arról én is azt fogom mondani Mennyei Atyám előtt, hogy semmi köze hozzám.”


Hát ez jó. Naponta szolgálok közterületen, házanként, személyesen szomszédoknak, a virág üzletben vagy áruházakban, és beszélek Jézus királyságáról, és Te azt mondod, hogy nem vállalom Jézust az emberek előtt?

Gratulálok....

febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

21


Szoktam beszélgetni Jehova tanúival. Nem szoktak Jézus Krisztusról bizonyságot tenni.

Amikor én beszélek az Úrról inkább nem vállalnak velem közösséget.

Mostanában kérdés is lett számomra, hogy követik-e azok a jelek, amit Jézus Krisztus ígért a Benne hívőknek.

Mi volt a válasz: megszűntek.

Akivel beszéltem az utcán is ezt mondta.

febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Nem szoktak Jézus Krisztusról bizonyságot tenni."


Pedig, Jézus királysága az ami megoldja az emberiség problémáit.

Jézusnak is ez volt a központi témája, amikor elment az emberekhez:

(Lukács 4:43) . . .„Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságáról szóló jó hírt, mert Isten ezért küldött el.”

(Lukács 8:1) 8 Röviddel ezután Jézus elkezdett városról városra és faluról falura járni, prédikálva és hirdetve az Isten királyságáról szóló jó hírt. És vele volt a tizenkettő,

Az tény, hogy vannak más fontos részek is amiről tudni kell és alkalmazni az életben, de akkor is a messiási királyság hoz változást majd.

febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Te kinek mondod Jézus Krisztust?


Máté 16:15

Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

22


Szia,

A Márk 16:8 utáni hosszú befejezés nem része az ihletett Írásoknak. Ezért Jézus követőit olyan jelek nem követhetik, amiket abban leírnak. Ez egyébként is ellentmondana Jézus tanításának. "Ne kísértsd a Te Istenedet"

A tanítványok nem ittak mérget, vagy nem vettek mérges kígyókat, hogy ezzel bizonyítsák azt, hogy Jézus követőinek nem lesz bajuk.

Gondolj bele, hogy azokat az első keresztényeket, akiket a Római Arénákba, oroszlánok közé vetették, nem védte meg senki.

Jézus a következőket mondta:

(János 16:33) . . .A világban nyomorúságotok lesz. . . .

(Márk 10:30) . . .üldözéssel együtt . . .

Jézus soha nem mondta, hogy a követői, tanítványai probléma mentes életük lesz gazdagságban, egészségben. Nem ez jellemzi Őket.

Sőt határozottan azt mondta, hogy üldözésekkel is szembe kell majd nézniük. Nem csak Jézus nevéért, hanem sokkal inkább, mert nem keverednek a világ megszokott életébe, megszokott népszerű vallásaiba, szokásiba.

(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek. De mivel nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket.

Jézus azt mondta, hogy a nevére hivatkozni, nem jelent semmit.

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«,. . .

Sokan elismerik Jézust, sőt még Istenként is kezelik.

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

Jézus nevében, még csodákat is tesznek. Még is törvényszegőknek nevezi Őket.

Vajon miért tesz Jézus ilyesmit?

Mert Jézus mást kér, azt meg nem teszik.

febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

25#


Ezt már írtad ...


Személyes bizonyságot viszont még mindig nem.

febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

26


Még mindig megszállottan bizonygatod, hogy a Jézussal való személyes találkozás nélkül, semmit nem ér a keresztény élete, és nem tud vallást tenni Jézusról az embereknek.

Nem vetted észre, hogy mit írtam erről?

Mit gondolsz, Timóteusz, Filemon, vagy akiket felsoroltam, mikor találkoztak Jézussal személyesen?

Meg mondom: Soha. Még is Jézus messiási mivoltjáról beszéltek, és a Bibliából érveltek, hogy Ő az, akiről az írások szólnak.

Jézus halála és feltámadása után, az apostolokon, és az ott levő tanítványokon kívül, senki nem találkozott személyesen Jézussal.

Még is "bizonyságot" tettek, vagy is megosztották azt a hitüket, hogy Jézus a megígért messiás.

Ha most sem esik le a tantusz, akkor valami nagyon nem stimmel az értelmezéseddel, amit ragasztani szeretnél egy keresztény életéhez.

febr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Máté 16:15

Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

Kinek mondom?

Annak, akinek az apostolok, tanítványok mondják.

(Máté 16:16) . . .„Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.”

fia, Fia, FIA, fIa, FiA.

febr. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Amikor találkozol Jézussal, az egy természetfölötti lesz, teljesen átírja az életedet.

Viszont erről a találkozásról mindenkinek van egy saját megtapasztalása, amit el tud mondani a saját szavaival.

No, ez lenne az a bizonyságtétel, amit Pál apostol is mindig elmondott ahol bizonyságot kellett tennie.


A Jehova tanúinak, nem nagyon van.

A Zitus ugyan írt, Ő rajta érzem is az Úr jó illatát.

Bár nem érzem, hogy Ő örült volna az én bizonyságomnak...inkább nem válaszol.

febr. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

29


Nézd.

Jézus nem kötötte a keresztény követőinek azonosítását természet feletti megjelenésével. Számtalan keresztény életet élő élt e nélkül.

De a keresztények mindenhol egységes tanításban és imádatban vettek részt, és nem volt közöttük szakadások. Akik még is megosztottságot idéztek volna elő az egyféle tanításban, azt kizárták a gyülekezetből.

Isten soha nem vallási tanítások által vezette a népét. Sem az Izraeliták idejében, sem a keresztény imádat idejének kezdetén.

Az írások nagy hangsúlyt fektetnek az egységre, ami rendezettséget, szervezettséget jelent.

(1Péter 3:8) 8 Végezetül, mindnyájan egyféleképpen gondolkozzatok, . . .

(1Korintusz 1:10) . . .mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.

(Filippi 2:2) . . .ugyanazon értelemmel vagytok, . . ., egyazon gondolatot tartva elmétekben,

Sőt mindig is egységet, egyféle gondolkodást, tanítást alkalmazott.

A hit, ismeret által alakul ki, és fejlődik. Biztos vagyok benne, hogy Zita sem találkozott személyesen Jézussal.

(Róma 10:17) 17 Az ember csak azután hisz, hogy hallotta a szót. A szót pedig akkor hallja, ha valaki beszél neki Krisztusról.

Semmilyen személyes találkozás nem kell a hithez, sokan lettek keresztények az igehírdetése által, de soha nem találkoztak Jézussal.

(János 17:3) 3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.


Az ismeret pedig Isten szavából van, amit a szent szellem által íratott.

ezért nevezi az írást élőnek, és hatást tud gyakorolni az ember életére, ha meg van benne az alázat, és a taníthatóság, mint amilyen egy kis gyermeknek is van.

A hit nem látásból van. Ugyanakkor a földön élők személyesen soha nem fogják többé Jézust látni. A jelekből, a próféciákból ismerik fel azt, hogy jelen van.

(János 14:19) 19 Egy kis idő még, és a világ nem lát engem többé, . . .

(Máté 24:23, 24) . . .ha valaki azt mondja nektek: »Nézzétek! Itt a Krisztus!«, vagy: »Amott van!«, ne higgyétek el. 24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták jönnek, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy ha lehet, félrevezessék még a választottakat is.

Akik ennek ellenére is azt állítják, hogy itt, meg ott látták Jézust, vagy találkoztak vele, azokat Jézus hamis embereknek nevezi.

A Biblia, Isten írott szavában leírtakból kell, vagy lehet felismerni Jézus tanítványait. Megnevezte őket, és elmondta, hogy mit fognak tenni.

febr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!