Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valami elképesztően fontos...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Ha valami elképesztően fontos és hasznos dolog csak egyszer következett be milliárd évek alatt, az kb. a teremtés vagy minimum csoda, nem?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a cikk egy hatalmas öngól, amit az ateisták lőttek maguknak. Érdemes elolvasni.

[link]


"...az egyszerű sejtek más bolygókon évmilliárdokon át gyarapodhatnak anélkül, hogy valaha is összetett élet fejlődne belőlük."


2010. okt. 22. 21:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Érdekes a cikk, de csak feltételezés!

Az ateistáknak nem öngól, mert csak egy szűk csoport gondolja így és ők is tévedhetnek. Te is előállhatsz bármilyen hipotézissel és lehet rajta vitatkozni.

A tudomány azt mondja, hogy akkor állíthatjuk valamiről, hogy igaz, ha megismételhető. Ehhez az ismétléshez az összes paramétert létre kell hozni és annak az időnek megfelelően, amikor az eredeti folyamat lejátszódott. No erre vagyunk jelenleg képtelenek.

Feltételezem, hogy hívő vagy - ...öngól.. .ateisták - és akkor a teremtés valóban csoda. Például nekem még senki nem tudta értelmesen leírni, hogy Isten minek teremtette a világot, az embert és időben, térben hol van. Ez meg a másik csoda!

2010. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem új gondolat, már Isaac Asimov is írt róla. De miért öngól ez az ateistáknak? Mivel a világegyetem irtózatosan nagy (több százmilliárd galaxist tartalmaz), és minden bizonnyal tele van az élet létrejöttéhez alkalmas bolygókkal, a sok millió esetből, ahol kifejlődik, egyszer-kétszer akár az intelligens élet is összejöhet, nem?
2010. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy az elmélet kidolgozói ateisták? A hit és tudomány nem feltétlenül zárja ki egymást.
2010. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azért öngól, mert egyre csökken az esélye annak, hogy megmagyarázzák, hogyan fejlődött ki az élet beavatkozás nélkül. És még nem is az intelligenciáról van szó, csak egy komplex eukarióta sejtté válásról, majd esetleg (netán) többsejtűekről.
2010. okt. 22. 22:00
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem, nem: öngól akkor lenne, ha ezt ateisták állapították volna meg. Erről is ír talán a cikk?
2010. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

1. Ateista nem egyenlő az evolúció hívővel, még csak nem is "alcsoportja" egyik a másiknak. Ez a kettő(!) darab emberke pedig igencsak kicsiny töredéke akármelyik csoportnak (feltételezve, hogy ateisták, bár miért lennének azok?). :)


2. Az öngól kérdéssel kapcsolatban:

- Egyrészt nem öngól.

- Másrészt egy összetett és logikán alapuló elméletrendszerben természetesen létezik öngól és szokott is lenni, hisz az ember tévedhet. Ezzel "szemben" áll egy logikát, kísérletezést teljes mértékben nélkülöző, abszolút mértékben hiten alapuló "elmélet".... utóbbiban nyílván képtelenség az öngól, hiszen nincsenek benne újítások, az egészet úgy ahogy van vagy elhisszük, vagy nem... szóval öngól szempontjából megnyugtatlak természetesen a teremtés-elmélet mindig is nyertes lesz.

2010. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Jah, hogy a kreacionizmus híve vagy... Elég szomorú, hogy az amerikai keresztényfundamentalizmusnak ez a hülyesége így terjed Magyarországon.
2010. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

Kérlek, egyet magyarázz meg nekem: miért hihetőbb az, hogy egy szakállas figura csettintett egyet, majd létrehozta ezt, a minimum 13 milliárd fényévnyi világot, hogy aztán egy, sivatagi népnek próféták útján lediktáljon egy szöveget arról, hogyan hozta létre a világot olyan 14 milliárd évvel ezelőtt, mint az, hogy kb 2 milliárd év alatt, sorozatos véletlenek alatt, majd millió és millió generáción keresztül szelektálódva létrejött a fejlett, értelmes élet?


De tényleg, ha ezt nekem elmagyarázod, eldobom magamtól ezeket az ateista nézeteket. De addig nekem ez a teremtés dolog meglehetősen bűzlik, na.


De miért jobb vakon hinni egy 2000 éves, ezerszer átfordított szövegben, mint többször mért, bizonyított, csak még nem teljes, tudományos ismeretekben? Tény, nem tudjuk még teljesen, hogyan alakult ki az élet. De rengeteg lépését ismerjük a DNS kialakulásának. Ismerjük az aminosavak létrejöttét. Sőt, magunk is képesek vagyunk már létrehozni ilyeneket, és már modellezni is sikerült a természetes létrejöttét. De mindezek dacára, rengeteg ember nem csak, hogy hisz egy 2000 éves könyvben, amiben mára már szinte csak az erkölcsi dolgok maradtak hihetőek, de még keresztes hadjárat szinten ordítja, hogy mindenki más hülye (keresztényi szeretet, ha...). Megragadva minden pillanatot, hogy jól a képébe röhögjön a másik tábornak. Hát, grat.

2010. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
oh, meg még annyi: Akkor hiszem el neked, hogy egyszeri esemény hozta létre az életet, ha majd a világegyetem minden bolygóját megvizsgáltuk, és látjuk, hogy sehol sincs élet. Addig erről az "egyszeri" eseményről könnyedén elhiszem, hogy a trilliárdnyi világ valamelyikén bekövetkezett már, vagy pedig be fog következni.
2010. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Neked valami nyakatekert logikád lehet, mert ez abszolút nem öngól. Csak azt mondja a cikk -egyébként nem is ezt állítja, hanem CSAK a fejlődés sorrendjét vitatja-, hogy az elsődleges endoszimbiózis egyszer játszódik le, mert kicsi az esélye. Ehhez mért kéne teremtés?! Annak is kicsi az esélye, hogy megnyered a lottót, de mindenféle isten segítsége nélkül is lehetséges, ha elég szelvényt veszel, vagy szerencséd van.
2010. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!